Autobusová preprava spája väčšinu litovských miest, a je viac-menej podobná ako u nás. Pri dlhších vzdialenostiach si radšej kúpte lístok dopredu online, autobusy do menších dediniek však jazdia len raz alebo dvakrát denne. Naopak spojenie medzi väčšími mestami je frekventované a väčšinou si môžete kúpiť lístok aj pred odchodom.

V mestách funguje autobusová, prípadne trolejbusová doprava. Električky ani metro v Litve nenájdete. Linky jazdia obvykle často, cestovné poriadky nájdete vyvesené na všetkých zastávkach a systémy sú relatívne prehľadné.

Kvalitným spôsobom prepravy sú aj železnice, vlaky jazdia len medzi veľkými mestami. Väčšinou sú moderné a idú na čas, pozrite si však vopred cestovný poriadok aby ste svoj vlak nezmeškali.

Odporúčame zvážiť aj požičanie auta, najistejšie riešenie je vyzdvihnúť si auto priamo na letisku vo Vilniuse. Asfaltové cesty sú na vysokej úrovni, dobre značené, takže by ste nemali mať žiadny problém s navigáciou. Osobné autá a motocykle neplatia v Litve diaľničné poplatky, čo je ďalšou výhodou.

K

Európa  

Škandinávia, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Estónsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1695
Vilnius - pamiatky a rady v Jeruzaleme severu Vilnius

Vilnius Vilnius - pamiatky a rady v Jeruzaleme severu

Hlavné mesto Litvy poznáme aj pod prezývkou Jeruzalem severu, pre svoju kedysi silnú židovskú komunitu. Aktuálne má vyše pol milióna obyvateľov a…

Matej Barvirčák 15 min. čítania
Litva – v jednom z najkrajších stredov Európy Blog

Blog Litva – v jednom z najkrajších stredov Európy

Šarmantná pobaltská krajina, pripravená očariť vás svojimi peknými mestami, kultúrnym aj prírodným bohatstvom, zaujímavými tradíciami... Litva je…

Alexandra Tinkova 4 min. čítania