Skúsenosti s cestami do všetkých kútov Etiópie. Povodie rieky Omo, Lalibela, peklo Danakilu. Pýtajte si referencie a poďte na dovolenku do Etiópie.

Kam ísť v Etiópii?

Dovolenka v Etiópii vám ponúkne len fascinujúce a nesmierne rozmanité zážitky, Na severe je vo všeobecnosti jedinečná história, na juhu povodie rieky Omo a na východe púštna krajina pripomínajúca peklo.

Na sever Etiópie láka Lalibela - kostoly vytesané do skaly. V meste Gondar sa prejdite po kamennom hrade, v Axume nájdete miesto, kde je pravdepodobne uložená Archa zmluvy. Z jazera Tana vyteká Modrý Níl a Simienské hory chráni UNESCO.

Kmene Etiópie nájdete na juhu. Mursi, Hamar, Karo a Surma v povodí rieky Omo . Mursi a Surma sa stretávajú pri súbojoch Donga a Hamari zas skáču cez dobytok, ak sa chcú oženiť s dievčinou a Karo sú najmenším kmeňom s 800 členmi. Spoznajte tieto rozdiely a zažite dobu kamennú.

Danakil na východe Etiópie je unikátne a fotogenické miesto ako z inej planéty. Nočné pozorovanie sopky Erta Atle je dokonalý zážitok. Afari sa tu živia ťažbou soli a chovom tiav.

Etiópia je skutočne pestrá a fascinujúca. Využite náše skúsenosti. Vyberte si z aktívnych dovoleniek v Etiópii v našej ponuke.

Tu som nemusela loviť zážitky, zážitky lovili mňa… moje obrovské poďakovanie najlepšej cestovke zo všetkých, neúnavnému sprievodcovi Martinovi a mimoriadne ochotnému etiópskemu partnerovi. Vďaka nim sme si Etiópiu zamilovali.

Eleonóra Kochová

klientka

Ulovte viac zážitkov

Unikátna príroda hôr

Unikátna príroda hôr

Simienske hory, ale nie len tie, skýtajú neuveriteľné výhľady a pohľady. Zvieratá, ktoré tu žijú, často nežijú nikde inde na svete. Dostaneme sa k nim na dotyk.

Okúpte sa v Danakile

Okúpte sa v Danakile

Danakil je fascinujúce miesto s množstvom prírodných zaujímavostí. Nazrite do vnútra Zeme cez Erta Ale, obdivujte Dalol a okúpte sa v slanom jazierku.

Drsné zvyky rieky Omo

Údolie rieky Omo obývajú kmene, ktoré žijú veľmi tradičným spôsobom a zachovali si aj drsné zvyky. Donga v kmeňoch Mursi a Suri je jedným z nich.

Požehnanie v Etiópii

Lalibelské kostoly vytesané do skál sú známe po celom svete. Nechajte sa požehnať v tom najfotografovanejšom, v kostole svätého Juraja.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - Etiópia, Danakil

Etiópia, Danakil

Vstúpte do etiópskeho pekla, do farebnej krajiny v oblasti Dalol. Vystúpte na najaktívnejšiu sopku planéty a v noci pozorujte jej ohnivé divadlo. Dobrodružstvo v Etiópii, na ktoré nikdy nezabudnete.

Poznávací zájazd, dovolenka - Etiópia - veľký okruh

Etiópia - veľký okruh

Dva odlišné svety v jednej Etiópii. Kresťanský sever s historickými pamiatkami, divoký juh s atraktívnymi a tradične žijúcimi kmeňmi. 8 z 9 UNESCO pamiatok v jednej krajine. Od kostolov vytesaných do skaly až…

Poznávací zájazd, dovolenka - Južná Etiópia, Džibutsko

Južná Etiópia, Džibutsko

Komfortná cesta do doby kamennej. Ocitnite sa medzi poslednými kmeňmi povodia rieky Omo, ktoré si zachovali pôvodný spôsob života.A návšteva minimálne navštevovanej krajiny - Džibutsku. Najnižšie položené…

Poradíme vám

K

Afrika  

Etiópia


náročnosť

16 dní

Trvanie

5090
K

Afrika  

Džibutsko, Etiópia


náročnosť

11 dní

Trvanie

3310
K

Afrika  

Etiópia


náročnosť

9 dní

Trvanie

2790
K

Afrika  

Džibutsko, Etiópia


náročnosť

18 dní

Trvanie

5560
K

Afrika  

Etiópia


náročnosť

10 dní

Trvanie

3010
E

Afrika  

Etiópia


náročnosť

7 dní

Trvanie

2010

Blog Pravda!

Slovenskými médiami prebehli správy o nešťastí v Etiópii. Ako to naozaj bolo? Čo sa tam skutočne udialo? Je Etiópia pre nás nebezpečná? Máme zvážiť…

Ľuboš Fellner 11 min. čítania

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test