Hlavné cesty krajiny sú asfaltové a v dobrom stave. Výlet na trase Freetown - Kenema môžete zvládnuť počas jedného dňa a trebárs aj do Outamba Kilimi sa viete dostať za jeden deň. Ak plánujete ostať a mať bázu vo Freetowne a robiť výlety tak vďaka dobrým cestám je to možné. Vo Freetowne a okolí je premávka hustá ale len pár kilometrov za mestom zredne a straí sa. Odporúčame vždy auto s miestnym šoférom alebo spoľahlivú cestovnú agentúru. Napriek tomu, že Sierra Leone bola britskou kolóniou tak sa tu jazdí na tej istej strane ako u nás.

Vedľajšie cesty sú prašné a terénne, mnohé z nich zvládajú aj osobné autá, ale počas dažďovej sezóny sú zjazdné iba s 4x4.

Vlak kedysi premával z Freetownu až do Kenemy. Dnes je železnica zanedbaná a nefunkčná. Ak máte radi železnice a dianie okolo nich tak navštívte železničné múzeum vo Freetowne kde nájdete zaujímavé exponáty ako vozeň  pripravený špeciálne pre kráľovnú Alžbetu II. počas jej návštevy krajiny. Je to len kúsok od starej Fourah college.

Lokálne letecké spojenia neexistujú.

Ak prilietate a odliete z Freetownu tak využijete aj lodnú dopravu, lodné taxi na letisko. Sú klimatizované, moderné. Odporúčame Seacoach s terminálom v Aberdeene.

E

Afrika  

Guinea Bissau, Guinea, Libéria, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Senegal, Mauretánia

20.05. → 13.06. +1 termín

náročnosť

25 dní

Trvanie

10050
Afrika – príbehy z domova Prémiový blog

Prémiový blog Afrika – príbehy z domova

Všetci pochádzame z Afriky, tvrdia vedci. Najprv sa mi to zdalo nepravdepodobné, veď ja som beloch, čo sa ledva opáli a nechápal som, čo mám…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek