V Etiópii môžete na severe zažiť aj chladné počasie v nadmorských výškach 2000 a viac metrov. Teploty cez deň sa zvyknú pohybovať okolo 20 stupňov a nedá sa vylúčiť náhle ochladenie. Majte adekvátne oblečenie t.j. dlhé nohavice a ľahkú nepremokavú bundu. Realita možno bude iná, avšak v týchto výškach sa počasie dá len veľmi ťažko predpovedať. Najchladnejší deň možno zažijete v Simienskych horách, ak tam smerujete. Tam je potrebné byť pripravený na zimu. Tu môže teplota klesnúť aj pod bod mrazu. Budete sa nachádzať v bezmála 4000 m.n.m. Na väčšine miest vám počas dňa budú stačiť tričká s krátkym rukávom. Dlhé nohavice budete nosiť skôr z kultúrneho hľadiska. Do kostolov je povolený vstup len s dlhými nohavicami a zahalenými ramenami. 

Na juhu bude príjemne teplo až horúco, pravý opak severnej Etiópie. Vezmite si určite šiltovku/klobúk/šatku, ktorá vás uchráni pred úpalom. Tu budete potrebovať pohodlné oblečenie, nakoľko relatívne veľa času strávite aj presunmi. V Turmi bude teplo aj v noci, v horských dedinách a mestečkách ako je Jinka alebo Konso býva večer chladnejšie a pri večernom posedení znesiete dlhé nohavice a ľahkú bundu, alebo sveter. Teploty cez deň tu môžu presiahnuť 30°C.

Obdobie dažďov je iné na severe a na juhu. Prípadný dážď vás nemôže prekvapiť a zastihnúť nepripravených. Majte preto po ruke aj nepremokavú bundu alebo plášť do dažďa.

Bez ohľadu na to, aké bude počasie, nikdy si nenechajte pokaziť dovolenku počasím. Dlhodobé štatistiky berte iba veľmi orientačne, keďže tak ako u nás v tzv. „horúcom lete“ môže dva týždne pršať, aj tu vám počasie nemusí vyjsť.

Počasie

Addis Abeba - Počasie

Teplota vzduchu - Addis Abeba

jan — 16°C
feb — 17°C
mar — 17°C
apr — 17°C
máj — 18°C
jún — 17°C
júl — 15°C
aug — 16°C
sep — 16°C
okt — 16°C
nov — 15°C
dec — 15°C

← Počasie (zoznam krajín)

Aktuálne počasie

Addis Abeba Počasie

takmer jasno

takmer jasno

22°C

Predpoveď 01.Oct

Východ slnka 06:13

Západ slnka 18:16

K

Afrika  

Eritrea, Etiópia


náročnosť

13 dní

Trvanie

4990
K

Afrika  

Etiópia


náročnosť

9 dní

Trvanie

3380
K

Afrika  

Etiópia


náročnosť

16 dní

Trvanie

5990
K

Afrika  

Džibutsko, Etiópia


náročnosť

11 dní

Trvanie

3990
Ethiopia

03

14:47

jún

2021

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ethiopia, alebo u nás Etiópia je krajina, ktorá vo väčšine z nás vyvolá pocit a predstavu hladu, nedostatku a trá…