Kam ísť v Etiópii?

Dovolenka v Etiópii vám ponúkne len fascinujúce a nesmierne rozmanité zážitky, Na severe je vo všeobecnosti jedinečná história, na juhu povodie rieky Omo a na východe púštna krajina pripomínajúca peklo.

Na sever Etiópie láka Lalibela - kostoly vytesané do skaly. V meste Gondar sa prejdite po kamennom hrade, v Axume nájdete miesto, kde je pravdepodobne uložená Archa zmluvy. Z jazera Tana vyteká Modrý Níl a Simienské hory chráni UNESCO.

Kmene Etiópie nájdete na juhu. Mursi, Hamar, Karo a Surma v povodí rieky Omo . Mursi a Surma sa stretávajú pri súbojoch Donga a Hamari zas skáču cez dobytok, ak sa chcú oženiť s dievčinou a Karo sú najmenším kmeňom s 800 členmi. Spoznajte tieto rozdiely a zažite dobu kamennú.

Danakil na východe Etiópie je unikátne a fotogenické miesto ako z inej planéty. Nočné pozorovanie sopky Erta Atle je dokonalý zážitok. Afari sa tu živia ťažbou soli a chovom tiav.

Etiópia je skutočne pestrá a fascinujúca. Využite náše skúsenosti. Vyberte si z aktívnych dovoleniek v Etiópii v našej ponuke.

Tu som nemusela loviť zážitky, zážitky lovili mňa… moje obrovské poďakovanie najlepšej cestovke zo všetkých, neúnavnému sprievodcovi Martinovi a mimoriadne ochotnému etiópskemu partnerovi. Vďaka nim sme si Etiópiu zamilovali.

Eleonóra Kochová

klientka

Ulovte viac zážitkov

Karavány tiav

Karavány tiav

Soľ sa tu preváža ešte starým spôsobom. Stretneme aj my karavány tiav?

Farebný soľný svet

Farebný soľný svet

Za týždeň v Etiópii zažijete neskutočne veľa. Prechádzajte sa farebným svetom soli.

Pohľad do sopky

Toto môžete zažiť len tu. Červená láva vystrekuje k vám priamo z útrob našej planéty.

Na najnižších miestach Afriky

Soľnou krajinou sa rútime do východoetiópskeho pekla. Neuveriteľné zážitky.

Najpopulárnejšie zájazdy

Poznávací zájazd, dovolenka - Etiópia, Danakil

Etiópia, Danakil

Vstúpte do etiópskeho pekla, do farebnej krajiny v oblasti Dalol. Vystúpte na najaktívnejšiu sopku planéty a v noci pozorujte jej ohnivé divadlo. Dobrodružstvo v Etiópii, na ktoré nikdy nezabudnete.

Poznávací zájazd, dovolenka - Etiópia - veľký okruh

Etiópia - veľký okruh

Dva odlišné svety v jednej Etiópii. Kresťanský sever s historickými pamiatkami, divoký juh s atraktívnymi a tradične žijúcimi kmeňmi. 8 z 9 UNESCO pamiatok v jednej krajine. Od kostolov vytesaných do skaly až…

Poznávací zájazd, dovolenka - Južná Etiópia, Džibutsko

Južná Etiópia, Džibutsko

Komfortná cesta do doby kamennej. Ocitnite sa medzi poslednými kmeňmi povodia rieky Omo, ktoré si zachovali pôvodný spôsob života.A návšteva minimálne navštevovanej krajiny - Džibutsku. Najnižšie položené…

Poradíme vám

K

Afrika  

Etiópia


náročnosť

16 dní

Trvanie

4990
K

Afrika  

Džibutsko, Etiópia


náročnosť

11 dní

Trvanie

3210
K

Afrika  

Etiópia


náročnosť

9 dní

Trvanie

2680
K

Afrika  

Džibutsko, Etiópia


náročnosť

18 dní

Trvanie

5460
K

Afrika  

Etiópia


náročnosť

10 dní

Trvanie

2910
E

Afrika  

Etiópia


náročnosť

7 dní

Trvanie

1980

BUBO HISTÓRIA

Pozrite si históriu slovenského cestovateľstva