Počasie v Ománe sa líši od oblasti k oblasti, veď krajina je 6x väčšia než Slovensko s vyššími horoma a nedozernými púšťami a úžasným morským pobrežím.  Na severe a vo vnútrozemí je počasie teplejšie a v miestnom lete priemerná teplota dosahuje 34°C. Na juhu na pobreží je počas roka teplota vyrovnanejšia a málokedy priemerná teplota najteplejších mesiacov vystúpa nad 32°C. Nachádzame sa na Arabskom polostrove, kde by nikto neočakával chladné počasie, v najvyššom pohorí Ománu na severe krajiny však môže aj snežiť a sneh sa môže udržať počas doobedia, kým ho slnko neroztopí.

Paradoxne je na juhu krajiny v oblasti Salalahu je "najhoršia" sezóna v júli a auguste, kedy ceny hotelov sú najvyššie. Vyskytuje sa tu monzúnový vzdušný prúd khareef, ktorý prináša zrážky a silné vlnobitie. Počas khareefu je v oblasti Salalah zakázaný vstup na pláž.

Inak je Omán vhodný na cestovanie v ktorejkoľvek ročnej dobe a počasie je tu viacmenej teplé a vyrovnané.

Nikdy si nenechajte počasím pokaziť dovolenku. Počasie neovplyvňuje ani BUBO, ani Vy. Ak by sme poznali človeka, ktorý by Vám vedel zariadiť pekné počasie, určite by sme ho vzali so sebou na zájazd. To, žiaľ, nejde. Ak prší, prší, ak je strašne teplo, je teplo. Skúste si, prosím, užívať momenty také, aké sú. Ani najlepšia štatistika Vám nezaručí, že v daný deň bude presne to Vaše ideálne počasie.

Súčasťou cesty je aj pobyt pri mori, upozorňujeme na to, že v mori býva príliv a odliv a vlny. Prečítajte si Bezpečnosť v Ománe, kde Vám o tom ako sa správať vo veľkom oceáne radí ten najskúsenejší. 

Počasie

Muscat - Počasie

Teplota vzduchu - Muscat

jan — 22°C
feb — 22°C
mar — 25°C
apr — 29°C
máj — 33°C
jún — 34°C
júl — 33°C
aug — 31°C
sep — 31°C
okt — 30°C
nov — 26°C
dec — 23°C

Aktuálne počasie

Muscat Počasie

jasná obloha

jasná obloha

40°C

Predpoveď 14.Jun

Východ slnka 05:19

Západ slnka 18:54

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.