DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Nespútaná a temperamentná Argentína. Iba s nami zažijete v tejto krajine atraktívnu cestu plnú zážitkov, presýtenú vôňou červeného vína, hudbou rytmického tanga a energiou jedinečnej prírody Ohňovej zeme. V BUBO však už dávno nezostávame iba pri cestovaní. Okrem nášho cieľa maximálnej spokojnosti všetkých klientov, nám rovnako záleží na podpore ekológie, udržateľného spôsobu života, ale aj sociálnych skupín v jednotlivých krajinách. Každým krokom a blízkou spoluprácou s našimi partnermi sa snažíme výrazným spôsobom podieľať sa na ochrane ekosystémov, znižovať deštruktívny vplyv ľudského správania na našu planétu, či pomáhať s výstabou dôležitých zdravotníckých a sociálnych centier. Naša misia je z roka na rok dôležitejšia a neustále rozširuje svoj záber nielen v Argentíne.

Podpora charity pre deti

Kúpou zájazdu do Argentíny aj Vy prispievate na boj krajiny s chudbou a hladom detí. Napriek svojej exotike a atraktivite sa v mnohých krajinách Južnej Ameriky šíri chudoba. Tá sa, žiaľ, dotýka aj tých najmenších a najmladších. Preto sa náš partner Designer Trips rozhodol spolupracovať s charitatívnou organizáciou CONIN. Časť sumy z každej rezervácie im posiela za cieľom podpory asistencie rodín, ktoré svojim deťom nedokážu zabezpečiť dôstojný život.

Viac o projekte
Podpora charity pre deti
Zelené cestovanie

Zelené cestovanie

Napriek tomu, že krajiny Južnej Ameriky, Argentínu nevynímajúc, nie sú na popredných priečkach ekonomicky úspešných štátov, aj sem sa už dostal trend tzv. “zelených áut” – dopravných prostriedkov, ktoré sú konštruované, aby redukovali emisie a vytvárali čo najmenšiu uhlíkovú stopu. BUBO je pri tom a podporuje svojich partnerov v ich aktívnom používaní. V Argentíne jazdíme vláčikom, ťahaným parnou lokomotívou, vychutnajte si scénickú jazdu do národného parku Tierra del Fuego.

Parný vlak na koniec sveta

Ekologické vinárstvo

Rodinné vinárstvo Entre Tapia sa rozprestiera v očarujúcej prírode s nebotyčnými Andami v pozadí. Miestni sa snažia prispôsobovať najnovším trendom pri výrobe vín, ktorých cieľom je minimalizovanie dopadov na životné prostredie. Tento rodinný podnik zároveň zamestnáva lokálnych obyvateľov, pre ktorých ide o jediný zdroj obživy.

Ekologické vinárstvo v Argentíne
Ekologické vinárstvo
Luxusná lodge v srdci prírody

Luxusná lodge v srdci prírody

El Chaltén je mekka populárnych trekov do argentínskej časti Patagónie. Luxusná lodge na brehu rieky Eléctrico, je obklopená pokojnou prírodou a z každej izby je perfektný výhľad do dych berúcej prírody Patagónie. Okrem toho, že nemáte pod oknami davy turistov, tak z tohto miesta je dostupné tretie najväčšie ľadovcové pole na svete. Prírodné divadlo bez nežiadúceho publika je pripravené priamo pre vás.

Viac o rezorte

Daň z dopadu uhlíkovej stopy

Hrozivý ukazovateľ spotreby energií, služieb a výrobkov je jednou zo základných podtém ochrany prírody po celom svete. Sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať s našimi partnermi, ktorí odvádzajú tzv. daň z uhlíkovej stopy. Jedná sa o časť príjmov zo mzdy, ktorú vláda preinvestuje do ochrany a správy národných parkov.

Daň z dopadu uhlíkovej stopy
K

Polárne oblasti   Amerika  

Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile, Argentína


náročnosť

13 dní

Trvanie

6756
E

Južná Amerika, Argentína


náročnosť

18 dní

Trvanie

7980
K

Amerika  

Južná Amerika, Uruguaj, Paraguaj, Brazília, Argentína


náročnosť

12 dní

Trvanie

4209
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

5739