BUBO odporúča nasledovné hotely:

Turistický ruch v Etiópii nie je tak rozvinutý ako v susednej Keni, ale aj napriek tomu je tu snahu vidieť. Rovnako však aj drobné rozdiely v kvalite samotného ubytovania, alebo služieb ako takých. Buďte tak pripravení na jednoduchšie, ale čisté ubytovanie.

V mestách odporúčame hotely vždy blízko centra. Izby bývajú vybavené toaletou európskeho typu a sprchou s tečúcou vodou 24 hodín denne.

Na juhu Etiópie sú to lodge v africkom štýle.

Jupiter Cazanchise 4* (Addis Abeba) – Hotel sa nachádza v centre mesta neďaleko prezidentského sídla a ďalších dôležitých inštitúcií. Moderné izby s výhľadom na mesto sú vybavené satelitnou TV s plochou obrazovkou, písacím stolom, minibarom a trezorom. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a bezplatnými toaletnými potrebami. K dispozícii je vám balená voda (0,5L na osobu/deň), príslušenstvo na prípravu kávy a čaju, papuče a sušič vlasov. V hoteli je k dispozícií sauna, masáže, posilňovňa a bezplatný internet. V hotelovej lobby je za recepciou bar, kde v určité dni hrá večer živá hudba. Reštaurácia sa nachádza na 1. poschodí a ponúka raňajky, obedy aj večere. Raňajky bývajú formou jednoduchších švédskych stolov.

Abay Minch Lodge 3* (Bahir Dar) – Lodge sa nachádza približne 5 minút jazdy z centra Bahir Dar v pokojnej oblasti s množstvom stromov. Lodge pozostáva zo samostatne stojacich bungalovov, v každom sú 2 izby. Abay Minch Lodge sa nachádza 1,9 km od vyhliadky na Modrý Níl. Ponúka bezplatné pripojenie k Wi-Fi takmer v celom rezorte a záhradu s množstvom exotických rastlín. V korunách stromov hľadajte okrem vtákov aj mačiaky a guerézy (opice). Všetky ubytovacie jednotky majú priestor na posedenie na malej terase, TV a vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a bezplatnými toaletnými potrebami. Ubytovacie zariadenie ponúka kontinentálne raňajky formou švédskych stolov alebo kompletné anglicko-írske raňajky. Hotelová reštaurácia na obed a večeru ponúka okrem tradičnej etiópskej aj európsko-americkú kuchyňu. Pri recepcii sa nachádza obchodík so suvenírmi.

Goha Hotel 3* (Gondar) - Hotel Goha stojí na kopci s nádherným výhľadom na mesto. Je vybavený komfortným zariadeniam a elegantne zariadenými izbami. Svojim návštevníkom ponúka luxusné útočisko. Môžete sa pokochať úchvatným výhľadom na panorámu siahajúcu smerom k ďalšiemu jazeru Tana. Hotel má ideálnu polohu na kopci nad mestom a nachádza sa len kúsok od najdôležitejších kráľovských miest a ďalších atrakcií tohto mesta. Hotel ponúka terasu s bazénom s panoramatickým výhľadom, Wi-Fi na recepcii a suvenírový obchod. Reštaurácia a bar ponúkajú jedlo a nápoje počas celého dňa.

Roha Hotel 3* (Lalibela) - Hotel Roha je v súčasnosti postavený na rozsiahlom pozemku o rozlohe 25 880 metrov štvorcových. Okrem samotného hotela je tu veľký areál, kde je zachovaná prirodzená vegetácia a fauna. Hotel Roha bol pôvodne postavený v čase cisára Haile Sellasieho v roku 1976. Hotel však začal poskytovať služby verejnosti až v roku 1992. Do 2009 bol vo vlastníctve štátu. Nový vlastník inovuje súčasný trojhviezdičkový hotel Roha na štvorhviezdičkový hotel, ktorý sa snaží o zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt tejto oblasti. Wi-Fi nájdete na recepcii a v reštaurácii, ktorá sa nachádza v centrálnej budove. Pri recepcii sa nachádza bar s posedením pri krbe. Na záver dňa môžte vyjsť na strechu a kochať sa tak pohľadom na zapadajúce slnko.

Sabean Hotel 3* (Axum) - Sabean International Hotel sa nachádza v centre Axumu, na jednej z hlavných ulíc plných obchodov s rôznym tovarom, barov a reštaurácií. Hotelové izby stelesňujú harmonickú zmes etiópskej estetiky a komfortu. Izby majú všetko od satelitnej televízie a vysokorýchlostného internetu po mini-bary, osobné trezory po štandartné vybavenie kúpeľne - všetko, čo uspokojí požiadavky každého hosťa. Reštaurácia podáva raňajky, obedy a večere a rovnako si tu do záverečnej hodiny môžete posedieť pri lokálnom pivku alebo inom nápoji.

Paradise Lodge 3* (Arba Minch) – Lodge je postavená pri meste Arba Minch na kopci s nádherným výhľadom na jazerá Abaja a Chamo, ktoré sú známe populáciami hrochov a krokodílov. K vybaveniu izieb patrí TV s plochou obrazovkou a chladnička a na recepcii online sa ľahko pripojíte vďaka bezplatnému Wi-Fi, čo určite tiež prispeje k príjemnej dovolenke. Paradise Lodge ponúka okrem iného aj rozľahlú záhradu s množstvom pôvodného rastlinstva. Milovníci vtákov sa tu budú cítiť ako v raji. Hostia lodge môžu taktiež využívať bazén. Reštaurácie ponúkajú štandardne raňajky, obedy a večere, väčšinou formou švédskych stolov.

Buska Lodge 3* (Turmi) – Lodge je považovaná za jedno z najlepších ubytovaní na juhu Etiópie. Nachádza sa v oblasti kmeňa Hamar a aj samotná lodge sa nachádza medzi jednotlivými dedinkami týchto ľudí. Bungalovy sú rozmiestnené v areáli pôvodnej flóry a tak nie je núdza ani o pôvodnú faunu. Zväčša sa tu objavujú opice, ktoré hľadajú útočisko v korunách stromov. V hlavnej budove sa nachádza reštaurácia a bar, kde sa podáva všetko jedlo. Je tu menší počet izieb a tak je tu príjemná a komorná atmosféra. V reštaurácií je k dispozícií Wi-Fi, nakoľko sa však lodge nachádza v absolútnej divočine, nemusí byť vždy dostupná. Rovnako je to aj so zásobovaním. Snažia sa byť sebestační a veľa zeleniny a ovocia si dopestujú priamo na mieste, inak sú závislí od zásobovania z miestneho trhu. Preto aj výber jedál môže byť niekedy mierne obmedzený. Toto je daň za miesto, kde sa lodge nachádza. A toto miesto si zaslúži 5*.

Jinka Eco Omo Lodge 2*+ (Jinka) - Táto jedinečná lodge sa nachádza v Jinke, v srdci údolia Omo, hneď za mestom a hraničí s riekou Neri na ceste k národnému parku Mago. Ubytovanie je zabezpečené v permanentných stanoch s dvoma posteľami a vlastným sociálnym zariadením. Stany sú skôr jednoduchšie než v Keni alebo Namíbií, ale svoj účel na prenocovanie bez problémov splnia. Kontinentálne raňajky sú z miestnych zdrojov, sú jednoduchšie, ale veľmi chutné. Reštaurácia ponúka najznámejšie medzinárodné jedlá z celého sveta. Hostia si môžu vybrať z nášho jedálneho lístka, ktoré väčšinou podáva talianske a etiópske jedlá. Wi-Fi je k dispozícií v reštaurácii a na jej terase, kde je veľmi príjemné posedenie pri chladenom nápoji.

Kanta Lodge 3* (Konso) – Lodge sa nachádza uprostred kultúrnej krajiny zapísanej na zozname UNESCO a v tesnej blízkosti tradičných dedín. Ubytovanie je vybudované na kopci s nádherným výhľadom do doliny. Veľká terasa ponúka príjemné posedenie pri obede a pri podvečernom drinku pod rozložitými stromami. Izby sú v samostatne stojacich bungalovoch po dvoch a sú príjemne priestranné. Každá izba má vlastnú malú terasu na posedenie. Izby sú štandardne vybavené, nemalo by Vám tu nič chýbať. Wi-Fi je k dispozícií v reštaurácií, kde si po večeri môžete posedieť v bare.

Ak máte záujem o elitný hotelový štandard v hlavnom meste, tak Vám odporúčame:

Sheraton Addis: Luxusný hotel v centre Addis Abeby a najlepšia adresa na ktorej môžete bývať. Grandiózny hotel s príchuťou Etiópie a skúsenosťami Sheratonu. Luxus v centre politického centra Afriky. Sheraton Addis, a Luxury Collection Hotel, sa nachádza v samom srdci etiópskeho hlavného mesta. Je umiestnený na kopci s nádherným výhľadom na mesto. Je usadený medzi Národným palácom, sídlom prezidenta a rezidenciou etiópskeho predsedu vlády. Český architekt Ivo Kosek sa inšpiroval týmito dvoma budovami a pri príchode tak máte pocit, že vstupujete do koloniálneho obdobia, za čo sa nemusíte hanbiť. Dostatok otvoreného priestoru a poloha len 20 minút od medzinárodného letiska Bole je vynikajúcim predpokladom na odpočinok aj pri krátkej zastávke v Addis Abeba. Jedinečný dizajn je kombináciou afrického tradičného umenia s dotykom moderného sveta, kde sa budete cítiť pohodlne. Hotel sa môže pochváliť bazénmi s krištáľovou vodou a očarujúcou podvodnou hudbou, SPA ponúka obsiahle menu upokojujúcich masáží v klube Aqva. Viacero gurmánskych reštauráciami poteší chuťové zmysly každého návštevníka. Aj niečo tak jednoduché ako indžera tu bude chutiť luxusne. Nepretržitá služba a kvalitné vybavenie sú samozrejmosťou, ktorú očakávate od najlepšieho hotela v krajine. Vyberte si tento hotel a oddýchnite si v oáze pokoja v inak rušnej metropole.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

 Sheraton Addis
 Sheraton Addis

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Sheraton Addis

Addis Ababa
Etiópia

Luxusný hotel v centre Addis Abeby a najlepšia adresa na ktorej môžete bývať. Grandiózny hotel s príchuťou Etiópie a skúsenosťami Sheratonu. Luxus v centre politického centra Afriky. Sheraton Addis, a Luxury Collection Hotel, sa nachádza v samom srdci etiópskeho hlavného mesta. Je umiestnený na kopci s nádherným výhľadom na mesto. Je usadený medzi Národným palácom, sídlom prezidenta a rezidenciou etiópskeho predsedu vlády. Český architekt Ivo Kosek sa inšpiroval týmito dvoma budovami a pri príchode tak máte pocit, že vstupujete do koloniálneho obdobia, za čo sa nemusíte hanbiť. Dostatok otvoreného priestoru a poloha len 20 minút od medzinárodného letiska Bole je vynikajúcim predpokladom na odpočinok aj pri krátkej zastávke v Addis Abeba. Jedinečný dizajn je kombináciou afrického tradičného umenia s dotykom moderného sveta, kde sa budete cítiť pohodlne. Hotel sa môže pochváliť bazénmi s krištáľovou vodou a očarujúcou podvodnou hudbou, SPA ponúka obsiahle menu upokojujúcich masáží v klube Aqva. Viacero gurmánskych reštauráciami poteší chuťové zmysly každého návštevníka. Aj niečo tak jednoduché ako indžera tu bude chutiť luxusne. Nepretržitá služba a kvalitné vybavenie sú samozrejmosťou, ktorú očakávate od najlepšieho hotela v krajine. Vaša izba bude typu Classic. Vyberte si tento hotel a oddýchnite si v oáze pokoja v inak rušnej metropole.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Stany v Danakile

