Naše tipy na hotely v Chile s dobrým pomerom ceny a kvality sú nasledovné:

Galerias (Santiago de Chile)– nový názov hotela je Almacruz a je to príjemný 4 hviezdičkový hotel v centre hlavného mesta Chile. Recepcia hotela sa nachádza na 6 poschodí tejto budovy, kde nás dovezie výťah z prízemia. Na recepcií je veľká hala, kde nad sebou dookola uvidíte už jednotlivé poschodia, kde sú hotelové izby. Za halou je vchod do raňajkovej miestnosti. Výborné bufetové raňajky, kde je na výber množstvo chutného (aj teplého) jedla, nesmiete vynechať! Určite odporúčame privstať si a vychutnať si to. Izby sú nefajčiarske priestranné, čisté, komfortné so súkromnou kúpeľňou. Aj keď sme už v najeurópskejšom meste Južnej Ameriky, stále treba dbať na základnú opatrnosť a dávať si pozor na cenné veci. Pre uzamknutie svojich cenností stále využívajte trezor alebo kufor na zámok. Ak hľadáte v Santiago de Chile ešte luxusnejší hotel, odporúčame vám Crowne Plaza, ktorý sa nachádza iba 1 km od hotel Galerias. Stále ste v centre mesta a máte k tomu špičkové služby. Luxusne vybavené izby aj kúpeľne, kvalitné raňajky, kvalitné fitnes, sauna, vrátane vonkajšieho bazénu. Odporúčame izby na vyšších poschodiach, ktoré majú krásny výhľad na mesto. V bezpečných zónach mesta Vám BUBO odporúča ďalšie možnosti: Sheraton Santiago Hotel, Pullman Santiago Hotel alebo Intercontinental, kde už samotná značka je prísľubom kvality a elitných služieb.

Hotel Casa Algarrobo (San Pedro de Atacama) - farebné mestečko San Pedro de Atacama sa nachádza približne 1 hodinu od hraníc s Bolíviou, v pokojnej štvrti. Ak ho máte v pláne navštíviť, tak odporúčame túto možnosť. Izby sú čisté, kúpeľne takisto. K hotelu patrí aj malý bazén, ktorý v teple určite padne vhod. Do mesta to je prechádzka pešo približne 15 minút, čo nám zatiaľ nikdy neprekážalo. V mestečku sa nachádza mnoho hostelov, reštaurácií, suvenírových obchodov aj bankomaty.

Hotel Diego de Almagro (Punta Arenas) – tu budete bývať takmer v samotnom srdci mesta, len 5 blokov od centra. Hotel má stragetickú polohu, ste blízko všetkého, čo potrebujeme. K dispozícii fitnes, sauna, vnútorný vyhrievaný bazén. Čisté komfortné izby sú klimatizované, majú TV, súkromnú kúpeľňu, wifi aj minibar. Z hotela je výhľad na Magalhaesov prieliv. Na raňajky si pochutnáte na výborných ovocných šťavách, domácom pečive, koláčikoch, šunka, syry, kávička alebo čaj alebo oboje? Nachádzate sa na jednom z najužnejších miest Chile a do tohto hotela BUBO chodí pravidelne niekoľko krát do roka. Hotel poskytuje dostatok komfortu pre oddych pred Vaším ďalším programom.

Rio Serrano Hotel & Spa (Torres del Paine)- špičkový hotel v srdci národného parku Torres del Paine. Hotel, v ktorom sa kĺbi elegancia a luxus so šarmom horských chát. Všade sú veľmi vkusne použité lokálne prírodne materiály ako drevo, kameň a bridlica. Z obrovskej presklenej steny recepcie s vysokými stropmi je vidieť zajace preháňajúce sa po upravenom anglickom trávniku. Je prekrásne zelený, veď s dažďom tu nie je problém. Občas sa Vám v zornom poli zjaví stádo koní, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou života chilských huasov - pastierov dobytka. Ak ste trpezlivý, zbadáte aj patagónsku líšku alebo dravé vtáky cara cara. Z hotela je neuveriteľný výhľad priamo na pohorie Torres del Paine. Vyráža Vám to dych. Klientom odporúčame ráno si privstať a ísť si nafotiť okolo 6:00 východ slnka. Objednajte si pohár lahodného vínka, alebo si dajte čaj maté, alebo vynikajúcu kávičku, usaďte sa v lounge a jednoducho relaxujte a užívajte si ten pohľad. Odporúčame izby kategórie superior, z ktorých budete mať výhľad na masív priamo z Vašej postele.

Hotely na Veľkonočnom ostrove sú všeobecne stredného juhoamerického štandardu. Veľké hotelové siete, aké poznáte z veľkomiest, tu nie sú.

Hotel Manavai (Veľkonočný ostrov) - slušný trojhviezdičkový hotel, ktorý ponúka aj raňajky. K dispozicii bude súkromna izba s toaletou. Čistý hotel, ktorý spĺňa svoj štandard a poskytne dotatok priestoru pre oddych po celodennom programe. Skvelá poloha, aby ste boli blízko mesta, kde je dostatok reštaurácií, podnikov či barov na príjemné večerné posedenie. Podobná možnosť je aj Taha Tai Hotel.

Ak však trváte na špičkovom servise, odporúčame Vám siahnúť po možnosti ubytovať sa v hoteli Hare Uta, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Takisto Vášmu vkusu môže vyhovovať hotel Hangaroa Eco Village & Spa prípadne Explora Rapa Nui - All Inclusive. 

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej/embosovanej platobnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte prosím svoju kreditnú/embosovanú platobnú kartu so sebou. Zo skúseností, kreditné karty majú zábezpeku odblokovanú do 48 hodín, debetné karty cca 10 dní. Táto doba závisí od Vašej banky. V Južnej Amerike nie je v hoteloch zvykom kúriť. Z tohto dôvodu môže byť v niektorých oblastiach krajiny cez noc v izbe chladnejšie.

 

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.