Väčšina letov mieri na Aeropuerto Internacional Ministro Pistari „Ezeiza“. Národný dopravca sa volá Aerolíneas Argentínas a tie mieria do destinácii ako Austrália, Európa či USA. Do Argentíny sa dostanete z Európy pohodlne letmi Air France, Alitalia, TAP Portugal.

Ako zvládnúť miestnu dopravu v hlavnom meste Buenos Aires: funguje tu systém SUBE obnoviteľná karta pre všetky druhy hromadnej dopravy. Prepravovať sa môžete s autobusmi miestnej MHD Colectivos, metrom, taxíkom (oficiálne sú tie čierno-žlté).

Po Argentíne sa na veľké vzdialenosti môžete prepravovať ležadlovými diaľkovými autobusmi alebo miestnymi letmi. Napr. trasu z Buenos Aires do vinárskej oblasti Mendoza pod Andami alebo na sever k vodopádom Iguazu zaberú celú noc. Kto ma rád pohodlie, tak si vyberie let s miestnou linkou Aerolíneas Argentinas alebo Lan Argentína, ktoré premávajú každý deň. Medzi hlavné letiska patria Puerto Iguazu/El Calafate/Ushuaia/Mendoza.

Autobusy do miest po celej Argentíne odchádzajú z hlavného mesta z Buenos Aires zo stanice Terminal de Omnibus v štvrti Retiro. Súkromný dopravcovia sa predbiehajú v tom, aké veľké pohodlie Vám vedia zabezpečiť. Stretnete sa s tým autobusov SemiCama (sedadlo nesklopíte úplne) alebo CocheCama (sedadlo sklopíte úplne na polohu postele).

Chcete si prenajať auto? Šofér musí mať aspoň 21 rokov a potrebujete už len pás, kreditku a vodičský preukaz. Prenajaté auto v hlavnom meste Buenos Aires skôr nevyužijete. Tam majú dobre prepracovanú sieť MHD a len by ste strácali čas v dopravnej zápche alebo hľadaním miesta na parkovanie. Oplatí sa nad ním rozmýšľať ak sa vyberiete niekam ďalej mimo hlavného mesta. Väčšina ciest je v Argentíne veľmi dobrom stave, no odľahlé miesta môžu mať nespevnenú cestu. Myslíte už len na to, že Argentínčania budú za volantom agresívnejší a unáhlenejší.

V Buenos Aires je takmer 50 štvrtí, Barrios, ale väčšina miest, ktoré chce bežný turista vidieť sa nachádza blízko seba a sú ľahko dostupné. Politická moc sídli na Plaza de Mayo, na sever v San Nicola sa nachádza Microcentro - obchodné a peňažné srdce mesta a na východ od pobrežia je Puerto Madero.

K

Amerika  

Južná Amerika, Paraguaj, Brazília, Argentína


náročnosť

12 dní

Trvanie

4995
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

6545
K

Južná Georgia, Ascension Island, Tristan da Cunha, Svätá Helena, Kapverdy, Argentína


náročnosť

35 dní

Trvanie

27615
K

Polárne oblasti   Amerika  

Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile, Argentína


náročnosť

13 dní

Trvanie

5965
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Perito Moreno – najkrajší ľadovec sveta Prémiový blog

Prémiový blog Perito Moreno – najkrajší ľadovec sveta

Keď som po prvý raz videl Perito Moreno, bol som nadšený. Tento ľadovec je mojim prírodným divom sveta, je skutočne prekrásny a krajší než na…

Patagónia – originálne príhody v najkrajšej prírode sveta Prémiový blog

Prémiový blog Patagónia – originálne príhody v najkrajšej prírode sveta

Najkrajšou prírodou sa hrdí Nový Zéland či Nóri, ale asi preto, lebo ešte neboli v Patagónii. Patagónia nie je žiadny štát, je to oblasť ako…

Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania

Vianoce s BUBO sa začínajú o Viac

- dní - hod -min -sek