Stany v Danakile

Danakil, Etiópia

Jedná sa o veľmi izolovanú oblasť bez akejkoľvek dostupnosti hotelov. O Váš komfort však bude dokonale postarané. Sprievodca a naši etiópski partneri Vám aj tu zabezpečia najlepšie možné ubytovanie v stanoch, na matracoch s obliečkami. V Danakile bude extrémne teplo aj v noci. Táto výbava je dodávaná miestnym partnerom. Pokiaľ sa obávate o hygienu, ktorá je na veľmi slušnej úrovni, vezmite si so sebou látkovú vložku do spacieho vaku, ktorá Vám pripraví vlastný hygienický komfort. Odmenou je zážitok z jedného z najpodivuhodnejších miest na svete.
Wifi

Wifi

Genfel Hotel

Genfel Hotel

⭑⭑⭑

Mekele, Etiópia

Genfel je novo zariadený hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta Mekele, neďaleko námestia Romanat. Všetky izby sú dobre vybavené všetkým potrebným, vrátane modernej technológie úpravy vody, generátora elektrickej energie, satelitnej TV, Wi-Fi, modernej práčovne a podobne. Každá izba má vlastnú kúpeľňu a sociálne zariadenie. V rámci hotela je kaviareň a bar. Nachádza sa v centre mesta a tak nie je núdza o reštaurácie a iné možnosti, kde sa najesť.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Kanta Lodge

Kanta Lodge

⭑⭑⭑

Konso, Etiópia

Lodge sa nachádza uprostred kultúrnej krajiny zapísanej na zozname UNESCO a v tesnej blízkosti tradičných dedín. Ubytovanie je vybudované na kopci s nádherným výhľadom do doliny. Veľká terasa ponúka príjemné posedenie pri obede a pri podvečernom drinku pod rozložitými stromami. Izby sú v samostatne stojacich bungalovoch po dvoch a sú príjemne priestranné. Každá izba má vlastnú malú terasu na posedenie. Izby sú štandardne vybavené, nemalo by Vám tu nič chýbať. Wi-fi je k dispozícií v reštaurácií, kde si po večeri môžete posedieť v bare.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Eco Omo Lodge

Eco Omo Lodge

⭑⭑

Jinka, Etiópia

Táto jedinečná lodge sa nachádza v Jinke, v srdci údolia Omo, hneď za mestom a hraničí s riekou Neri na ceste k národnému parku Mago. Ubytovanie je zabezpečené v permanentných stanoch s dvoma posteľami a vlastným sociálnym zariadením. Stany sú jednoduchšie než v Keni alebo Namíbií, ale svoj účel na prenocovanie bez problémov splnia. Kontinentálne raňajky sú z miestnych zdrojov a sú veľmi chutné. Reštaurácia ponúka najznámejšie medzinárodné jedlá z celého sveta, väčšinou talianske a etiópske. Wi-fi je k dispozícií v reštaurácii a na jej terase, kde je veľmi príjemné posedenie pri chladenom nápoji.
Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Buska Lodge

Buska Lodge

⭑⭑⭑

Turmi, Etiópia

Lodge je považovaná za najlepšie ubytovanie na juhu Etiópie. Nachádza sa v oblasti kmeňa Hamar a aj samotná lodge sa nachádza medzi jednotlivými dedinkami týchto ľudí. Bungalovy sú rozmiestnené v areáli pôvodnej flóry a tak nie je núdza ani o pôvodnú faunu. Zväčša sa tu objavujú opice, ktoré hľadajú útočisko v korunách stromov. V hlavnej budove sa nachádza reštaurácia a bar, kde sa podáva všetko jedlo. Je tu menší počet izieb a tak je tu príjemná a komorná atmosféra. V reštaurácií je k dispozícií wi-fi, nakoľko sa však lodge nachádza v absolútnej divočine, nemusí byť vždy dostupná. Rovnako je to aj so zásobovaním. Snažia sa byť sebestační a veľa zeleniny a ovocia si dopestujú priamo na mieste, inak sú závislí od zásobovania z miestneho trhu. Preto aj výber jedál môže byť niekedy mierne obmedzený. Toto je daň za miesto, kde sa lodge nachádza. A z tohto dôvodu si zaslúži 5*, aj keď všeobecné hodnotenie úrovne ubytovania sú 3*. Je to oáza uprostred hamarskej zeme.
Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Paradise Lodge

