Krajina sa postupne orientuje na medzinárodný turizmus a buduje vybavenie pre zahraničných návštevníkov. Navštevujeme Omán od roku 1998 a už vtedy sme ho prešli krížom zo severu na juh. Najprv sme spávali v lacnom ubytovaní, postupne sme prešli všetky najlepšie hotely krajiny. Máme teda prehľad a tu Vám prinášame rady.

Akú chybu urobil ĽUboš Fellner, keď si vybral hotel v Ománe?
 
Ománci sú perfekcionsti a aj v ubytovaní a hoteloch vidieť veľké pokroky. Najčastejšie navštevovanou destináciou je Muscat, ako hlavné mesto a jeho okolie. Tu sa nachádza kompletná infraštruktúra a okrem biznis hotelov a mnoho plážových hotelov. Tou typickou plážovou destináciou je však okolie mesta Salalah na juhu krajiny. V blízkosti Muscatu sú zaujímavé historické pamiatky a prírodné zaujímavosti, ktorá priťahujú turistov. Je možné ich absolvovať ako jedno alebo viac dňové výlety.

Hotely v Muscate:

Lacný ale príjemný: Al Falaj hotel
Al Falaj v centrálnej časti moderného Muskatu pôsobí ako oáza pokoja. Hotel má v sebe nádych luxusu a vy si ho užijete buď vo vašej izbe, alebo v areáli hotela, ktorý ponúka tenisové kurty, dva vonkajšie bazény aj vynikajúce reštaurácie. Priestranné izby sú zariadene štýlovo. Sú čisté, svetlé, so satelitnou televíziou, vlastným sociálnym zariadením, minibarom a niektoré z izieb ponúkajú aj výhľad na mesto. Slávny souq v Mutrahu je od hotela vzdialený len cca 3 kilometre.

Dobrá lokalita a stále dobrá cena

Crowne Plaza Muscat
Vynikajúca poloha na skale nad privátnou plážou na pomedzí medzi novým Muskatom a historickým mestom Mutrah. Nebudete to tak mať ďaleko ani na jedno z miest. Výborný servis, pekný výhľad a dobrá poloha predurčuje tento hotel na neustály záujem zo strany turistov, ale aj obchodných cestujúcich. Pozor však aby ste si hotel nepoplietli s Crowne Plaza Muscat OCEC. Tento hotel je novší, luxusnejší, ale nie je pri mori.

Luxusnejšie 5*+ hotely:  Ak hľadáte iný typ hotela s o niečo vyššou úrovňou, zájdite do hotelu InterContinental Muscat, W Muscat, Mandarin Oriental Muscat alebo Grand Hyatt Muscat. Tieto patria medzi najvyhľadávanejšie 5* hotely hlavného mesta krajiny, ktoré sú vybudované na pláži medzi letiskom a starým mestom Mutrah.

Crème de la Crème:
My v BUBO sme po prvý raz v hoteli Bustan Palace bývali v roku 1998 a v hoteli Shangri La v časti Al Husn v roku 2007. Neskôr hotely reštaurovali a opakovane sme sa sem vracali. Tieto hotely sú zážitkom samy o sebe.

Shangri La
Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa je vzdialený 20 minút jazdy od Maskatu a vyberte si ho, ak chcete ísť na pokojnú dovolenku. Leží priamo na pláži a už príchod kedy prechádzate cez tunel vysekaný v skale, je úžasným zážitkom. Hotel má dve časti a v jednej sa nachádza časť Al Husn vyhradená pre dospelých na vyvýšenej plošine, ktorý považujeme za 6* hotel.  Na pláž vás budú voziť golfové vozíky, plavčík vás na pláži ostrekuje sprejom, aby vám nebolo príliš teplo a na datle v tomto hoteli nezabudnete nikdy. Susedná časť Al Waha je zasa určená vyslovene pre rodiny s deťmi.
 
Al Bustan Palace
Je ešte luxusnejšou variantou. Prešiel od palácového hotela pod sieť Kempinski o následne pod sieť Ritz Carlton. Skutočný palác, skutočný skvost. Monumentálny hotel Al Bustan je prevoňaný kadidlom a autentickým ománskym štýlom. Umeleckú prácu oceníte na každom kroku. Ide o hotel, na ktorý budete spomínať ako na rozprávku. Súčasťou je nádherná pláž s množstvom zelene a voľného priestoru. Hotel spravuje najlepšia hotelová sieť na svete, Ritz Carlton. Doprajte si pohodlie sultánov, započúvajte sa do piana, nadýchajte omamného kadidla a ku káve zajedajte božské datle.
 
