56 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Omán (3)

Omán - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Omán

Bahla, UNESCO, Omán - Mesto mágie

14

09:45

jún

2018

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V Ománe nájdete niekoľko pamiatok UNESCO, ale spomedzi všetkých ja azda najimpozantnejšia pevnosť v Bahle. Táto pevnosť z 13.st…

Meranie rýchlosti radarmi v Ománe- cestné pravidlá

24

20:22

feb

2017

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

 Volá sa Jeho Veličenstvo Sultán Qaboos. ON je Omán. Od roku 1970, kedy prevzal pokojnou cestou kontrolu nad krajinou Muscat and Omán, sa tu pod jeho vedením veľa…

Slepá ryba na púšti? Al Hoota cave, Nizwa

24

19:58

feb

2017

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Znie to ako zly vtip, ale my sme ju videli. A nie jednu. Ale poporiadku. Pristali sme na letisku v meste Muscat, v hlavnom meste Omanskeho sultanatu. Nikto nevedel co…

Jibrin, pevnosť UNESCO - Omán

15

09:45

jún

2011

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V Ománe je množstvo nádherných pevností, hradov a púštnych scenérií. Množstvo ľudí sem chodí kv…

Malé skupiny v Ománe

19

18:17

mar

2011

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

13...allah je vzdy pri nas...nasa mala skupinka, ktora putuje jedinecnou arabiou sa dnes od rana nezastavila. najskor trh s rybami, ovocim, kobercami, kadidlom..…

Ako sa oslavujú sultánove narodeniny?

23

19:47

nov

2010

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Sultan oslavuje okrem svojich 70 narodenin aj 40 rokov vladnutia...A s nim oslavuje aj cely Oman. Vsetky budovy, dialnice, cesty hociktorej triedy - vsetko je vysvietene…

Príde kráľovná Alžbeta. Qaboosova superjachta Al Said je už zakotvená

23

09:27

nov

2010

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Niekedy tento tyzden ma prist kralovna Alzbeta. Prva oficialna navsetva z Velkej Britanie v omane vobec. Viete ako je tu vsetko nasvietene? No ni len kvoli nej. Je to…

Ako slovenskí futbalisti pokazili tiket ománskemu tipérovi

23

15:54

júl

2010

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vy ste zo slovenska? Ach jaj, kvoli vam som prisiel o vela penazi, stavil som na taliansko, ach aj... Ale teraz uz tusis kde je slovensko ze? Velmi dobre. Asi nasi…

Premena piesku na ropu

20

10:13

júl

2010

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Bolo to velmi davno, ked arabsky poloostrov este nevedel co je beton, sklo, moderna vystavba. Boli tu len stany, piesok, piesok a zas piesok a sem tam ste videli tavu a…

Arabska rozprávka v Ománe

03

18:15

máj

2010

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kazda rozpravka ma svoj uvod, jadro aj zaver. Aj ta nasa, arabska. Hlavnych postav je 13+1minibabatko v brusku a dostatocne si to tu uzivame. Uvodom sme sa zastavili v…

Shisha pod splnom mesiaca v sladkej Arábii

31

20:28

mar

2010

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pozdravujem vsetkych z Omanu. Dnes nadranom sme pristali na letisku nedaleko Muscatu a nas sofer nas prekracujuc vsetky predpisy odviezol po najsamrovnejsej dialnici do…

Z Jemenu do Ománu

30

12:28

máj

2009

Omán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Je to uzasna cesta, ktoru sme odvazne v BUBO zacali uz v roku 2007 dlho pred ostatnym svetom. Nasa cesta arabskym svetom pomaly konci a ani neviem ako nam to rychlo…