ALTIPLANO

Znamená v preklade “vysoká planina“ alebo “náhorná plošina“. Pokrýva veľkú časť územia Bolívie, Peru aj Chile. Jednou z najatraktívnejších oblastí Altiplana je Reserva de fauna Andina Eduardo Avaroa. Leží medzi soľnou púšťou a chilskou hranicou vo výške cez 4 000 m.n.m. Atraktívnu a drsnú krajinu dopĺňajú vysokohorské lagúny, z nich najkrajšie sú Laguna Colorada (Farebná lagúna) a Laguna Verde (Zelená lagúna). Územie v roku 1973 vyhlásili za rezerváciu a jeho rozloha je takmer 715 000 hektárov. Pri prechode rezerváciou majú návštevníci možnosť vidieť zástupcov andskej fauny ako napr. vysokohorské lamy, vikune, andské líšky, viskače a plameniaky.

ATACAMA

Najsuchšia púšť na svete zaberá severnú časť Chile. Môžete navštíviť púštnu oázu San Pedro de Atacama (2 440 m), ktorá je hlavnou turistickou destináciou severného Chile. Absolvujte výlet do atraktívneho Údolia Mesiaca (Valle de la Luna). Priamo zo San Pedra môžete vidieť majestátnu sopku Licancabur (5 920 m.n.m.).

SANTIAGO

Santiago vyvoláva dojem európskeho veľkomesta. Je to moderné mesto so širokými bulvármi, nákupnými centrami, mrakodrapmi, kde v centre narazíte na neoklasicistickú architektúru, hneď vedľa výškových budov. Počet obyvateľov sa blíži k 8 miliónom. Santiago patrí k piatim mestám Južnej Ameriky, ktoré sa môžu pochváliť metrom. Mesto leží v oblasti s príjemnou klímou s panorámou majestátnych Ánd. Za pozornosť stojí pozrieť si hlavné námestie Plaza de Armas, budovu kongresu a prezidentský palác Palacio de la Moneda. Panoramatický pohľad na mesto môžete vidieť z vrchu Cerro San Cristobal.

TORRES DEL PAINE

Národný park Torres del Paine je často označovaný ako vôbec najkrajší národný park v Južnej Amerike. Do zoznamu UNESCO sa dostal v roku 1978, jeho najvyšší vrchol Monte Paine Grande má výšku 3 050 m.n.m. Masív vznikol asi pred 12 miliónmi rokov a je tvorený z veľkej časti z granitu. Najznámejšie sú tzv. „Torres“ (veže) a „Cuernos“ (rohy), každé z nich majú tri vrcholy. V NP Torres del Paine sa nachádza množstvo jazier (Lago Sarmiento, Nordenskjold, Pehoe de Grey), vodopádov (Paine, Salto Grande), riek (Pingo, Paine). Časť NP je trvalo pokrytá ľadom. NP je známy aj ako miesto, kde môžete vidieť zaujímavú flóru a faunu. Určite stretnete čriedy lamy guanaco, ak budete mať šťastie, stretnete aj pštrosom podobné ňandú choique, alebo Vám budú nad hlavou krúžiť kondory.

PATAGÓNIA

Patagónia sa rozprestiera na juhu juhoamerického kontinentu a zasahuje územie Argentíny a Chile. Skladá sa z dvoch výrazne odlišných povrchových jednotiek - Patagónske Andy na západe a Patagónska plošina na východe. Patagónia sa tiahne v dĺžke vyše 2 000 km od riek Neuquén a Colorado na juh a končí pri Magalhäesovom prielive, ktorý oddeľuje kontinent od Ohňovej zeme. Pre argentínsku Patagóniu je typické malé množstvo zrážok, lebo leží v zrážkovom tieni chilských Ánd, ktoré dážď blokujú. Veľmi častý je preto suchý vietor zo západu.

PLAVBY NA HORNOV MYS

Odporúčame spoločnosť Australis, kde je plná penzia vrátane nápojov a ďalšieho občerstvenia počas plavby. Na lodi je bar. Upozorňujeme, že ak v deň vylodenia sa na Hornovom myse bude nepriaznivé počasie, kapitán lode môže rozhodnúť o tom, že sa nevylodíte. Počas plavby budete obdivovať Magalhaesov prieliv, pohorie Darwin, panenskú prírodu, úžasnú faunu a flóru a jednu z najväčších kolónií tučniakov na južnej pologuli. Tie najviac vidno od októbra do začiatku apríla (potom migrujú na sever).

E

Amerika  

Južná Amerika, Peru, Chile, Bolívia


náročnosť

16 dní

Trvanie

3743 4990€
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

6889
K

Amerika  

Falklandské ostrovy, Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile


náročnosť

17 dní

Trvanie

8415
K

Amerika  

Južná Amerika, Veľkonočný ostrov, Patagónia, Chile


náročnosť

14 dní

Trvanie

5191 7415€
Veľkonočný ostrov - na kraj sveta Veľkonočný ostrov

Veľkonočný ostrov Veľkonočný ostrov - na kraj sveta

Rapa Nui - Veľkonočný ostrov. Ľudia si často myslia, že je tých veľkonočných ostrovov viac, no nie je to tak. V jeho okolí je síce roztrúsených…

Samuel Kĺč 8 min. čítania
Čile a víno

26

02:51

apr

2023

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

...a to len vďaka tomu, že nepočúvli zákaz Španielov na jeho výrobu a vývoz. Práve španielskym dobyvateľom sa nepáčilo, že Peru a Chile začali s vývozom vína a vydali im…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

CESTOVATEĽSKÉ NOVINY

ZISTIŤ VIAC