Hotely vo vnútrozemí Ománu:
Sem vstúpia iba dobrodružnejšie ladení turisti, ktorí sa vybrali nie za luxusom, ale za poznaním. Vo vnútrozemí sa nachádzajú skôr jednoduchšie hotely, ale nájdete tu aj luxus. V suchých horách nad mestom Nizwa nájdete hotel siete Anantara - Al Jabal Al Akhdar Resort ktorý je prekrásny.
Na našich cestách spíme vo vnútrozemí v rôznych hoteloch, podľa želania a presného programu našich klientov.


Hotely v Salalah:

Hawana Disneyland:
Môžete sa ubytovať asi 45 minút cesty z letiska v oblasti aquaparku Hawana. Tak ako sa názov Hawana do Ománu absolútne nehodí, podobne aj hoteli v okolí sú skôr McDonaldom ako Michelinskou reštauráciou. Hotely Al Fanar či Rotana sú veľkotonážnou veľkovýrobňou a vy sa budete cítiť ako brojlery. Z luxusného osobného servisu, ktorý dokážete v Ománe dostať, si neužijete nič. Popri tisíckach iných turistov, ktorí hľadajú „výhodnú dovolenku“, sa ani nie čo diviť. No ak máte obmedzený budget, tak aj tu zažijete stále pekné tropické počasie a oblasť je bezpečná.

Crowne Plaza Salalah:
Tento hotel je najlepším spojením dobrej ceny, výbornej polohy a super servisu. Tak ako Eifelovka  = Paríž, Crowne Plaza = Salalah. Hotel je v blízkosti mesta, kam z letiska prechádzate kilometrami kokosovníkových paliem a plantážami banánovníkov. Je to tá najkrajšia časť Salalahu. Hotel je postavený na najkrajšej časti pláže a keďže vedľa v susedstve iné hotely nie sú, budete mať čistučkú pláž totálne iba pre seba.
Salalah nie je mesto, ktoré má za sebou nejakú dlhú tradíciu cestovného ruchu. Vzhľadom na potenciál, aký mesto a celá oblasť Dhófaru má, je to prekvapením. Začiatkom 90. rokov bol v meste len jeden špičkový hotel, Hilton, a aj ten nie je vyslovene plážovým hotelom. Príhodu, ako sme urobili chybu pri výbere hotelov Salalah nájdete v blogu o Salalah.
O pár rokov neskôr Hilton nasledoval hotel Crowne Plaza Salalah, ktorý bol otvorený v roku 1977 a bol v podstate prvým luxusným plážovým rezortom v tejto oblasti. Latku nasadil vysoko a dodnes patrí k vyhľadávaným rezortom. V roku 2013 prebehla rozsiahla rekonštrukcia, ktorá trvala do roku 2017. Len v novembri 2020 bola otvorená nová reštaurácia Ocean Blue priamo na pláži.

Ocean blue je v celom Dhofare:
a) najbližšiou reštauráciou k oceánu  
b) designovo najkrajšou reštauráciou
c) reštauráciou s najlepším galavečerom

Crowne Plaza leží priamo na dlhej pieskovej pláži. Len pár desiatok metrov z Vašej izby sú teplé vody Indického oceánu a príjemná piesková pláž. Príchod k pláži strážia vysoké kokosové palmy, ktoré dotvárajú tropickú idylku. Polohe hotela niet čo vytknúť. Pláž je čistá, veľmi dlhá. Oceán takisto.
Hotel originálne all inclusive neponúkal, ale prispôsobil sa konkurencii a teraz takisto funguje aj na báze All Inclusive. Špeciálne pre našu skupinu býva otvorená nová reštaurácia v Ocean blue beach house, ktorá je inak za doplatok. Doprajte si dobrý drink v pube Al-Khareef  alebo roztočte zábavu v nočnom klube Al Laban. Strava je medzinárodná ale azda najviac cítiť stravu európsku, arabskú a indickú.
Obrovskou výhodou oproti iným hotelom je menšie, deväťjamkové golfové ihrisko, ktoré je súčasťou hotelového komplexu. V cene hotela je posilňovňa aj dva slušné tenisové kurty.
V celom areáli je bezplatná wifi.
Okrem pláže, kde budete tráviť väčšinu času, má rezort aj tri  bazény. Hlavný vonkajší bazén je otvorený od 08:00 ráno do 20:00. V jeho okolí je svieža tropická záhrada, ktorej dominujú palmy.
Izby sú moderne zariadené s orientálnym nádychom a častým geometrickým dizajnom. Klimatizácia, priestranná kúpeľňa, pohodlné postele. Základnými izbami sú garden view room s výhľadom do vnútrozemia, alebo sea view rooms otočené smerom na oceán. Izby majú jednu veľkú posteľ (king size) alebo dve menšie (queen size) a ich maximálna obsadenosť je 2 dospelé osoby a 2 deti pod 12 rokov, alebo 3 dospelé osoby a jedno dieťa do 12 rokov. 
Suma sumárum, skvelý rezort pod správou renomovanej svetovej značky, ktorá sama o sebe zaručuje vysoký štandard. Atraktívna, málo známa destinácia a nádherné nekonečné pobrežie. Pridajte k tomu bezpečnosť, akú viete mať iba v Arábii, a máte perfektnú dovolenku.

