Krajina rozlohou väčšia než je povrch planéty Pluto musí mať premyslený spôsob prepravy. Najrýchlejšia medzimestská doprava je letecká. Za poslednú dekádu urobili lokálne aerolinky poriadny krok vpred. Už sú preč tie časy, keď správy o ruských leteckých nešťastiach zapĺňali stránky novín na pravidelnej báze. Medzi najväčšie ruské aerolinky patria Aeroflot, S7 a Transaero.

Každý už určite počul o Transsibírskej magistrále a kto nie, tak sa jedná o tisíce kilometrov koľajníc naprieč celou krajinou. Legenda medzi zážitkami, ktorú má každý cestovateľ na svojom zozname. Vlaky chodia načas, lístky sa dajú zakúpiť online alebo priamo na staniciach. Dajte si pozor, pri niektorých populárnych spojoch si treba rezervovať lístky s predstihom. Vo vlakoch sú radené vozne podľa kategórií. Vo všeobecnosti sa delia na 3 úrovne - 1.trieda, 2. trieda a Plackarta. Na niektorých linkách nájdete aj veľmi luxusné kupé. 

V medzimestskej autobusovej doprave má Rusko a vo všeobecnosti krajiny bývalého ZSSR veľké medzery. Liniek je málo, kvalita autobusov je rôzna a vzdialenosti hrajú v prospech leteckej a vlakovej dopravy. Veľmi často sa stretnete s pojmom "maršrutka". Jedná sa najčastejšie o súkromníkov využívajúcich mikrobusy, ktorí nejazdia podľa grafikonov ale zo staníc/stanovištia vyrazia až keď sa spoj zaplní.

Vo väčších mestách ako sú napríklad Moskva alebo Petrohrad funguje metro. Prehľadný, jednoduchý a v neposlednom rade aj najrýchlejší spôsob dopravy. Stanice metra v Moskve patria medzi tie najhlbšie a najkrajšie na svete, niektorým môžu pripomínať obrovské siene galérií. Popri systéme metra v ruských mestách bežne fungujú električky, autobusy a trolejbusy. Alternatívou sú taxi, aj tu fungujú aplikácie ako sú Uber, YandexGo, Taksovičkof.

Všetky vymenované spôsoby dopravy vie veľmi skomplikovať poriadna ruská zima.

2023 zážitkov s BUBO

Dovolenka Dva medvede - Moskva a Petrohrad
K

Európa  

Rusko


náročnosť

6 dní

Trvanie

1988 2840€
K

Ázia   Európa  

Sibír, Mongolsko, Rusko

Žiadny termín

náročnosť

0 dní

Trvanie

2350
E

Polárne oblasti   Európa  

Sibír, Arktída, Rusko


náročnosť

0 dní

Trvanie

2990

2023 zážitkov s BUBO

Dovolenka Cesta kostí a pól chladu
B

Európa  

Rusko

26.01. → 06.02.

náročnosť

12 dní

Trvanie

5382 5980€
Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ Prémiový blog

Prémiový blog Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ

Prvý na južnom póle a zrejme aj prvý na severnom. Keďže som sa bezmála narodil ako Nór, mám k Amundsenovi úzky vzťah a tento blog píšem od srdca.

Ľuboš Fellner 31 min. čítania
So Štefánikom okolo sveta Prémiový blog

Prémiový blog So Štefánikom okolo sveta

Štefánik sa bežne vníma najmä ako generál - zakladateľ česko-slovenského štátu. Je nám potešením prezentovať vám ho ako CESTOVATEĽA a pozývame…

Ľuboš Fellner 38 min. čítania
Longyearbyen - hlavné mesto Špicbergov Longyearbyen

Longyearbyen Longyearbyen - hlavné mesto Špicbergov

Nórsko sa nekončí Nordkappom, dá sa vybrať ešte severnejšie, ďalej za polárny kruh - na súostrovie Špicbergy, ktoré ležia na polceste medzi Nórskom…

Robert Taraba 17 min. čítania
Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania

Akcia sa končí o Viac

- dní - hod -min -sek