18 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Vanuatu

Vanuatu - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Vanuatu

Ciguatera - otrava rýb

03

14:31

jan

2024

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na mojich cestách svetom ma zaskočilo, že po vydarenej rybačke domáci rybu niekedy pustili s tým, že má otravu. Zväčša myslia na Cingueteru, ktorá postihuje až 400…

Ostrovy šťastia

18

22:25

apr

2021

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ľudia odjakživa usilujú o to, aby boli šťastní. Čo sa skrýva za naozajstným šťastím? Naša západná…

Káva z Vanuatu

18

18:11

apr

2021

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ak ste milovníkom kávy, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť chuť kávy z Vanuatu. V polovici 19. storočia sa do oblasti Melanézie začali dostávať ďaľší moreplavci a…

Najväčší strom na Vanuatu

18

12:16

apr

2021

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tento obrovský banyan sa nachádza neďaleko dediny Leitouapam na ostrove Tanna. BUBO sa k nemu pravidelne vydáva v rámci našich z…

Laplap

18

11:44

apr

2021

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Čo chcete vyskúšať v každej krajine, ktorú navštívite? Okrem miestneho piva samozrejme aj národné jedlo a miestnu…

Prelet na ostrov Tanna

25

00:17

mar

2020

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

BUBO opäť pristáva na ostrove Tanna. Jeden z 82 malých ostrovov, ktoré spolu tvoria Vanuatskú republiku. Západná civiliz…

Z Efate na ostrov Tanna

08

14:45

máj

2018

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Nachádzame sa v hlavnom meste Vanuatu - v Port Vila, na ostrove Efate - a krásne slnečné doobedie si užívame prehliadkou tohto malebné…

Ni-Vanuatu

09

09:47

dec

2016

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ostrovy Vanuatu sú posiate rôznorodou kultúrou miestnych obyvateľov prezývaných Ni-Vanuatu. BUBO na svojom zájazde a na ostrove…

Raňajky v raji v blízkosti pekla zvanom Yasur

29

13:52

nov

2016

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ak si kladiete otázku, ako naši BUBO klienti bývajú v takej divočine ako sú ostrovy Vanuatu, tak čítajte ďalej, dozviete sa…

Sopka Yasur, Vanuatu

11

08:17

nov

2016

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dokázali sme to ako prví z BUBO! Pýtate sa čo? Vystúpili sme na najprístupnejší aktívny vulkán na svete,…

Nove Škótsko z výšky, odlet z Port Vila

14

14:16

máj

2015

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

O  4.15 mi búcha na dvere zriadenec hotela. Teda klopká. "Pane vaše raňajky" - vajíčka, slaninka, slušná káva zo…

Kava nie je káva a čo je to sanbij

14

08:28

máj

2015

Vanuatu Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kava to je stelesnenie nasej kultúry! Kava to sme my. Káva je drogou Oceánie a ja som v Pohnoei minulý rok toho vypil viac než 4 litre. Keď to vypijeme ako skupina tu,…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek