Chile je krajina pretiahnutá zo severu na juh a s tým súvisí aj rôzne počasie v rôznych častiach krajiny. V Santiagu môže byť príjemné počasie s teplotami okolo 25 - 30 °C. V severnej časti krajiny, v púšti Atacama bude aj viac. V južnej časti, v oblasti známej ako Patagónia bude zas chladnejšie.

Patagónia je, čo sa počasia týka, nevyspytateľná. Typický silný vietor, ktorý môže dosahovať rýchlosť až 100 km/h. Ak ste boli na Islande, tak tu to bude podobné. Teploty sa cez deň môžu pohybovať okolo 10 - 15°C. Chvíľu môže svietiť slnko a bude Vám teplo. Potom sa zamračí a bude veľmi chladno. Oblečenie vrstvíte. Myslite preto pri svojom balení na kvalitné outdoorové oblečenie.

Sezóna na Veľkonočnom ostrove je celoročná, klíma je viac-menej stále príjemná. Teploty sú okolo 18 stupňov v zime (naše leto) a 22-24 stupňov v lete (naša zima). Od decembra do marca je najteplejšie obdobie. Pršať môže však kedykoľvek a môže Vás prekvapiť silný vietor. Bundu, čiapku, dáždnik či pršiplášť určite odporúčame.

Bez ohľadu na to, aké bude počasie, nikdy si nenechajte pokaziť dovolenku počasím. Počasie nedokážete predpovedať a ani neviete aké bude počas vašej návštevy. Dlhodobé štatistiky berte iba veľmi orientačne, keďže tak ako u nás v tzv. „horúcom lete“ môže dva týždne pršať, tak isto Vám počasie nemusí vyjsť inde.

Počasie

Santiago de Chile - Počasie

Teplota vzduchu - Santiago de Chile

jan — 21°C
feb — 20,5°C
mar — 19°C
apr — 16°C
máj — 12°C
jún — 9°C
júl — 9°C
aug — 10°C
sep — 13°C
okt — 15°C
nov — 18°C
dec — 19,5°C

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.