Paradise Lodge

⭑⭑⭑+

Arba Minch, Etiópia

Lodge je postavená pri meste Arba Minch na kopci s nádherným výhľadom na jazerá Abaja a Chamo, ktoré sú známe populáciami hrochov a krokodílov. K vybaveniu izieb patrí TV s plochou obrazovkou a chladnička a na recepcii online sa ľahko pripojíte vďaka bezplatnému Wi-Fi, čo určite tiež prispeje k príjemnej dovolenke. Paradise Lodge ponúka okrem iného aj rozľahlú záhradu s množstvom pôvodného rastlinstva. Milovníci vtákov sa tu budú cítiť ako v raji. Hostia lodge môžu taktiež využívať bazén. Reštaurácie ponúkajú štandardne raňajky, obedy a večere, väčšinou formou švédskych stolov. Opakovane získava Eco ocenenia a 5* ocenenia za poskytované služby.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Sabean International Hotel

Sabean International Hotel

⭑⭑⭑

Aksum, Etiópia

Sme v samom centre Aksumu, na jednej z hlavných ulíc plných obchodov s rôznym tovarom, barov a reštaurácií. Hotelové izby stelesňujú harmonickú zmes etiópskej estetiky a komfortu. Izby majú všetko od satelitnej televízie a vysokorýchlostného internetu po mini-bary, osobného trezoru po štandartné vybavenie kúpeľne - všetko, čo uspokojí požiadavky každého hosťa. Reštaurácia na prvom poschodí podáva raňajky aj večere a rovnako si tu do záverečnej hodiny môžete posedieť pri lokálnom pivku alebo inom nápoji.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Roha Hotel

Roha Hotel

⭑⭑⭑

Lalibela, Etiópia

Hotel je v súčasnosti postavený na rozsiahlom pozemku o rozlohe 25 880 metrov štvorcových. Okrem samotného hotela je tu veľký areál, kde je zachovaná prirodzená vegetácia a fauna. Hotel Roha bol pôvodne postavený v čase cisára Haile Sellasieho v roku 1976. Hotel však začal poskytovať služby verejnosti až v roku 1992 a do 2009 bol vo vlastníctve štátu. Nový vlastník inovuje súčasný trojhviezdičkový na štvorhviezdičkový hotel, ktorý sa snaží o zachovanie prírodných a kultúrnych hodnôt tejto oblasti. Wi-fi je dostupná na recepcii a v reštaurácii, ktorá sa nachádza v centrálnej budove. Pri recepcii nájdete bar s posedením pri krbe. Na záver dňa môžete vyjsť na strechu a kochať sa tak pohľadom na zapadajúce slnko.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Goha Hotel

Goha Hotel

⭑⭑⭑

Gondar, Etiópia

Stojí na kopci s nádherným výhľadom na mesto. Je vybavený jednoducho ale elegantne zariadenými izbami. Svojim návštevníkom ponúka luxusné miesto na odpočinok. Môžete sa pokochať úchvatným výhľadom na panorámu siahajúcu smerom k jazeru Tana alebo na mesto plné historických pamiatok. Hotel má ideálnu polohu na kopci nad mestom a nachádza sa len kúsok od najdôležitejších kráľovských miest a ďalších atrakcií tohto mesta. Osviežte sa na terase s bazénom s panoramatickým výhľadom. Reštaurácia a bar ponúkajú jedlo a nápoje počas celého dňa. Neváhajte si vychutnať pravú bunnu – etiópsku kávu s výhľadom do diaľky.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Abay Minch Lodge

Abay Minch Lodge

⭑⭑⭑⭑

Bahir Dar, Etiópia

Lodge sa nachádza približne 5 minút jazdy z centra Bahir Dar v pokojnej oblasti s množstvom stromov. Lodge pozostáva zo samostatne stojacich bungalovov, v každom sú 2 izby. Leží necelé 2 km od vyhliadky na Modrý Níl. Ponúka bezplatné pripojenie k Wi-Fi takmer v celom rezorte a záhradu s množstvom exotických rastlín. V korunách stromov hľadajte okrem vtákov aj mačiaky a guerézy (opice). Všetky ubytovacie jednotky majú priestor na posedenie na malej terase, TV a vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletnými potrebami. Ubytovacie zariadenie ponúka kontinentálne raňajky formou švédskych stolov alebo kompletné anglicko-írske raňajky. Hotelová reštaurácia na obed a večeru ponúka okrem tradičnej etiópskej aj európsko-americkú kuchyňu. Pri recepcii sa nachádza obchodík so suvenírmi, odkiaľ môžete poslať pohľadnicu Vašim blízkym.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Jupiter International Hotel Cazanchise

Jupiter International Hotel Cazanchise

⭑⭑⭑⭑

Addis Ababa, Etiópia

Hotel sa nachádza v centre mesta neďaleko prezidentského sídla a ďalších dôležitých inštitúcií. Moderné izby s výhľadom na mesto sú vybavené satelitnou TV s plochou obrazovkou, písacím stolom, minibarom a trezorom. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a bezplatnými toaletnými potrebami. K dispozícii je vám balená voda (0,5L na osobu/deň), príslušenstvo na prípravu kávy a čaju, papuče a sušič vlasov. V hoteli je k dispozícií sauna, masáže, posilňovňa a bezplatný internet. V hotelovej lobby je za recepciou bar, kde v určité dni hrá večer živá hudba. Reštaurácia sa nachádza na 1. poschodí a ponúka raňajky, obedy aj večere. Raňajky bývajú formou jednoduchších švédskych stolov.

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

K

Afrika  

Eritrea, Etiópia


náročnosť

13 dní

Trvanie

5190
K

Afrika  

Etiópia


náročnosť

9 dní

Trvanie

2872 3590€
K

Afrika  

Etiópia


náročnosť

16 dní

Trvanie

5990
K

Afrika  

Džibutsko, Etiópia


náročnosť

11 dní

Trvanie

3408 4260€
Najkrvavejšie festivaly a rituály Prémiový blog

Prémiový blog Najkrvavejšie festivaly a rituály

Pozor! Tento blog obsahuje množstvo násilných scén a krvi. Ak máte slabší žalúdok a nechcete vnímať inakosť kultúr, prosím, nečítajte dalej. Ak vás…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania
Južná Etiópia - kmene rieky Omo Blog

Blog Južná Etiópia - kmene rieky Omo

Azda najdostupnejšou Afrikou, kde je stále možné stretnúť rôzne kmene žijúce tradičným spôsobom, je južná Etiópia. V regióne dolného Omo, ktorý je…

Martin Karniš 65 min. čítania
Kávový rituál v Etiópii Blog

Blog Kávový rituál v Etiópii

„Zavri oči a keď uvidíš anjelov, vtedy sa dotýkaš neba, vtedy piješ prvú šálku kávy" Zavri oči, keď počuješ anjelov, vtedy piješ druhú šálku…

Katarína Líšková 5 min. čítania
Najexotickejší ľudia sveta 2024 Blog

Blog Najexotickejší ľudia sveta 2024

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Ethiopia

03

14:47

jún

2021

Etiópia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ethiopia, alebo u nás Etiópia je krajina, ktorá vo väčšine z nás vyvolá pocit a predstavu hladu, nedostatku a trá…