DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Chile – úzky pás zeme, ktorý lemuje západné pobrežie Južnej Ameriky, patrí medzi turisticky menej navštevované krajiny, napriek tomu má krásy na rozdávanie. Práve vďaka svojej výnimočnej biodiverzite a krajinnému rozloženiu je dôležité, aby si krajina zachovala svoj ráz a jedinečnosť. Sme radi, že sa BUBO darí pomáhať plniť tento cieľ za pomoci našich lokálnych partnerov, s ktorými okrem starostlivosti o klienta máme spoločnú jednu dôležitú vec – chrániť všetko živé a pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Udržateľnosť nie je len pojem

Určite sa všetci zhodneme na tom, že je najvyšší čas prejsť od slov k činom a priložiť ruku k ochrane planéty – minimálne takej, ako ju dnes všetci poznáme. S našim partnerom v Chile aktívne komunikujeme o ich spolupráci s organizáciami ako sú ATTA, XO Private, či AVIABUE, ktoré investujú nemalé peniaze do udržateľného spôsobu života v ich krajine. Čílske peso má v súčasnosti hodnotu 0,0011€. Napriek tomu je každé jedno potrebné pri podpore konkrétnych ekologických, ale aj humanitárnych projektov.

ochrana prírody
Udržateľnosť nie je len pojem
Dôležitosť národných parkov

Dôležitosť národných parkov

Nie všade vo svete sa k ochrane prírody a významu národných parkov stavajú ľahostajne. Príkladom iným krajinám môže ísť aj Chile. Po búrlivých dejinách minulého storočia sa vláda radšej zamerala na spôsob ako odľahčiť krajinu napríklad aj o ničivú uhlíkovú stopu. Jednotlivé segmenty v nej odvádzajú štátnu daň z dopadu uhlíkovej stopy, ktorá financuje ochranu a správu národných parkov v zemi.

Najkrajšia túra

Úcta k hodnotám miestnych

Čo krajina, to iný mrav. Svet je hranicami rozdelený do približne 200 štátov, z ktorých každý má svoje zvyklosti, tradície, obyčaje. BUBO je silným zástancom globalizácie a zároveň jedinečnej diverzity každého z nich. Preto za našu dôležitú úlohu považujeme spoluprácu s miestnymi komunitami, čím podporujeme zachovanie ich subkultúr. Mnohé z nich vidia v cestovnom ruchu východisko zo svojej zložitej sociálnej situácie.

Úcta k hodnotám miestnych
Hotely napredujú

Hotely napredujú

Hotely, aj v krajinách ako je Chile, napredujú míľovými krokmi vo vzťahu k uspokojeniu všetkých potrieb svojich zákazníkov. Zároveň však nezabúdajú na udržateľnosť ponúkaných produktov a recykláciu množstva odpadu, ktoré vyprodukujú. BUBO spolupracuje práve s takýmito hotelmi, ktoré navyše ponúkajú možnosti vegetariánskeho, vegánskeho, bezlepkového a kosher stravovania.

Zelená je dobrá

Obyvatelia Chile nepotrebujú k svojmu jednoduchému životu chytré hodinky alebo chytré autá. Popredné organizácie cestovného ruchu však pomaly ale isto pretláčajú myšlienku a realizáciu zelenej dopravy – dopravy, ktorá vytvára minimálnu uhlíkovú stopu a redukuje emisiu. BUBO stojí pri zmenách, ktoré predikujú lepšiu a zelenšiu budúcnosť.

Zelená je dobrá
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

5279
E

Amerika  

Južná Amerika, Peru, Chile, Bolívia


náročnosť

16 dní

Trvanie

5290
K

Polárne oblasti   Amerika  

Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile, Argentína


náročnosť

13 dní

Trvanie

6860
K

Polárne oblasti   Amerika  

Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile, Argentína


náročnosť

17 dní

Trvanie

8550