Al Baleed Salalah by Anantara

Rezort Al Baleed Salalah prevádzkovaný spoločnosťou Anantara sa nachádza medzi plážou Indického oceánu a sladkovodnou lagúnou a ponúka osviežujúci luxus a bránu ku kultúrnym pokladom Ománu. Z izieb môžete vidieť na pamiatku Al Baleed, ktorá je pod patronátom UNESCO, prístavné mesto, ktoré navštívil aj Marco Polo.
Zažite oázu pri pláži, ktorá je prvým luxusným vilovým letoviskom v Salalahu.
Budete tu obdivovať, ako sa spája história, kultúra a príroda v nápadnej elegancii, aby si uctili lokálnu kultúru a históriu. Dizajn rezortu odráža bohaté dedičstvo Dhofaru a je inšpirovaný ikonickými pobrežnými pevnosťami regiónu. Kráľovské pohodlie dopĺňajú zložité umelecké detaily. Chodníky sú obklopené týčiacimi sa palmami, nádhernými stromami, tropickou záhradou a bohatými vodnými prvkami, ktoré vytvárajú pokojné prostredie na Vašej ceste za novými objavmi a odpočinkom.
Rezort ponúka 30 špičkových izieb s výhľadom na more, 10 luxusných izieb a 96 víl, z ktorých 88 má súkromné bazény.
V Al Baleed rezorte nájdete 700 súkromných kokosovníkových paliem.  Náš riaditeľ Ľuboš Fellner osobne dobre pozná riaditeľa hotela a tvrdí, že ide o jednoznačne najlepší hotel južného Ománu.
Pozrite sa na video z prehliadky suity v Al Baleed -Salalah  

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (reštaurácie, fakultatívne výlety atď.) detaily Vašej kreditnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte, prosím, svoju kreditnú kartu so sebou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

5975
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

3640
Omán je omen Prémiový blog

Prémiový blog Omán je omen

Omán je omen. Osudová krajina, maximálna exotika, položená na divokom Arabskom polostrove, je pravidelne vyhodnocovaná ako jedna z najbezpečnejších…

Ľuboš Fellner 25 min. čítania
Ťavy - kráľovné púšte Blog

Blog Ťavy - kráľovné púšte

Hoci sú ťavy v našich končinách pomerne neznámym zvieraťom, s človekom žijú už celé tisícročia. Fascinujúce tvory, dokonale prispôsobené životu v…

Martin Ferenčík 29 min. čítania
20 top UNESCO pamiatok Orientu Blog

Blog 20 top UNESCO pamiatok Orientu

Orientálny svet patrí medzi najpríťažlivejšie oblasti našej planéty. Nájdete tu stovky krásnych miest, prírodných zaujímavostí, historických…

Ománsky Muscat s vôňou kadidla Muscat

Muscat Ománsky Muscat s vôňou kadidla

Ománske hlavné mesto Muscat či Maskat je ako fascinujúca mozaika, poskladaná z mnohých kamienkov. Jeden kúsok je starý, ozdobený starobylými…

Tomáš Kubuš 7 min. čítania
V čom je Omán iný?

27

16:10

sep

2022

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Každý cestovateľ, ktorý navštívil a videl celý Blízky východ, vám povie, že Omán je omen a je iný ako zvyšok krajín na Arabskom polostrove. Svoju inakosť a úplnú…

Omán a alkohol

27

15:30

sep

2022

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Omán je krajinou, kde sa len ťažko dostanete k pitiu alkoholu. To platí aj pre domácich. Keď si chce Ománčan kúpiť alkohol, potrebuje mať povolenie od tamojších úradov.…

UŽITE SI DOVOLENKU V EXOTIKE

Utečte pred zimou za najlepšiu cenu