13 príspevkov

Sierra Leone - Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Sierra Leone - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Sierra Leone

Ekoturizmus v Sierra Leone

08

09:25

dec

2021

Sierra Leone

Nedotknuté pláže, vidiecky turizmus a autenticita toto sú tri atribúty na ktorých chce Sierra Leone stavať svoju budúcnosť. Dlh…

Ako sa dostať z letiska Lungi do Freetownu - tipy a triky

02

19:22

máj

2021

Sierra Leone

Vždy keď priletím do Freetownu, tak nadávam na to, prečo je letisko takto v "paži". Logiku to má. Tu bol priestor, a na druhom brehu nie je. No…

Očkovanie proti žltej zimnici

23

10:50

okt

2020

Burkina Faso Guinea Kongo Konžská demokratická republika Libéria Mali Rovníková Guinea Sierra Leone Francúzska Guyana

Do mnohých krajín sveta Vás nepustia bez očkovania. Takmer vždy sa vyžaduje iba jedno a to očkovanie proti žltej zimnici. Akonáhle Vás…

Najkrajšie pláže Afriky. Sierra Leone či Zanzibar?

30

14:50

nov

2018

Sierra Leone

Pravidelne sa nás klienti pýtajú akú pláž by sme im odporučili. Boli už tam a tam, poradíte Bazaruto, ale aj tam boli, tak…

Pešie safari v Sierra Leone: Tiwai Island Wildlife Sanctuary

22

14:10

nov

2018

Sierra Leone

Uprostred diamantových polí a nekonečného utrpenia sa skrýva oáza pokoja, príroda v takom stave akom by tu bola ak by ju ľudia…

Zachráň deti behaním: Sierra Leone marathon - najlepšie maratóny na svete

14

09:25

jún

2018

Sierra Leone

BUBO najradšej behá po svete. A to doslova. Naši sprievodcovia behajú maratóny od Berlína po Aljašku, od New Yorku po…

Kmeň Mende, Sierra Leone

18

11:55

jún

2016

Sierra Leone

Podobne ako vo väčšine afrických krajín aj v Sierra Leone nájdete množstvo kmeňov. V krajine leva dominujú dva. Mende a Temne.…

Bo, Sierra Leone a čerstvý kokos

19

10:14

nov

2015

Sierra Leone

Fotografujem deti v Bo, v druhom najväčšom meste Sierra Leone. Peter má 10 rokov a sestra Dani 8. V sáčkoch majú klince. Je to…

Freetown tipy a triky zo Sierra Leone

19

10:05

nov

2015

Sierra Leone

Slobodné mesto, je inakšie než všetky hlavné africké mestá, čo som doteraz videl. Mesto mi pripadá ako Darjeeling vo v…

Kenema centrum diamantov

16

12:24

nov

2015

Sierra Leone

Krajina aj oproti Libérii riadne zdrsnela. Asfalt skončil úplne. Prenajímam džíp. Domácich sa sem zmestí 10 a nás je 5.…

Z Monrovie do Sierra Leone

16

11:57

nov

2015

Sierra Leone

Zvoní mi mobil. To je nevýhoda, že mám signál. Vymotávam sa z moskytiery, zdvíham telefón. „Ľubo, som tri hodimy…

Idris Elba - Sierra Leone

15

21:50

aug

2014

Sierra Leone

Viete vymenovať 5 slávnych osobností, ktoré majú nejaké spojenie so Sierra Leone? V okolí Bo nám ich vedeli vymenovať v…