Z našich odporúčaných hotelov v Nórsku vyberáme:

The Thief (Oslo) - Luxusný hotel v najlepšej časti Oslo v bezprostrednom susedstve krásnej budovy galérie moderného umenia. Práve vďaka spolupráci s galériou nájdete v priestoroch hotela umenie, čo vyráža dych (vrátane diel Andyho Warhola). Tento jediný dizajnový hotel v celom Nórsku patrí miliardárovi Petterovi Stordalenovi a každá zo 119 izieb hotela (každá s balkónom) ho stála viac než milión eur. Britský denník Independent označil hotel za jediný šesťhviezdičkový hotel v celom Nórsku a medzi jeho hostí sa za krátky čas zaradili celebrity ako Bill Gates, Llana del Rey, Rihanna či Justin Bieber. Názov hotela Zlodej je odvolávkou na ostrov, na ktorom hotel leží (Tjuvholmen - Ostrov zlodejov). Zlé jazyky v Nórsku hovoria, že na to, aby si v tejto štvrti človek mohol kúpiť byt, nemôže zarábať len legálne. Posúdite sami.

Thon Hotel Europa (Oslo) – Príjemný moderne ladený hotel v centre samotného Oslo sa nachádza neďaleko kráľovského paláca a najznámejšej ulice Karla Johana. Hotel má výbornú polohu, ktorú isto oceníte pri pešej prehliadke mestom, nákupoch, večeri alebo keď sa vydáte na večerné spoznávanie Osla. Izby sú vybavené rýchlo varnou kanvicou na prípravu čaju alebo kávy, WiFi pripojením, TV. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle.

Scandic Alexandra (Molde) – Jeden z najlepších hotelov v Molde je situovaný priamo na pobreží fjordu. Hotel má výbornú reštauráciu a bar, ktoré isto oceníte.  Priestranné izby sú vybavené rýchlo varnou kanvicou na prípravu čaju alebo kávy, WiFi pripojením. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle, ktoré si isto zamilujete. Už ste ochutnali hnedý sladký syr brunost?

Hotel Videseter (Videseter) – Jeden z horských hotelov, ktoré využívame aj my v BUBO pre jeho príjemnú domácu atmosféru a nezabudnuteľný výhľad do Strynského údolia. Hotel má vlastnú reštauráciu, kde si máte možnosť na večeru dať večeru podávanú bufetovým štýlom (ak je dostatočný počet hostí). Príjemne vás rozhodne prekvapí domácky ladená spoločenská miestnosť s klavírom, príjemnou hudbou a nezabudnuteľným výhľadom do údolia. Izby sú ladené v nórskom minimalistickom štýle, nájdete v nich jednoduchý nábytok, pripojenie na WiFi. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle, ktoré podčiarknu domácu atmosféru hotela. Zaspávať budete pri šume nórskych vodopádov.

Thon Hotel Maloy (Maloy) - Jeden z mála hotelov, ktoré v tejto časti najzápadnejšieho Nórska vôbec nájdete. No nemusíte sa báť. Hotel siete Thon je príjemne zrekonštruovaným moderným hotelom a vy si ho isto obľúbite. Má dobrú polohu priamo v prístavnej časti mesta a tak sa z neho jednoducho dostanete do reštaurácie a barov. Moderne zrekonštruované izby sú vybavené rýchlo varnou kanvicou na prípravu čaju alebo kávy, WiFi pripojením a tak isto televíziou. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Na prízemí, v miestnosti oproti recepcií si ráno vychutnáte príjemné raňajky v škandinávskom štýle.

Stalheim Hotel (Stalheim) – Ďalší z horských hotelov, ktorý si jednoznačne zamilujete. Hotel má vlastnú reštauráciu, kde máte možnosť ochutnať bufetovým štýlom výbornú nórsku kuchyňu. Rozhodne vám odporúčame dať si večeru práve tu. S pohárom kvalitného vína si potom vychutnáte jeden z najkrajších výhľadov na našej trase do Stalheimského údolia. Aktívny sa môžu ísť prejsť po okolí a navštíviť malý skanzen, ktorý je zadarmo prístupný pre hotelových hostí. Útulne vybavené izby s pripojením na internet. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle, na ktorých si pochutnajú aj tí najnáročnejší. Čerstvý nórsky vzduch vás krásne uspí.

Scandic Neptun Bergen (Bergen) – Rozsiahly hotel, ktorý má výbornú polohu, len 5 minút chôdze od slávneho Bergenského rybacieho trhu. Poloha je jednoducho skvelá a BUBO rado býva v centre mesta. Môžete tak spoznávať atmosféru krásneho starého mesta bez nutnosti presúvať sa lokálnou dopravou alebo TAXI. Izby sú vybavené rýchlovarnou kanvicou na prípravu čaju alebo kávy, WiFi pripojením a tak isto televíziou. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle, ktoré si môžete vychutnať hneď na dvoch rozličných poschodiach hotela.

Thon Hotel Prinsen (Trondheim) – Príjemný a neformálny hotel v centre Trondheimu za dobrú cenu. 81 izieb v jemných farebných odtieňoch, kvalitné nórske raňajky a klasická reštauračná sieť Egon priamo v priestoroch hotela. Smäd si môžete uhasiť v bare Kiegle Kroa, najstaršom bare celého Trondheimu. 

Scandic Svolvaer (Svolvaer) – Hotel Scandic Svolvær sa nachádza v prístave mestečka Svolvær a ponúka komfortné izby s vlastnou kúpeľňou a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Centrum mesta Svolvær je vzdialené 150 metrov. Všetky klimatizované izby v hoteli Scandic Svolvær sú vybavené káblovou TV. Hotelová reštaurácia a bar sa nachádzajú v budove v tvare lode s panoramatickým výhľadom na prístav a okolité hory. Múzeum vojnového pamätníka Lofoten sa nachádza 700 metrov od hotela. V okolí hotela nájdete množstvo výborných reštaurácií. V cene ubytovania sú príjemné škandinávske raňajky.

Scandic Narvik (Narvik) – Scandic Narvik sa nachádza na hlavnej ulici Kongens Gate. Hotel ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, fitnescentrum a reštauráciu. Sky bar ponúka panoramatický výhľad na mesto a Ofotfjord. Vo všetkých izbách je vám k dispozícii TV, malá chladnička a kúpeľňa so sprchovacím kútom. Niektoré majú aj priestor na posedenie s pohovkou a županmi a papučami. V cene ubytovania sú príjemné škandinávske raňajky.

Lapland hotel Hetta (Hetta) – Hotel Hetta sa nachádza v blízkosti centra mesta Enontekiö, na brehu jazera Ounasjärvi s výhľadom na národný park Pallas-Yllästunturi. Úchvatná fínska divočina je domovom hotela. Lapland Hotel Hetta má množstvo rekreačných zariadení, medzi ktoré patrí 17-metrový bazén s panoramatickým výhľadom a súkromná fínska sauna. Samozrejmosťou je aj hotelová reštaurácia a bar. V cene ubytovania sú príjemné fínske raňajky.

Scandic Nordkapp Honningsvag (Nordkapp) – Ubytovacie zariadenie Scandic Nordkapp sa nachádza pri meste Honningsvåg. Nordkapp je vzdialený necelých 15 km od hotela. Samozrejmosťou izby je súkromná kúpeľňa, v ktorej nájdete sprchovací kút. V hoteli Scandic Nordkapp nájdete recepciu s nepretržitou prevádzkou a mini-market. K ďalším zariadeniam ubytovacieho zariadenia patrí úschovňa batožiny a práčovňa. Reštaurácia a bar sa nachádzajú v budove severského štýlu a ponúkajú raňajky a večere formou bufetu. Otvorený krb prispieva k príjemnej atmosfére jedla a nápojov.

Scandic Kirkenes (Kirkenes) – Tento hotel sa nachádza 150 metrov od pešej ulice Dr. Wessels. Ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a relaxačné oddelenie. Klimatizované izby v hoteli Scandic Kirkenes sú vybavené káblovou TV s plochou obrazovkou a minibarom. Niektoré izby majú príslušenstvo na prípravu kávy / čaju. Medzi relaxačné možnosti patrí krytý bazén, sauna a solárium. Hostia, ktorí chcú preskúmať okolie na bicykloch, majú k dispozícii požičovňu bicyklov. Jedlá a nápoje à la carte sú k dispozícii každý deň v relaxačnej atmosfére reštaurácie a baru Arctic. Každé ráno sa podáva raňajkový bufet.

Radisson Blu Polar Hotel (Longyearbyen) – Hotel Radisson Blu Polar je najsevernejším full-service hotelom na svete. Nachádza sa neďaleko hlavnej pešej zóny v Longyearbyene. Všetky izby v hoteli majú minibar alebo chladničku, TV a pracovný stôl. Niektoré izby majú kávovar Nespresso. Na spoločnej terase nájdete vonkajšie vírivky s neopakovateľným výhľadom a oddýchnuť si môžete aj v saune. V reštaurácii Nansen sa podávajú arktické špeciality a medzinárodná kuchyňa. V reštaurácii Barentz Pub & Spiseri sa podávajú nápoje a ľahšie jedlá. Každé ráno sa môžete tešiť na obľúbený raňajkový bufet. Z hotelovej reštaurácie si spolu s jedlom alebo nápojmi môžete vychutnať aj pôsobivý panoramatický výhľad na fjord. Múzeum Svalbard je vzdialené 0,6 km. Letisko Svalbard je od hotela vzdialené 1,9 km.

Plavba loďou Hurtigruten – Plavba, počas ktorej si užijete krásne výhľady aj vďaka fenoménu polnočného slnka. Prijemné kajuty v sebe zahŕňajú vlastné, kvalitné sociálne zaradenie so sprchou. V cene kajuty sú aj raňajky. Na lodi je k dispozícií bar a reštaurácia.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Radisson Plaza Oslo

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑

Radisson Plaza Oslo

Oslo
Nórsko

Doprajte si luxus v centre Oslo, pár metrov od pešej zóny - Ulice Karla Johana. Všetko máte na dosah. V cene máte izby Premium s panoramatickým výhľadom na Oslo.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

The Thief
The Thief

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑+

The Thief

Oslo
Nórsko

Luxusný hotel v najlepšej časti Oslo v bezprostrednom susedstve krásnej budovy galérie moderného umenia. Práve vďaka spolupráci s galériou nájdete v priestoroch hotela umenie, čo vyráža dych (vrátane diel Andyho Warhola). Tento jediný dizajnový hotel v celom Nórsku patrí miliardárovi Petterovi Stordalenovi a každá zo 119 izieb hotela (každá s balkónom) ho stála viac než milión eur. Britský denník Independent označil hotel za jediný šesťhviezdičkový hotel v celom Nórsku a medzi jeho hostí sa za krátky čas zaradili celebrity ako Bill Gates, Llana del Rey, Rihanna či Justin Bieber. Názov hotela Zlodej je odvolávkou na ostrov, na ktorom hotel leží (Tjuvholmen - Ostrov zlodejov). Zlé jazyky v Nórsku hovoria, že na to, aby si v tejto štvrti človek mohol kúpiť byt, nemôže zarábať len legálne. Posúdite sami.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Scandic Grand Tromso

Scandic Grand Tromso

⭑⭑⭑

Tromso, Nórsko

Hotel je v srdci " Paríža severu" ako sa inak prezýva Tromso. Hotel ako aj mesto je v obkľúčení hôr, fjordov a ostrovov. Izby sú moderné, svetlé a perfektne vybavené. Nechýbajú ani blackoutové záclony takže aj počas polárnej noci si viete spraviť poriadnu čierno čiernu noc! Samozrejmosťou je bezplatný internet. Súčasťou hotela je aj veľmi populárny nočný klub ( nebojte sa nebude Vás rušiť) a tu môžete zažiť pravú severskú zábavu.

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Scandic Kirkenes

Scandic Kirkenes

⭑⭑⭑⭑

Kirkenes, Nórsko

Tento hotel sa nachádza 150 metrov od pešej ulice Dr. Wessels. Ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a relaxačné oddelenie. Klimatizované izby v hoteli Scandic Kirkenes sú vybavené káblovou TV s plochou obrazovkou a minibarom. Niektoré izby majú príslušenstvo na prípravu kávy / čaju. Medzi relaxačné možnosti patrí krytý bazén, sauna a solárium. Hostia, ktorí chcú preskúmať okolie na bicykloch, majú k dispozícii požičovňu bicyklov. Jedlá a nápoje à la carte sú k dispozícii každý deň v relaxačnej atmosfére reštaurácie a baru Arctic. Každé ráno sa podáva raňajkový bufet, ktorý dokonca v roku 2017 vyhral titul " Najlepšie hotelové raňajky Nórska."
Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Scandic Nordkapp

Scandic Nordkapp

⭑⭑⭑

Honningsvag , Nórsko

Scandic Nordkapp sa nachádza pri meste Honningsvåg. Nordkapp je vzdialený necelých 15 km od hotela. Samozrejmosťou izby je súkromná kúpeľňa v ktorej nájdete sprchovací kút. V hoteli Scandic Nordkapp nájdete recepciu s nepretržitou prevádzkou a mini-market. K ďalším zariadeniam ubytovacieho zariadenia patrí úschovňa batožiny a práčovňa. Reštaurácia a bar sa nachádzajú v budove severského štýlu a ponúkajú raňajky a večere formou bufetu. Otvorený krb prispieva k príjemnej atmosfére jedla a nápojov. Hotel patrí medzi jednoduchšie a je skutočne minimalistický.
Wifi

Wifi

Scandic Narvik

Scandic Narvik

⭑⭑⭑⭑

Narvik, Nórsko

Scandic Narvik sa nachádza na hlavnej ulici Kongens Gate. Hotel ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, fitnescentrum a reštauráciu. Sky bar ponúka panoramatický výhľad na mesto a Ofotfjord. Vo všetkých izbách je vám k dispozícii TV, malá chladnička a kúpeľňa so sprchovacím kútom. Niektoré majú aj priestor na posedenie s pohovkou a županmi a papučami. Vedeli ste, že budova hotela je jednou z najvyšších v severnom Nórsku?
Wifi

Wifi

Scandic Svolvaer

Scandic Svolvaer

⭑⭑⭑

Svolvaer, Nórsko

Hotel Scandic Svolvær sa nachádza v prístave mestečka Svolvær a ponúka komfortné izby s vlastnou kúpeľňou a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Centrum mesta Svolvær je vzdialené 150 metrov. Všetky klimatizované izby v hoteli Scandic Svolvær sú vybavené káblovou TV. Hotelová reštaurácia a bar sa nachádzajú v budove v tvare lode s panoramatickým výhľadom na prístav a okolité hory. Múzeum vojnového pamätníka Lofoten sa nachádza 700 metrov od hotela. V okolí hotela nájdete množstvo výborných reštaurácií. V cene ubytovania sú príjemné škandinávske raňajky.
Wifi

Wifi

Grand Hotel Bellevue

Grand Hotel Bellevue

⭑⭑⭑⭑

Åndalsnes

Najlepší a 4* hotel (BUBO mu dáva 3+*) hotel v mestečku Andalsnes. Vaša izba leží len 6 minút peši od pláže a z hotela sú panoramatické výhľady na Romsdalsfjord. Izby nie sú luxusné, ale seversky strohé. Poskytujú však všetko čo potrebujete. Sprcha, plochá TV a hlavne wifi :) Hotelová reštaurácia sa orientuje na lokálnu, nórsku kuchyňu a počas príjemných letných mesiacov môžete využiť aj terasu. Pokojné, kľudné ubytovanie, situované v nádhernej prírode.
Wifi

Wifi

Scandic Neptun

Scandic Neptun

⭑⭑⭑⭑

Bergen

Veľký 4* hotel, ktorý má výbornú polohu, len 5 minút chôdze od slávneho bergenského rybacieho trhu. Poloha je jednoducho skvelá a BUBO býva opäť v centre mesta a vy tak môžete spoznávať atmosféru krásneho starého mesta bez nutnosti presúvať sa lokálnou dopravou. Izby sú vybavené rýchlovarnou kanvicou na prípravu čaju alebo kávy, WiFi pripojením a tak isto televíziou. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle, ktoré si môžete vychutnať hneď na dvoch rozličných poschodiach hotela.
Wifi

Wifi

Stalheim Hotel

Stalheim Hotel

⭑⭑⭑+

Stalheim

Ďalší z horských hotelov, ktorý si jednoznačne zamilujete. Hotel má vlastnú reštauráciu, kde máte možnosť ochutnať bufetovým štýlom výbornú nórsku kuchyňu. Dajte si tu večeru a s pohárom kvalitného vína si potom vychutnajte jeden z najkrajších výhľadov na našej trase do Stalheimského údolia. Aktívni sa môžu ísť prejsť po okolí a navštíviť malý skanzen, ktorý je bezplatne prístupný pre hotelových hostí. Jednoducho a útulne vybavené izby s pripojením na internet. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle, na ktorých si pochutnajú aj tí najnáročnejší. Čerstvý nórsky vzduch vás krásne uspí.
Wifi

Wifi

Thon Hotel Maloy

Thon Hotel Maloy

⭑⭑⭑

Måløy

Jeden z mála hotelov, ktoré v tejto časti najzápadnejšieho Nórska vôbec nájdete. No nemusíte sa báť. Hotel siete Thon je príjemne zrekonštruovaným moderným hotelom a vy si ho isto obľúbite. Má dobrú polohu priamo v prístavnej časti mesta a tak sa z neho jednoducho dostanete do reštaurácie a barov. Moderne zrekonštruované izby sú vybavené rýchlovarnou kanvicou na prípravu čaju alebo kávy, WiFi pripojením a tak isto televíziou. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Na prízemí, v miestnosti oproti recepcií si ráno vychutnáte príjemné raňajky v škandinávskom štýle.
Wifi

Wifi

Hotel Videseter

Hotel Videseter

⭑⭑⭑

Hjelledalen

Jeden z horských hotelov, ktoré využívame na našej trase pre jeho príjemnú domácu atmosféru a nezabudnuteľný výhľad do Strynského údolia. Rozhodne Vás príjemne prekvapí domácky ladená spoločenská miestnosť s klavírom, pomalou hudbou a nezabudnuteľným výhľadom do údolia. Izby sú ladené v nórskom minimalistickom štýle, nájdete v nich jednoduchý nábytok pripojenie na WiFi a tak isto televíziu. Samozrejmosťou je vlastné, kvalitné sociálne zariadenie so sprchou / vaňou. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle, ktoré podčiarknu domácu atmosféru hotela. Zaspávať budete pri šume nórskych vodopádov.
Wifi

Wifi

Scandic Alexandra Molde

Scandic Alexandra Molde

⭑⭑⭑⭑

Molde

Jeden z najcentrálnejších hotelov v Molde je situovaný priamo na pobreží fjordu. 4* hotel má výbornú reštauráciu a bar, ktorý isto oceníte. Priestranné izby sú vybavené rýchlovarnou kanvicou na prípravu čaju alebo kávy, pripojením na internet zdarma. Súčasťou hotela sú príjemné raňajky v škandinávskom štýle, ktoré si isto zamilujete. Už ste ochutnali hnedý sladký syr brunost?
Wifi

Wifi

Thon Hotel Spektrum Oslo

Thon Hotel Spektrum Oslo

⭑⭑⭑

Oslo

Príjemný a moderne ladený hotel v absolútnom centre Oslo, neďaleko hlavnej stanice a najznámejšej ulice Karla Johana. Hotel má výbornú polohu, ktorú isto oceníte pri pešej prehliadke mesta, nákupoch, večeri alebo keď sa vydáte na večerné spoznávanie Osla. Izby sú vybavené rýchlovarnou kanvicou na prípravu čaju alebo kávy, WiFi pripojením zdarma. Súčasťou hotela sú kvalitné nórske raňajky formou švédskych stolov

Fitness

Fitness

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

K

Európa  

Škandinávia, Veľká Británia, Škótsko, Nórsko


náročnosť

14 dní

Trvanie

4555
K

Polárne oblasti   Európa  

Špicbergy, Škandinávia, Špicbergy (NOR), Nórsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

3495
K

Európa  

Škandinávia, Nórsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2495
K

Európa  

Škandinávia, Nórsko, Island


náročnosť

13 dní

Trvanie

4160
Severný pól a arktický diplomat Fridtjof Nansen Prémiový blog

Prémiový blog Severný pól a arktický diplomat Fridtjof Nansen

Hrdina severných polárnych oblastí. Dobrodruh, vedec, nudista, nositeľ Nobelovej ceny. Po stopách Fridtjofa Nansena som putoval od Osla cez…

Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ Prémiový blog

Prémiový blog Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ

Prvý na južnom póle a zrejme aj prvý na tom severnom. Keďže som sa bezmála narodil ako Nór, mám k Amundsenovi úzky vzťah a tento blog píšem od…

Ľuboš Fellner 32 min. čítania
Longyearbyen - hlavné mesto Špicbergov Longyearbyen

Longyearbyen Longyearbyen - hlavné mesto Špicbergov

Nórsko sa nekončí Nordkappom, dá sa vybrať ešte severnejšie, ďalej za polárny kruh - na súostrovie Špicbergy, ktoré ležia na polceste medzi Nórskom…

Robert Taraba 17 min. čítania
Na konci Nórska v Kirkenese Kirkenes

Kirkenes Na konci Nórska v Kirkenese

Mestečko Kirkenes, kde 400 km za polárnym kruhom slnko nezájde za obzor 70 dní. Koniec nórskeho Laponska neďaleko ruských hraníc, kde sa akoby…

Robert Taraba 8 min. čítania