Do Vietnamu sa dostanete letecky z Viedne, s prestupom cez Bangkok alebo Dubaj, letieť môžete buď do viacerých väčších miest, či už Hanoja, Ho Či Minovho mesta alebo ku moru do Nha Trangu. Často sa sem môžete pozrieť pri návšteve okolitých štátov juhovýchodnej Ázie, na juh Vietnamu sa bez problémov dostanete priamym autobusom z Kambodže.

Najlepší spôsob prepravy je motorka, pripravte sa na to, že nebudete jediný, kto tu na nej jazdí. Pre vietnamcov je jazda na motorke ako národný šport. Na dlhšie vzdialenosti odporúčame lietadlo, prípadne nočný lôžkový vlak ale jazda motorkou je zážitok, ktorý neodmysliteľne patrí k Vietnamu. Vo Vietname je zaužívaná aj aplikácia Grab, kde si môžete objednať taxi, vo forme či už motorky alebo auta.

Letecká doprava je v tejto krajine pomerne rozvinutá. Vietnam má tri veľké letecké spoločnosti, ktorými sú Vietnam Airlines, VietJet a Jetstar. Vnútroštátne lety sú dostupné a lacné, vo Vietname je veľké množstvo lokálnych letísk, zhruba každých dvesto kilometrov nejaké. Vďaka vysokej konkurencii nebývajú lety vypredané a najlacnejšie si ich kúpite na internetovej stránke predajcu. Lietadlo je veľmi populárny prepravný prostriedok vo Vietname.

Vlaky vo Vietname sú výhodnou voľbou, ak sa chcete kochať prírodou. Trať praktický prepája celý Vietnam z juhu na sever, vedie zo Saigonu do Hanoja a z Hanoja do Lao Cai, až na severozápad Vietnamu. Vlaky bývajú čisté, väčšina má wifi pripojenie i zásuvky, no občas natrafíte aj na vlak ktorý zažil strýčka Ho. Na predmestí Hanoja nájdete aj slávnu železnicu prechádzajúcu priamo cez obytnú štvrť, cesta vlakom je zážitkom. 

Vo Vietname sa na dlhšie vzdialenosti používajú aj lôžkové autobusy, ktoré jazdia hlavne v noci. Lôžka sú vhodné pre osoby do 180 cm, sú krátke a úzke. Berte to ako núdzové riešenie. Autobusy nebývajú vždy komfortným riešením, ale niekedy sa stáva že nemáte na výber.

Ak budete mať príležitosť prevezte sa vo Vietname na rikši, je to autentický spôsob prepravy, napríklad v Hanoji alebo v Nha Trangu si môžete objednať rikšu na výlet po historických pamiatkach.

Marco Polo – najväčší cestovateľ Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo – najväčší cestovateľ

V záverečnom blogu o veľkom cestovateľovi píšem o jeho návrate z Číny späť domov. Išiel opäť úplne inou cestou a bolo to jedno nádherné…

Nha Trang – ako si zamilovať vietnamské pláže Nha Trang

Nha Trang Nha Trang – ako si zamilovať vietnamské pláže

Sedem kilometrov dlhá piesková pláž, azúrové more, tropická klíma po celý rok, rozvoniavajúce gurmánske ulice plné dobrôt z čerstvých morských…

Hoi An - rozprávka v meste lampiónov a hodvábu Hoi An

Hoi An Hoi An - rozprávka v meste lampiónov a hodvábu

Vietnamský Hoi An sa pravidelne umiestňuje v rebríčkoch miest, ktoré väčšina ľudí nepozná, no určite stoja za návštevu. Pár dní v tomto romantickom…

Hue - imperiálna citadela Vietnamu Hue

Hue Hue - imperiálna citadela Vietnamu

Väčšina našincov počula o vietnamských mestách Hanoj alebo Saigon. Počuli ste niekedy ale o Hue? Bývalom hlavnom meste, administratívnom centre…