Väčšina letov mieri na Aeropuerto Internacional Ministro Pistari „Ezeiza“. Národný dopravca sa volá Aerolíneas Argentínas a tie mieria do destinácii ako Austrália, Európa či USA. Do Argentíny sa dostanete z Európy pohodlne letmi Air France, Alitalia, TAP Portugal.

Ako zvládnúť miestnu dopravu v hlavnom meste Buenos Aires: funguje tu systém SUBE obnoviteľná karta pre všetky druhy hromadnej dopravy. Prepravovať sa môžete s autobusmi miestnej MHD Colectivos, metrom, taxíkom (oficiálne sú tie čierno-žlté).

Po Argentíne sa na veľké vzdialenosti môžete prepravovať ležadlovými diaľkovými autobusmi alebo miestnymi letmi. Napr. trasu z Buenos Aires do vinárskej oblasti Mendoza pod Andami alebo na sever k vodopádom Iguazu zaberú celú noc. Kto ma rád pohodlie, tak si vyberie let s miestnou linkou Aerolíneas Argentinas alebo Lan Argentína, ktoré premávajú každý deň. Medzi hlavné letiska patria Puerto Iguazu/El Calafate/Ushuaia/Mendoza.

Autobusy do miest po celej Argentíne odchádzajú z hlavného mesta z Buenos Aires zo stanice Terminal de Omnibus v štvrti Retiro. Súkromný dopravcovia sa predbiehajú v tom, aké veľké pohodlie Vám vedia zabezpečiť. Stretnete sa s tým autobusov SemiCama (sedadlo nesklopíte úplne) alebo CocheCama (sedadlo sklopíte úplne na polohu postele).

Chcete si prenajať auto? Šofér musí mať aspoň 21 rokov a potrebujete už len pás, kreditku a vodičský preukaz. Prenajaté auto v hlavnom meste Buenos Aires skôr nevyužijete. Tam majú dobre prepracovanú sieť MHD a len by ste strácali čas v dopravnej zápche alebo hľadaním miesta na parkovanie. Oplatí sa nad ním rozmýšľať ak sa vyberiete niekam ďalej mimo hlavného mesta. Väčšina ciest je v Argentíne veľmi dobrom stave, no odľahlé miesta môžu mať nespevnenú cestu. Myslíte už len na to, že Argentínčania budú za volantom agresívnejší a unáhlenejší.

V Buenos Aires je takmer 50 štvrtí, Barrios, ale väčšina miest, ktoré chce bežný turista vidieť sa nachádza blízko seba a sú ľahko dostupné. Politická moc sídli na Plaza de Mayo, na sever v San Nicola sa nachádza Microcentro - obchodné a peňažné srdce mesta a na východ od pobrežia je Puerto Madero.

E

Južná Amerika, Argentína


náročnosť

18 dní

Trvanie

6384 7980€
K

Amerika  

Južná Amerika, Uruguaj, Paraguaj, Brazília, Argentína


náročnosť

12 dní

Trvanie

5164
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

6889
K

Južná Georgia, Ascension Island, Tristan da Cunha, Svätá Helena, Kapverdy, Argentína


náročnosť

36 dní

Trvanie

15610
Perito Moreno – najkrajší ľadovec sveta Prémiový blog

Prémiový blog Perito Moreno – najkrajší ľadovec sveta

Keď som po prvý raz videl Perito Moreno, bol som nadšený. Tento ľadovec je mojim prírodným divom sveta, je skutočne prekrásny a krajší než na…

Ľuboš Fellner 18 min. čítania
Patagónia – originálne príhody v najkrajšej prírode sveta Prémiový blog

Prémiový blog Patagónia – originálne príhody v najkrajšej prírode sveta

Najkrajšou prírodou sa hrdí Nový Zéland či Nóri, ale asi preto, lebo ešte neboli v Patagónii. Patagónia nie je žiadny štát, je to oblasť ako…

Ľuboš Fellner 39 min. čítania
TOP 10 Buenos Aires Blog

Blog TOP 10 Buenos Aires

Úžasné a vášnivé tango, kvalitné steaky, krásne pamiatky aj parky a pravá atmosféra Južnej Ameriky. Aj také je Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny…

Ushuaia - Andský diamant na prahu Antarktídy Ushuaia

Ushuaia Ushuaia - Andský diamant na prahu Antarktídy

Hlavné mesto pôvabného súostrovia Ohňová Zem sa pre Vás stane nekonečným zoznamom superlatívov. V tomto utešenom a trochu atypickom argentínskom…

Daniela Snováková 15 min. čítania

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC