12 príspevkov

Malta - Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Malta - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Malta

Azúrové okno ostrova Gozo

13

14:33

máj

2021

Malta

Jednou z najnavštevovanejších a ikonických prírodných krás Malty bol aj skalný útesový oblúk…

Marsaxlokk

13

13:54

máj

2021

Malta

Okrem väčších miest pri cestovaní po Malte narazíte aj na drobné tradičné rybárske dedinky. Jednou z nich je…

Valletta

13

12:47

máj

2021

Malta

Perlou ostrova Malta je jeho hlavné mesto Valletta, ktoré vás uchváti svojou krásnou historickou atmosférou. Druhé…

Dedinka Pepka námorníka na Malte

13

12:07

máj

2021

Malta

Ostrov Malta ukrýva jednu zo zaujímavých atrakcií, ktorou je dedinka Popeye  (Pepka námorníka), známa tiež ako…

TOP Malty

05

20:52

máj

2021

Malta

Slovensko a Malta vstúpili do Európskej únie v jeden deň: 1. mája 2004. Keď stále váhate, či ísť, či neísť,…

Modrá lagúna-Comino

14

23:18

apr

2019

Malta

Modrá lagúna na ostrove Comino má skutočne takú farbu. Je to však turistická atrakcia a čakajte ohromné davy. No oplat…

Preteky koní v Marsa  - Valetta

14

23:03

apr

2019

Malta

Veľmi dobré sú aj nedeľné preteky koní v Marsa, južne od Valletty. Táto štvrť je už čierna a cítiť, že Malta m…

Neolitické chrámy a soľné platne - Malta

14

22:47

apr

2019

Malta

Čo bolo pre mňa fascinujúce, to boli predhistorického neolitické chrámy. Ide o jedny z najstarších chrámov na na&scaron…

Nesúrodé maltské postrehy

14

22:21

apr

2019

Malta

Postreh 1: automobilová doprava Na Malte je veľmi veľa áut; na kvalitu si na Malte nepotrpia, a tak ide o malé autá nízkej kvality. Na…

Gastronómia a gurmánske zážitky Malty

14

21:57

apr

2019

Malta

Začítal som sa do veršov Dun Karm Psaila, poeta, ktorý sa v Żebbuġ (ale tom Maltskom) narodil. Bol taktiež kňazom. V nich Malta vyznievala inak.…

Procesie pred Veľkou nocou - Malta

14

21:41

apr

2019

Malta

Poznám maltských rytierov, vynikajúci maltský šalát s kapary a olivami, strýko mojej ženy trénoval maltskú…

Z vyhriatej Malty- Mdina

18

20:50

okt

2004

Malta

Asi posledna sprava z Malty, ale o to horucejsia. A to myslim doslova, lebo zakial vy tam mrznete, len dve hodinky letu na juh mame 30oC a stale nam tu svieti slnko.…

Milan Fórum