Doprava v Lotyšsku je naozaj veľmi podobná ako u nás. Prakticky všade sa dostanete autobusom, vlakom alebo autom. Všeobecne platí, že pokiaľ sa budete pohybovať len po mestách, bohato si vystačíte s verejnou dopravou, pri ceste do menších dedín na vidieku je už požičanie auta na zváženie. Požičanie auta je cenovo dostupné a ponúka vám viaceré možnosti využitia.

Kvalitným spôsobom prepravy sú aj železnice, vlaky jazdia len medzi veľkými mestami. Väčšinou sú moderné a idú na čas, pozrite si však vopred cestovný poriadok aby ste svoj vlak nezmeškali.

V Rige, Daugavpilse a Liepaji funguje električková doprava (pre zaujímavosť, všetky miestne električky sú českej výroby), v ostatných mestách nájdete už len autobusy. Každopádne platí, že taxík v meste skoro nikdy potrebovať nebudete, takmer všade sa viete dostať vo veľkých mestách aj pešo.

K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

3140
K

Európa  

Škandinávia, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Estónsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1695
Riga - metropola Pobaltia plná prekvapení Riga

Riga Riga - metropola Pobaltia plná prekvapení

Riga je považovaná za akési neoficiálne hlavné mesto Pobaltia. A naozaj, s jej významnou minulosťou centra obchodu, bohatým kultúrnym dedičstvom,…

Eva Andrejcová 13 min. čítania
Najlepší bar v Rige

05

17:35

feb

2024

Lotyšsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Uprostred starého mesta v Rige stojí podnik ktorý je už od prvého pohľadu niečím výnimočný. Upúta vás tmavým interiérom ako aj svojim názvom, Riga Black Magic – v…