DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Nórsko je príkladom tej najkrajšej prírody, jeho najväčšou atrakciu sú fjordy, zapísané na zozname UNESCO. Nájdete tu aj najdlhší cestný tunel na svete, najstrmšiu cestu Nórska či slávnu Cestu trollov. Nórsko si váži svoje bohatstvo, neustále využíva energiu z obnoviteľných zdrojov, nedá dopustiť na svoju prírodu a udržiava svoje lokálne tradície.

Elektrický katamarán

Na BUBO zájazdoch v Nórsku máte možnosť zažiť množstvo zážitkov a medzi jedny z nich jednoznačne patrí aj plavba po krásnych nórskych fjordoch. V minulosti tu na tomto mieste turistov počas plavby sprevádzala klasická dieselová lodička, no dnes je to moderný elektrický katamarán. Výhodou je nielen ekologickosť tohto plavidla, keďže Nóri svoju elektrickú energiu získavajú z obnoviteľných zdrojov energie, prevažne vodných elektrární, ale aj jeho tichá plavba.

Plavba po Nareyfjorde
Elektrický katamarán
Podpora ľudových tradícií

Podpora ľudových tradícií

Klienti BUBO každý rok okrem príjemných mestských hotelov na našich zájazdoch spia aj v tradičných horských hoteloch. Noc v takomto hoteli v obklopení krásnej nórskej prírody je jednoznačne zážitkom, no zároveň tak podporujeme aj dobrú vec. História tohto miesta je naozaj pôsobivá. BUBO je hrdé, že roky navštevuje Hotel Staleheim, ktorý zachováva ľudovú históriu v podobe úžasnej súkromnej zbierky a skanzenu, ktorí je prístupný pre návštevníkov hotela.

Historický hotel v Nórsku

Elektrické trajekty

Nóri sa rozhodli zmodernizovať svoju flotilu trajektov a nahradiť ich modernými elektrickými trajektami, ktoré majú minimálne rovnakú kapacitu ako tie staré. V súčasnosti práve v Nórsku nájdete aj najväčší elektrinou poháňaný trajekt na svete. Zároveň tieto trajekty využívajú veľké ekologické bohatstvo krajiny vo forme elektrickej energie, ktorá pochádza z vodných elektrární a teda obnoviteľného zdroja energie. Aj preto BUBO dopravu elektrickými trajektami v Nórsku podporuje a veľmi rado využíva.

Využívame elektrické trajekty
Elektrické trajekty
Sobia farma v Tromso

Sobia farma v Tromso

Návšteva sobej farmy, rozhodne patrí ku kultúre a tradíciám. Nájdeme tu najväčších chovateľov sobov v Európe, sú nimi Sámovia, ktorí v týchto oblastiach žijú po dlhé generácie. Každá sámska rodina, ktorá chová tieto zvieratá, má aj špeciálnu značku, ktorá sa vyrezáva sobom tradičným sámskym nožíkom na špičku ucha.

Soby v Nórsku

Elektromobilita v Nórsku

Nórsko je svetovým príkladom, ako sa postaviť k podpore elektromobility, ak máte elektrickú energiu, ktorá pochádza výhradne z obnoviteľných zdrojov energie. Nórsko produkujúce ropu podporilo prechod na autá s nulovými emisiami oslobodením elektrických vozidiel od daní uložených na spaľovacie motory. Tí ktorí si zakúpili elektrické autá, dostali okrem odpustenia dane aj výhodu v podobe bezplatného dobíjania svojich áut, využívania trajektov a spoplatnených úsekov ciest zadarmo a tak isto napríklad možnosť parkovať zadarmo v mestách ako Oslo, či Bergen.

Predaj elektrických áut
Elektromobilita v Nórsku
K

Európa  

Škandinávia, Veľká Británia, Škótsko, Nórsko


náročnosť

14 dní

Trvanie

3189 4555€
K

Polárne oblasti   Európa  

Špicbergy, Škandinávia, Špicbergy (NOR), Nórsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

3311 3895€
K

Európa  

Škandinávia, Nórsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1887 2695€
K

Európa  

Škandinávia, Nórsko, Island


náročnosť

13 dní

Trvanie

2912 4160€