13 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Malta

Malta - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Malta

Ggantija (Malta) - najstaršia budova sveta

08

20:21

máj

2022

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Neuveriteľne stará pamiatka sa nachádza v štáte Malta na ostrove Gozo. Lokálny sprievodca mi presvedčivo tvrdí, že ide o…

Azúrové okno ostrova Gozo

13

14:33

máj

2021

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Jednou z najnavštevovanejších a ikonických prírodných krás Malty bol aj skalný útesový oblúk  tzv. Azúrové okno. K jeho čiastočnému kolapsu došlo už viackrát v minulosti…

Marsaxlokk

13

13:54

máj

2021

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Okrem väčších miest pri cestovaní po Malte narazíte aj na drobné tradičné rybárske dedinky. Jednou z nich je…

Valletta

13

12:47

máj

2021

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Perlou ostrova Malta je jeho hlavné mesto Valletta, ktoré vás uchváti svojou krásnou historickou atmosférou. Druhé najjužnejšie hlavné mesto Európy je svojou rozlohou…

Dedinka Pepka námorníka na Malte

13

12:07

máj

2021

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ostrov Malta ukrýva jednu zo zaujímavých atrakcií, ktorou je dedinka Popeye  (Pepka námorníka), známa tiež ako…

TOP Malty

05

20:52

máj

2021

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Slovensko a Malta vstúpili do Európskej únie v jeden deň: 1. mája 2004. Keď stále váhate, či ísť, či neísť, pozrite si niektorí z nasledujúcich filmov. Extrémne…

Modrá lagúna-Comino

14

23:18

apr

2019

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Modrá lagúna na ostrove Comino má skutočne takú farbu. Je to však turistická atrakcia a čakajte ohromné davy. No oplat…

Preteky koní v Marsa  - Valetta

14

23:03

apr

2019

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Veľmi dobré sú aj nedeľné preteky koní v Marsa, južne od Valletty. Táto štvrť je už čierna a cítiť, že Malta m…

Neolitické chrámy a soľné platne - Malta

14

22:47

apr

2019

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Čo bolo pre mňa fascinujúce, to boli predhistorického neolitické chrámy. Ide o jedny z najstarších chrámov na na&scaron…

Nesúrodé maltské postrehy

14

22:21

apr

2019

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Postreh 1: automobilová doprava Na Malte je veľmi veľa áut; na kvalitu si na Malte nepotrpia, a tak ide o malé autá nízkej kvality. Na…

Gastronómia a gurmánske zážitky Malty

14

21:57

apr

2019

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Začítal som sa do veršov Dun Karm Psaila, poeta, ktorý sa v Żebbuġ (ale tom Maltskom) narodil. Bol taktiež kňazom. V nich Malta vyznievala inak. Veľkolepo. Čo ma…

Procesie pred Veľkou nocou - Malta

14

21:41

apr

2019

Malta Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Poznám maltských rytierov, vynikajúci maltský šalát s kapary a olivami, strýko mojej ženy trénoval maltskú…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek