61 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Etiópia

Etiópia - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Etiópia

Etiópia je ekologická, odteraz

06

16:44

feb

2024

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Minister dopravy Alemu Sime ohlásil, že Etiópia s okamžitou platnosťou zavedie iba elektrické autá. Celý svet sa na prechod zo spaľovacích motorov pripravuje postupne,…

Ethiopian Airlines

03

16:07

jún

2021

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

8.4.1946 vzlietol prvý pravidelný let do Káhiry cez Asmaru. Spoločnosť Ethiopian Air lines bola založená len pár mesiacov predtý…

Ethiopia

03

14:47

jún

2021

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ethiopia, alebo u nás Etiópia je krajina, ktorá vo väčšine z nás vyvolá pocit a predstavu hladu, nedostatku a trá…

Kresťanstvo a WHO

20

16:26

nov

2020

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ty si Tigrinja, si Tigrejka? Skúšam na chudučkú peknučkú letušku s krížikom na retiazke na krku, po tom, čo som vypil poh…

Najvyššie položený bar v Afrike. Na zdravie!

22

23:00

dec

2019

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

„Etiópia je strechou Afriky,“ chvália sa mi miestni cestou do Simienských hôr - najvyšších hôr Eti…

Simienske hory - pamiatka UNESCO, Etiópia

22

22:56

dec

2019

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

„Si drzý ako opica“ túto vetu som doslovne pochopil až v Afrike. Videl som, ako okradli ľudí o jedlo či celé tašky, ako…

Jazero Chamo

22

22:49

dec

2019

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Východoafrická priekopová prepadlina, ktorá nám raz roztrhá Afriku, je známa svojimi veľkými africkými…

Danakil a otvorený vulkán Erta Ale, Etiópia

09

18:37

dec

2019

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Už klasický (komfortný) zájazd Etiópia je viac než len pestrým a naozaj nezabudnuteľným zážitkom. Historický a…

Žiadne motorky v Addis Abeba

10

08:06

júl

2019

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Magistrát hlavného mesta Etiópie, Addis Ababa začalo včera, 9.júla 2019, kontrolovať a dodržiavať zákon z minulého mesiaca,…

Koľko je hodín v Etiópii?

05

15:16

dec

2018

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Že čas je len relatívny pojem? Etiópia leží relatívne blízko od rovníka. To znamená, že počet hodín tmy a svetla…

Omladnite o 7 rokov!!! Tip ako omladnúť.

04

16:13

dec

2018

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Len čo pristanete v Addis Abeba, omladnete o cca 7 rokov!! Áno je to tak!! Etiópia sa totiž riadi svojím vlastným kalendárom. Podobne…

Konso - africké kmene

20

07:47

nov

2017

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V Konso ideme pozrieť jednu zaujímavosť. Aj keď sme už opustili Dolné Omo a kmeňový kotol ktorý tam vrie,čaká nás veľmi zauj…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek