Naše tipy na hotely v Chile s dobrým pomerom ceny a kvality sú nasledovné:

Almacruz Hotel (Santiago de Chile)– nový názov hotela je Almacruz a je to príjemný 4 hviezdičkový hotel v centre hlavného mesta Chile. Recepcia hotela sa nachádza na 6 poschodí tejto budovy, kde nás dovezie výťah z prízemia. Na recepcií je veľká hala, kde nad sebou dookola uvidíte už jednotlivé poschodia, kde sú hotelové izby. Za halou je vchod do raňajkovej miestnosti. Výborné bufetové raňajky, kde je na výber množstvo chutného (aj teplého) jedla, nesmiete vynechať! Určite odporúčame privstať si a vychutnať si to. Izby sú nefajčiarske priestranné, čisté, komfortné so súkromnou kúpeľňou. Aj keď sme už v najeurópskejšom meste Južnej Ameriky, stále treba dbať na základnú opatrnosť a dávať si pozor na cenné veci. Pre uzamknutie svojich cenností stále využívajte trezor alebo kufor na zámok. Podobný servis majú aj hotely kvalitnej značky NH napr. NH Ciudad de Santiago. Ak hľadáte v Santiago de Chile ešte luxusnejší hotel, odporúčame vám Crowne Plaza, ktorý sa nachádza iba 1 km od hotel Galerias. Stále ste v centre mesta a máte k tomu špičkové služby. Luxusne vybavené izby aj kúpeľne, kvalitné raňajky, kvalitné fitnes, sauna, vrátane vonkajšieho bazénu. Odporúčame izby na vyšších poschodiach, ktoré majú krásny výhľad na mesto. V bezpečných zónach mesta Vám BUBO odporúča ďalšie možnosti: Mandarin Oriental, W Santiago, Sheraton Santiago Hotel, Pullman alebo Intercontinental, kde už samotná značka je prísľubom kvality a elitných služieb.

Hotel Casa Algarrobo (San Pedro de Atacama) - farebné mestečko San Pedro de Atacama sa nachádza približne 1 hodinu od hraníc s Bolíviou, v pokojnej štvrti. Ak ho máte v pláne navštíviť, tak odporúčame túto možnosť. Izby sú čisté, kúpeľne takisto. K hotelu patrí aj malý bazén, ktorý v teple určite padne vhod. Do mesta to je prechádzka pešo približne 15 minút, čo nám zatiaľ nikdy neprekážalo. V mestečku sa nachádza mnoho hostelov, reštaurácií, suvenírových obchodov aj bankomaty. Iné overenie ubytovanie sú Hotel La Casa de Don Tomás alebo Diego de Almagro.

Hotel Diego de Almagro (Punta Arenas) – tu budete bývať takmer v samotnom srdci mesta, len 5 blokov od centra. Hotel má stragetickú polohu, ste blízko všetkého, čo potrebujeme. K dispozícii fitnes, sauna, vnútorný vyhrievaný bazén. Čisté komfortné izby sú klimatizované, majú TV, súkromnú kúpeľňu, wifi aj minibar. Z hotela je výhľad na Magalhaesov prieliv. Na raňajky si pochutnáte na výborných ovocných šťavách, domácom pečive, koláčikoch, šunka, syry, kávička alebo čaj alebo oboje? Nachádzate sa na jednom z najužnejších miest Chile a do tohto hotela BUBO chodí pravidelne niekoľko krát do roka. Hotel poskytuje dostatok komfortu pre oddych pred Vaším ďalším programom. Odporúčame aj iné kvalitné hotely a to sú Hotel Dreams (ktorý má dokonca aj kasíno) a Hotel Cabo de Hornos, ktorý sa nachádza priamo na námestí Plaza de Armas. 

Rio Serrano Hotel & Spa (Torres del Paine)- špičkový hotel v srdci národného parku Torres del Paine. Hotel, v ktorom sa kĺbi elegancia a luxus so šarmom horských chát. Všade sú veľmi vkusne použité lokálne prírodne materiály ako drevo, kameň a bridlica. Z obrovskej presklenej steny recepcie s vysokými stropmi je vidieť zajace preháňajúce sa po upravenom anglickom trávniku. Je prekrásne zelený, veď s dažďom tu nie je problém. Občas sa Vám v zornom poli zjaví stádo koní, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou života chilských huasov - pastierov dobytka. Ak ste trpezlivý, zbadáte aj patagónsku líšku alebo dravé vtáky cara cara. Z hotela je neuveriteľný výhľad priamo na pohorie Torres del Paine. Vyráža Vám to dych. Klientom odporúčame ráno si privstať a ísť si nafotiť okolo 6:00 východ slnka. Objednajte si pohár lahodného vínka, alebo si dajte čaj maté, alebo vynikajúcu kávičku, usaďte sa v lounge a jednoducho relaxujte a užívajte si ten pohľad. Odporúčame izby kategórie superior, z ktorých budete mať výhľad na masív priamo z Vašej postele. Kvalitný hotel je aj susedný Pampa Lodge alebo aj Morena Lodge. Doprava do týchto hotelov je však komplikovaná a je výhodné mať vlastné auto. Ak si objednáte hotelový transfer z Puerto Natales, očakávajte ceny od 300 eur/osoba za dopravu. Odmenou je však poloha hotela a výhľady z neho. 

Hotely v Puerto Natales - tu treba očakávať jednoduchšie možnosti ubytovania vzhľadom na odľahlosť destinácie. Nachádza sa tu však niekoľko kvalitných hotelov, napr. Noi, Vinnhaus, Best Western, Weskar alebo Remota. 

Hotely na Veľkonočnom ostrove sú všeobecne stredného juhoamerického štandardu. Veľké hotelové siete, aké poznáte z veľkomiest, tu nie sú.

Hotel Manavai (Veľkonočný ostrov) - slušný trojhviezdičkový hotel, ktorý ponúka aj raňajky. K dispozicii bude súkromna izba s toaletou. Čistý hotel, ktorý spĺňa svoj štandard a poskytne dotatok priestoru pre oddych po celodennom programe. Skvelá poloha, aby ste boli blízko mesta, kde je dostatok reštaurácií, podnikov či barov na príjemné večerné posedenie. Podobná možnosť je aj Taha Tai Hotel.  

Ak však trváte na špičkovom servise, odporúčame Vám siahnúť po možnosti ubytovať sa v hoteli Hare Uta, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Takisto Vášmu vkusu môže vyhovovať hotel Altiplanico, Nayara, Hangaroa Eco Village & Spa prípadne Explora Rapa Nui - All Inclusive je TOPka. 

Pri check-ine v hoteloch je zvykom nechať ako garanciu za ďalšie využité hotelové služby (telefón, internet, raňajky a pod.) detaily Vašej kreditnej/embosovanej platobnej karty. Toto sa týka konzumácie v hoteli, izbový bar atď. Ak žiadne ďalšie hotelové služby nevyužijete, tak peniaze Vám budú refundované resp. z karty Vám nikto nič nestiahne. Nemusíte mať obavy, nech nám to pripadá akokoľvek zvláštne, je to absolútnou samozrejmosťou. Majte prosím svoju kreditnú/embosovanú platobnú kartu so sebou. Zo skúseností, kreditné karty majú zábezpeku odblokovanú do 48 hodín, debetné karty cca 10 dní. Táto doba závisí od Vašej banky. V Južnej Amerike nie je v hoteloch zvykom kúriť. Z tohto dôvodu môže byť v niektorých oblastiach krajiny cez noc v izbe chladnejšie.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Luxusných 9 noci v špičkových hoteloch
Luxusných 9 noci v špičkových hoteloch

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Luxusných 9 noci v špičkových hoteloch

Lima, Cuzco, La Paz, Santiago de Chile
Peru, Bolívia, Chile

Zlepšite si ubytovací štandard počas zájazdu a strávte 9 nocí v pohodlí exkluzívnych hotelov s výborným renomé. Po náročnom programe príde oddych v mäkkých voňavých perinách luxusných hotelov viac než vhod.

V cene doplatku ponúkame:

2 noci v hoteli Sheraton Lima 5*

2 noci v hoteli JW Marriott el Convento Cuzco 5*

2 noci v hoteli Boutique La Casona La Paz 4*

2 noci v Santiago de Chile v hoteli Mandarin Oriental/Intercontinenta 5*

Cena platí pre jednu osobu zdieľajúcu izbu pre dve osoby. V cene ostávajú aj raňajky.

V hoteli JW Marriott Cuzco sa platí tzv. Resort Fee cca 40 USD, ktorý nie je zahrnutý v cene doplatku a platí sa až na mieste priamo hotelu /hotovosť, karta/. 

Poznámka: 4* hotel La Casona v La Paz sa nachádza priamo v centre starého mesta, kde chýbajú lepšie 5* hotely.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

NH Ciudad de Santiago

NH Ciudad de Santiago

⭑⭑⭑⭑

Santiago de Chile, Chile

Moderný NH Ciudad de Santiago ponúka komfortné ubytovanie v hlavnom meste Chile. 24 hodín otvorená recepcia, WIFI, walk-in closets, TV, klimatizácia a privátne vybavené kúpeľne sú samozrejmosťou služieb značky NH. V hoteli je fitness a izby sú nefajčiarské. Nachádza sa v obľúbenej štvrti Santiago de Chile, ktorá sa volá Providencia a je s výbornou dostupnosťou služieb. Do mesta sa dostanete pomerne nekomplikovane, príjemnou prechádzkou popri parku Balmaceda a Forestal ste zachvíľu pri národnom múzeu Museo Nacional de Bellas Artes a Plaza de Armas. Na letisku ste do 20 minút pri bezproblémovej doprave. Ráno si pochutnáte na výborných raňajkách, ktoré (ak ráno radi stávate) vedia pripraviť aj na 5:00 ráno, stačí sa ohlásiť na recepcii. Majú možnosti aj pre celiatikov a detí. V hoteli je aj lobby bar, ktorý je dobre zásobený. V hoteli je reštaurácia, ktorá servíruje lokálne jedlá, napr. môžete ochutnať aj lokálne ovocie carica podobne ovociu papaya, ktorú poznáte. Odporúčame charquicán, tradičné jedlo zo zemiakov a tekvice.

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Najlepšie hotely sveta v Santiago de Chile, Buenos Aires a Rio de Janeiro
Najlepšie hotely sveta v Santiago de Chile, Buenos Aires a Rio de Janeiro

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑⭑

Najlepšie hotely sveta v Santiago de Chile, Buenos Aires a Rio de Janeiro

Santiago de Chile, Buenos Aires, Rio de Janeiro
Chile, Argentína, Brazília

Zlepšite si ubytovací štandard počas 6 nocí na výborné hotely. 2 noci v Mandarin Oriental/Intercontinental Santiago de Chile, 2 noci v Faena/Sofitel Recoleta Buenos Aires a 2 noci v JW Marriott v Rio de Janeiro. Pohodlie a oddych v hoteloch z renomovaných sietí v centre miest. Cena platí pre 1 osobu v izbe pre dve osoby. V cene sú raňajky a štandardná izba.

Wifi

Wifi

InterContinental Santiago

InterContinental Santiago

⭑⭑⭑⭑⭑

Las Condes Santiago de Chile, Chile

Spoľahlivá značka v meste, ktoré asi najviac pripomína Európu na našej ceste. Príjemná poloha, 10 minút autom od centra pod parkom Bicentenario, kde sa nachádza vyhliadka Mirador Pablo Neruda, odkiaľ máte hlavné mesto Chile ako na dlani. Nad mestom sa týčia hrdé Andy so svojimi zasneženými vrcholkami a hneď tam za nimi je už Argentína. Hotel disponuje vyhrievaným bazénom, fitness centrom a 2 reštauráciami. V priestranných izbách nájdete minibar, TV, štýlový drevený nábytok a z vyšších poschodí je pekný výhľad na okolie a mesto. Bohatý raňajkový bufet. Luxusné, čisté, elegantné priestory značky, ktorej sa toho nedá veľa čo vyčítať. Oddych pre náročných klientov. Ako alternatívu využívame služby aj luxusného hotela Sheraton Santiago Hotel and Convention Center.

Wifi

Wifi

Luxusných 8 noci v špičkových hoteloch
Luxusných 8 noci v špičkových hoteloch

Luxusný hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Luxusných 8 noci v špičkových hoteloch

Lima, Cuzco, La Paz, Santiago de Chile
Peru, Bolívia, Chile

Zlepšite si ubytovací štandard počas zájazdu a strávte 8 nocí v pohodlí exkluzívnych hotelov s výborným renomé. Po náročnom programe príde oddych v mäkkých voňavých perinách luxusných hotelov viac než vhod.

V cene doplatku ponúkame:

2 noci v hoteli Sheraton Lima 5*

2 noci v hoteli JW Marriott el Convento Cuzco 5*

2 noci v hoteli Boutique La Casona La Paz 4*

2 noci v Santiago de Chile v hoteli Mandarin Oriental/Intercontinental 5*

Cena platí pre jednu osobu zdieľajúcu izbu pre dve osoby. V cene ostávajú aj raňajky.

V hoteli JW Marriott Cuzco sa platí tzv. Resort Fee cca 40 USD, ktorý nie je zahrnutý v cene doplatku a platí sa až na mieste priamo hotelu /hotovosť, karta/. 

Poznámka: 4* hotel La Casona v La Paz sa nachádza priamo v centre starého mesta, kde chýbajú lepšie 5* hotely.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Manavai

Hotel Manavai

⭑⭑⭑

Veľkonočný ostrov, Chile

Na Veľkonočnom ostrove chýbajú kvalitné ubytovacie zariadenia vyššej kategórie. Stredný juhoamerický štandard tu však nachádzame. Zabezpečujeme trojhviezdičkový hotel typu Manavai s raňajkami. K dispozícii bude súkromná izba pre dve osoby s toaletou. Čistý hotel, ktorý splní tento štandard a poskytne dostatok priestoru pre oddych po celodennom programe. Dbáme aj na polohu, aby ste boli blízko mesta, kde je dostatok reštaurácií, podnikov či barov na príjemné večerné posedenie.
Wifi

Wifi

Hotel Diego de Almagro Aeropuerto Santiago de Chile

Hotel Diego de Almagro Aeropuerto Santiago de Chile

⭑⭑⭑⭑

Santiago de Chile, Chile

Pred odletom z Chile do Európy Vám zabezpečujeme jednu noc v letiskovom hoteli v Santiago de Chile. Hotel Diego de Almagro Airport hotel je komfortný letiskový hotel, kde si oddýchnete pred dlhým letom do Európy. Ráno si pochutnáte na výborných raňajkách v hoteli. Využijete ešte pred odletom domov saunu, vonkajší bazén alebo Fitness centrum? Privátne izby sú klimatizované, majú súkromnú kúpeľňu, minibar, TV, wifi. V reštaurácií hotela ponúkajú menu s lokálnymi jedlami aj medzinárodnou kuchyňou. Ako sa dostanete do hotela po prílete? Vyzdvihnete si svoju veľkú batožinu, výjdete z haly Baggage claim a nájdete stánok TRANSVIP. V tomto stánku sa preukážete vouchrom na ubytovanie, ktorý Vám odovzdá Váš BUBO sprievodca pri rozlúčke. Pracovníci Vás nasmerujú k shuttle autobusu, ktorý Vás do hotela pohodlne odvezie. Shuttle bus premáva každých 30 minút z letiska do hotela a naspäť. Preprava je zdarma. Shuttle bus funguje bezproblémovo. Pri návrate na letisko, keď pôjdete domov, Vám odporúčame ísť aspoň 3 hodiny pred medzinárodnými odletom kvôli bezproblémovej registrácií veľkej batožiny na let a bezproblémovej bezpečnostnej kontrole. Dôsledne si strážte svoj čas. O časoch odchodov shuttle busov v smere z hotela na letisko Vás bude informovať recepcia hotela.
Wifi

Wifi

Hotel Cisne de Cuello Negro

Hotel Cisne de Cuello Negro

⭑⭑⭑

Puerto Natales, Chile

Hotel HD Natales sa nachádza v oblasti Puerto Bories, v pokojnom prostredí a na historickom mieste v Puerto Natales. Puerto Natales je posledné väčšie mesto najbližšie k národnému parku Torres del Paine, kam bude smerovať náš program. Hotel zaberá 2 hektáre krásneho súkromného parku a sú z neho pekné výhľady na blízky fjord a hory. Bezplatná wifi taktiež každého poteší. V privátnych izbách, ktoré spĺňajú stredný juhoamerický štandard nájdete privátne kúpeľne vybavené uterákmi, drobnou kozmetikou a fénom. HD Natales je rovnakého štandardu ako trebárs Cabanas del Paine. Ak však trváte na špičkovom servise a luxusnom ubytovaní počas tejto časti zájazdu, je možnosť objednať si elegantný a luxusný hotel Rio Serrano Hotel and Spa, ktorý sa nachádza pred bránami národného parku vzdialeného približne 1,5 hodiny cesty z východiskového mestečka Puerto Natales. Dopravu, samozrejme, zabezpečujeme. Rio Serrano je výborná voľba pre náročného klienta. Viac informácií nájdete v doplnkových službách.
Wifi

Wifi

Río Serrano Hotel and Spa
Río Serrano Hotel and Spa

Najlepšie hotely sveta

⭑⭑⭑⭑

Río Serrano Hotel and Spa

National Park Torres del Paine
Chile

Zlepšite si ubytovací štandard na špičkový hotel v srdci národného parku Torres del Paine. Určite odporúčame Rio Serrano Hotel & Spa, v ktorom sa kĺbi elegancia a luxus so šarmom horských chát. Všade sú veľmi vkusne použité lokálne prírodne materiály ako drevo, kameň a bridlica. Z obrovskej presklenej steny recepcie s vysokými stropmi je vidieť zajace preháňajúce sa po upravenom anglickom trávniku. Je prekrásne zelený, veď s dažďom tu nie je problém. Občas sa Vám v zornom poli zjaví stádo koní, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou života chilských huasov - pastierov dobytka. Ak ste trpezlivý, zbadáte aj patagónsku líšku alebo dravé vtáky cara cara. Z hotela je neuveriteľný výhľad priamo na pohorie Torres del Paine. Vyráža Vám to dych. Klientom odporúčame ráno si privstať a ísť si nafotiť o 6:00 východ slnka. Objednajte si pohár lahodného vínka, alebo si dajte čaj maté, alebo vynikajúcu kávičku, usaďte sa v lounge a jednoducho relaxujte. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Diego De Almagro Punta Arenas

Diego De Almagro Punta Arenas

⭑⭑⭑⭑

Punta Arenas, Chile

Spíme takmer v samotnom srdci mesta, len 5 blokov od centra. Hotel má strategickú polohu, sme blízko všetkého, čo potrebujeme. K dispozícii fitnes, sauna, vnútorný vyhrievaný bazén. Čisté komfortné izby sú klimatizované, majú TV, súkromnú kúpeľňu, wifi aj minibar. Z hotela je výhľad na Magalhaesov prieliv. Na raňajky si pochutnáme na výborných ovocných šťavách, domácom pečive, koláčikoch, šunka, syry, kávička alebo čaj alebo oboje? Nachádzame sa na jednom z najjužnejších miest Chile a do tohto hotela chodíme pravidelne niekoľko krát do roka. Hotel poskytuje dostatok komfortu pre oddych pred ďalším programom.
Wifi

Wifi

Almacruz Hotel

Almacruz Hotel

⭑⭑⭑⭑

Santiago de Chile, Chile

Nový názov hotela je Almacruz Hotel y Centro de Convenciones (predtým sa volal Galerias) a je to príjemný 4* hotel v centre hlavného mesta Chile. Recepcia hotela sa nachádza na 6 poschodí tejto budovy, kde nás dovezie výťah. Na recepcií je veľká hala, kde nad sebou dookola uvidíte už jednotlivé poschodia, kde sú hotelové izby. Za halou je vchod do raňajkovej miestnosti. Výborné a bohaté bufetové raňajky, kde je na výber množstvo chutného (aj teplého) jedla, nesmiete vynechať! Určite odporúčame privstať si a vychutnať si to. Aj keď sme už v najeurópskejšom meste Južnej Ameriky, stále treba dbať na základnú opatrnosť a dávať si pozor na cenné veci. Pre uzamknutie svojich cenností stále využívajte trezor alebo majte zabezpečený kufor na zámok. Izby sú nefajčiarske a sú priestranné, čisté a komfortné so súkromnou kúpeľňou. Poskytnú nám dostatok komfortu pre relax po programe.

Wifi

Wifi

Diego de Almagro

Diego de Almagro

⭑⭑⭑

San Pedro de Atacama, Chile

Po dvojdňovom dobrodružnom prechode cez Salar de Uyuni a Altiplano nás čaká civilizovanejšie Chile. Približne 1 hodinu za hranicami Bolívie a Chile sa nachádza malé mestečko San Pedro de Atacama, kde sú reštaurácie, banky, bankomaty aj malé bary. Strávime tu jednu noc v malom príjemnom hoteli, ktorý bude príjemná zmena po týchto náročných expedičných dňoch, ktoré sme spolu zvládli. Vstrebávame zážitky, načerpáme novú energiu na záver cesty. Izby sú čisté, privátne kúpeľne takisto. Kontinentálne raňajky sú veľmi chutné a podávajú sa v priestrannej presklenej jedálni pri malom bazéne, v ktorom sa určite radi hneď osviežime.

Wifi

Wifi

K

Polárne oblasti   Amerika  

Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile, Argentína


náročnosť

13 dní

Trvanie

5695 5995€
E

Amerika  

Južná Amerika, Peru, Chile, Bolívia


náročnosť

16 dní

Trvanie

4429 5210€
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

4315 5394€
K

Amerika  

Falklandské ostrovy, Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile


náročnosť

17 dní

Trvanie

8415
Patagónia – originálne príhody v najkrajšej prírode sveta Prémiový blog

Prémiový blog Patagónia – originálne príhody v najkrajšej prírode sveta

Najkrajšou prírodou sa hrdí Nový Zéland či Nóri, ale asi preto, lebo ešte neboli v Patagónii. Patagónia nie je žiadny štát, je to oblasť ako…

Ľuboš Fellner 39 min. čítania
Tučniaky - pozorovanie najmilších zvierat sveta Blog

Blog Tučniaky - pozorovanie najmilších zvierat sveta

Prečo sa nám tučniaky tak páčia? Podľa čoho si vyberajú partnera a sú si verné? Viete, že ich vcelku ľahko viete na svojich cestách zazrieť aj vy?…

TOP 10 Chile Blog

Blog TOP 10 Chile

Chile má všetko, čo si ktorá krajina môže želať. Oceán po celej západnej strane, Andy po východnej strane, národné parky s dramatickými výhľadmi.…

Daniela Mihaldová 14 min. čítania
Najkrajšie túry sveta - 2. diel Blog

Blog Najkrajšie túry sveta - 2. diel

Po úspešnej prvej časti vám priblížim ďalšie turistické trasy, ktoré vyzdvihuje aj samotný Lonely Planet. Tentokrát sa presunieme do Južnej Ameriky…

Martin Lipinský 5 min. čítania
Čile a víno

26

02:51

apr

2023

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

...a to len vďaka tomu, že nepočúvli zákaz Španielov na jeho výrobu a vývoz. Práve španielskym dobyvateľom sa nepáčilo, že Peru a Chile začali s vývozom vína a vydali im…