BUBO odporúča nasledovné hotely:

Turistický ruch v Etiópii nie je tak rozvinutý ako v susednej Keni, ale aj napriek tomu je tu snahu vidieť. Rovnako však aj drobné rozdiely v kvalite samotného ubytovania, alebo služieb ako takých. Buďte tak pripravení na jednoduchšie, ale čisté ubytovanie.

V mestách odporúčame hotely vždy blízko centra. Izby bývajú vybavené toaletou európskeho typu a sprchou s tečúcou vodou 24 hodín denne.

Na juhu Etiópie sú to lodge v africkom štýle.

Jupiter Cazanchise 4* (Addis Abeba) – Hotel sa nachádza v centre mesta neďaleko prezidentského sídla a ďalších dôležitých inštitúcií. Moderné izby s výhľadom na mesto sú vybavené satelitnou TV s plochou obrazovkou, písacím stolom, minibarom a trezorom. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a bezplatnými toaletnými potrebami. K dispozícii je vám balená voda (0,5L na osobu/deň), príslušenstvo na prípravu kávy a čaju, papuče a sušič vlasov. V hoteli je k dispozícií sauna, masáže, posilňovňa a bezplatný internet. V hotelovej lobby je za recepciou bar, kde v určité dni hrá večer živá hudba. Reštaurácia sa nachádza na 1. poschodí a ponúka raňajky, obedy aj večere. Raňajky bývajú formou jednoduchších švédskych stolov.

Abay Minch Lodge 3* (Bahir Dar) – Lodge sa nachádza približne 5 minút jazdy z centra Bahir Dar v pokojnej oblasti s množstvom stromov. Lodge pozostáva zo samostatne stojacich bungalovov, v každom sú 2 izby. Abay Minch Lodge sa nachádza 1,9 km od vyhliadky na Modrý Níl. Ponúka bezplatné pripojenie k Wi-Fi takmer v celom rezorte a záhradu s množstvom exotických rastlín. V korunách stromov hľadajte okrem vtákov aj mačiaky a guerézy (opice). Všetky ubytovacie jednotky majú priestor na posedenie na malej terase, TV a vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a bezplatnými toaletnými potrebami. Ubytovacie zariadenie ponúka kontinentálne raňajky formou švédskych stolov alebo kompletné anglicko-írske raňajky. Hotelová reštaurácia na obed a večeru ponúka okrem tradičnej etiópskej aj európsko-americkú kuchyňu. Pri recepcii sa nachádza obchodík so suvenírmi.

Goha Hotel 3* (Gondar) - Hotel Goha stojí na kopci s nádherným výhľadom na mesto. Je vybavený komfortným zariadeniam a elegantne zariadenými izbami. Svojim návštevníkom ponúka luxusné útočisko. Môžete sa pokochať úchvatným výhľadom na panorámu siahajúcu smerom k ďalšiemu jazeru Tana. Hotel má ideálnu polohu na kopci nad mestom a nachádza sa len kúsok od najdôležitejších kráľovských miest a ďalších atrakcií tohto mesta. Hotel ponúka terasu s bazénom s panoramatickým výhľadom, Wi-Fi na recepcii a suvenírový obchod. Reštaurácia a bar ponúkajú jedlo a nápoje počas celého dňa.

Roha Hotel 3* (Lalibela) - Hotel Roha je v súčasnosti postavený na rozsiahlom pozemku o rozlohe 25 880 metrov štvorcových. Okrem samotného hotela je tu veľký areál, kde je zachovaná prirodzená vegetácia a fauna. Hotel Roha bol pôvodne postavený v čase cisára Haile Sellasieho v roku 1976. Hotel však začal poskytovať služby verejnosti až v roku 1992. Do 2009 bol vo vlastníctve štátu. Nový vlastník inovuje súčasný trojhviezdičkový hotel Roha na štvorhviezdičkový hotel, ktorý sa snaží o zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt tejto oblasti. Wi-Fi nájdete na recepcii a v reštaurácii, ktorá sa nachádza v centrálnej budove. Pri recepcii sa nachádza bar s posedením pri krbe. Na záver dňa môžte vyjsť na strechu a kochať sa tak pohľadom na zapadajúce slnko.

Sabean Hotel 3* (Axum) - Sabean International Hotel sa nachádza v centre Axumu, na jednej z hlavných ulíc plných obchodov s rôznym tovarom, barov a reštaurácií. Hotelové izby stelesňujú harmonickú zmes etiópskej estetiky a komfortu. Izby majú všetko od satelitnej televízie a vysokorýchlostného internetu po mini-bary, osobné trezory po štandartné vybavenie kúpeľne - všetko, čo uspokojí požiadavky každého hosťa. Reštaurácia podáva raňajky, obedy a večere a rovnako si tu do záverečnej hodiny môžete posedieť pri lokálnom pivku alebo inom nápoji.

