30 príspevkov

Škandinávia - Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Škandinávia - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Škandinávia

Munchovo múzeum v Oslo otvorené

22

13:37

okt

2021

Nórsko

Po neuveriteľných 20 rokoch diskusií a výstavby dnes otvorili nové múzeum najslávnejšieho nórskeho maliara v…

Nebeská lagúna na Islande

17

15:01

máj

2021

Island

Island sa očkovaním pripravuje na blížiacu sa letnú sezónu a neďaleko  hlavného mesta Reykjavíku (6 km od centra mesta)…

Hranica Nórska s Ruskom

02

20:15

máj

2021

Nórsko

Cestoval som po Škandinávii dlho. Na svojich cestách som často oslovoval miestnych a využíval moje vedomosti o mapách a hľadal miesta,…

Vrtuľníkom medzi Faerskými ostrovmi

26

17:06

apr

2021

Faerské ostrovy

Faerské ostrovy pozostávajú z 18-tich ostrovov a pre miestnych obyvateľov miestna vláda pripravila unikátny spôsob podpory ich…

Najodľahlejšia michelinovská reštaurácia na svete

26

16:43

apr

2021

Faerské ostrovy

Ako uloviť unikátny gurmánsky zážitok na odľahlých Faerských ostrovoch? Máme pre vás jeden tip. Je ním unik…

Veľká noc v Nórsku

03

00:00

apr

2021

Nórsko

Mnohí si myslia, že Nórsko láka najmä zahraničných turistov a samotní Nóri chodia dovolenkovať do zahraničia. Omyl. N…

Jökulsárlón

11

10:39

aug

2020

Island

Opúšťame Národný park Skaftafell a najvyššie hory Islandu. Cestou číslo 1 sa presúvame v tieni najväč&scaron…

Eyjafjallajökull na snežných skútroch

05

14:23

aug

2020

Arktída Island

Ak sa pýtate aké dobrodružstvo zažiť na Islande, tak možno práve jazda na snežných skútrom po aktívnej sopke, bude pre vá…

Polárna žiara Nórsko

02

13:57

jan

2020

Arktída Nórsko

Kvalitná prehliadka mesta Tromsø je za nami, ale deň pre nás zďaleka nekončí. Po prehliadke máme chvíľu voľno, ktoré m…

Grónske ľadovce

18

11:54

dec

2019

Grónsko

Krásne slnečné letné ráno, teplučko, viditeľnosť kam oko dovidí. Bezvetrie a dokonca málo muchničiek. Začiatok dňa ako stvoren…

Spev veľryby

11

15:09

dec

2019

Grónsko

Grónsko je úžasná krajina. Úplne iná, než čokoľvek som dovtedy navštívil. Moja prvá cesta sem viedla do…

Najkrajšie miesta Lofot

07

18:41

aug

2019

Nórsko

Jedno z najkrajších miest Nórska, ktoré pre vás vyberáme z našich ciest po Škandinávii, je jednoznačne s…