Paradise Lodge 3* (Arba Minch) – Lodge je postavená pri meste Arba Minch na kopci s nádherným výhľadom na jazerá Abaja a Chamo, ktoré sú známe populáciami hrochov a krokodílov. K vybaveniu izieb patrí TV s plochou obrazovkou a chladnička a na recepcii online sa ľahko pripojíte vďaka bezplatnému Wi-Fi, čo určite tiež prispeje k príjemnej dovolenke. Paradise Lodge ponúka okrem iného aj rozľahlú záhradu s množstvom pôvodného rastlinstva. Milovníci vtákov sa tu budú cítiť ako v raji. Hostia lodge môžu taktiež využívať bazén. Reštaurácie ponúkajú štandardne raňajky, obedy a večere, väčšinou formou švédskych stolov.

Buska Lodge 3* (Turmi) – Lodge je považovaná za jedno z najlepších ubytovaní na juhu Etiópie. Nachádza sa v oblasti kmeňa Hamar a aj samotná lodge sa nachádza medzi jednotlivými dedinkami týchto ľudí. Bungalovy sú rozmiestnené v areáli pôvodnej flóry a tak nie je núdza ani o pôvodnú faunu. Zväčša sa tu objavujú opice, ktoré hľadajú útočisko v korunách stromov. V hlavnej budove sa nachádza reštaurácia a bar, kde sa podáva všetko jedlo. Je tu menší počet izieb a tak je tu príjemná a komorná atmosféra. V reštaurácií je k dispozícií Wi-Fi, nakoľko sa však lodge nachádza v absolútnej divočine, nemusí byť vždy dostupná. Rovnako je to aj so zásobovaním. Snažia sa byť sebestační a veľa zeleniny a ovocia si dopestujú priamo na mieste, inak sú závislí od zásobovania z miestneho trhu. Preto aj výber jedál môže byť niekedy mierne obmedzený. Toto je daň za miesto, kde sa lodge nachádza. A toto miesto si zaslúži 5*.

Jinka Eco Omo Lodge 2*+ (Jinka) - Táto jedinečná lodge sa nachádza v Jinke, v srdci údolia Omo, hneď za mestom a hraničí s riekou Neri na ceste k národnému parku Mago. Ubytovanie je zabezpečené v permanentných stanoch s dvoma posteľami a vlastným sociálnym zariadením. Stany sú skôr jednoduchšie než v Keni alebo Namíbií, ale svoj účel na prenocovanie bez problémov splnia. Kontinentálne raňajky sú z miestnych zdrojov, sú jednoduchšie, ale veľmi chutné. Reštaurácia ponúka najznámejšie medzinárodné jedlá z celého sveta. Hostia si môžu vybrať z nášho jedálneho lístka, ktoré väčšinou podáva talianske a etiópske jedlá. Wi-Fi je k dispozícií v reštaurácii a na jej terase, kde je veľmi príjemné posedenie pri chladenom nápoji.

Kanta Lodge 3* (Konso) – Lodge sa nachádza uprostred kultúrnej krajiny zapísanej na zozname UNESCO a v tesnej blízkosti tradičných dedín. Ubytovanie je vybudované na kopci s nádherným výhľadom do doliny. Veľká terasa ponúka príjemné posedenie pri obede a pri podvečernom drinku pod rozložitými stromami. Izby sú v samostatne stojacich bungalovoch po dvoch a sú príjemne priestranné. Každá izba má vlastnú malú terasu na posedenie. Izby sú štandardne vybavené, nemalo by Vám tu nič chýbať. Wi-Fi je k dispozícií v reštaurácií, kde si po večeri môžete posedieť v bare.

Ak máte záujem o elitný hotelový štandard v hlavnom meste, tak Vám odporúčame:

Sheraton Addis: Luxusný hotel v centre Addis Abeby a najlepšia adresa na ktorej môžete bývať. Grandiózny hotel s príchuťou Etiópie a skúsenosťami Sheratonu. Luxus v centre politického centra Afriky. Sheraton Addis, a Luxury Collection Hotel, sa nachádza v samom srdci etiópskeho hlavného mesta. Je umiestnený na kopci s nádherným výhľadom na mesto. Je usadený medzi Národným palácom, sídlom prezidenta a rezidenciou etiópskeho predsedu vlády. Český architekt Ivo Kosek sa inšpiroval týmito dvoma budovami a pri príchode tak máte pocit, že vstupujete do koloniálneho obdobia, za čo sa nemusíte hanbiť. Dostatok otvoreného priestoru a poloha len 20 minút od medzinárodného letiska Bole je vynikajúcim predpokladom na odpočinok aj pri krátkej zastávke v Addis Abeba. Jedinečný dizajn je kombináciou afrického tradičného umenia s dotykom moderného sveta, kde sa budete cítiť pohodlne. Hotel sa môže pochváliť bazénmi s krištáľovou vodou a očarujúcou podvodnou hudbou, SPA ponúka obsiahle menu upokojujúcich masáží v klube Aqva. Viacero gurmánskych reštauráciami poteší chuťové zmysly každého návštevníka. Aj niečo tak jednoduché ako indžera tu bude chutiť luxusne. Nepretržitá služba a kvalitné vybavenie sú samozrejmosťou, ktorú očakávate od najlepšieho hotela v krajine. Vyberte si tento hotel a oddýchnite si v oáze pokoja v inak rušnej metropole.

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.