13 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Gambia

Gambia - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Gambia

Voľby v najmenšej krajine Afriky

05

12:05

dec

2021

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tento víkend prebehli v Gambii voľby. V roku 2016 sa krajina zbavila prezidenta Yahya Jammeha (čítaj: Jaja Džameh). Ja som ho ešte zažil v…

Ostrov Kunta Kinteh

13

20:36

máj

2021

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ostrov Kunta Kinteh, kedysi známy ako James Island, alebo St. Andrew’s Island, je ostrovom na rieke Gambia. Na ostrove sa nachádza opevnenie Fort…

Banjul - hlavné mesto Gambie

13

15:43

máj

2021

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Mesto Banjul, do roku 1973 známe ako Bathurst, je hlavným mestom Gambie, najmenšieho štátu kontinentálnej Afriky. Gambia je z…

Pozorovanie vtákov v Gambii

12

21:45

máj

2021

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Gambia predstavuje ideálnu krajinu aj pre turistov zaujímajúcich sa o pozorovanie vtákov. Zaznamenaných je tu vyše 550 rô…

Djembe - rytmus Afriky

10

22:55

feb

2021

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Djembe, resp. jembe, je lanom ladený kožený bubon, na ktorý sa hrá holými rukami. Pochádza zo západnej Afriky a samotn…

Rieka Gambia

10

15:30

feb

2021

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Rieka Gambia je dôležitou tepnou v západnej Afrike. Má dĺžku približne 1 120 kilometrov, začína v severnej časti krajiny Guinea a pokračuje cez Senegal do Gambie, kde sa…

Pláže v Gambii

02

09:45

feb

2021

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Gambia je svojou rozlohou najmenším štátom kontinentálnej Afriky a svojím tvarom má len niečo okolo 80 kilometrov…

Najlepší hotel v Gambii: Coco Ocean resort and Spa

12

09:25

jún

2019

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Gambijské pláže sú na Slovensku relatívne málo známe, ale svet už o nich dávno vie a v prepočte na počet obyvateľov je…

Mandinka, kmene Afriky

13

09:45

jún

2018

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ľudia z kmeňa Mandinka sú najväčšou etnickou skupinou ľudí v Gambii. Niekedy sa označujú ako Mandingo, Malinke alebo Mande a tvoria…

Stonehenge Afriky - Kamenné kruhy Senegambia UNESCO - Wassu national monument

14

09:45

jún

2017

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kamenné kruhy v Senegambii sú zatiaľ najväčšou skupinou megalitických komplexov zaznamenaných v ktorejkoľvek oblasti sveta ... …

Podrobovateľ riek práve utiekol- Yahya Jammeh. Porovannie veľkosti Gambie

23

14:38

jan

2017

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V Gambii najmenšom štátiku (kontinentu) obrovskej Afriky som bol pred vyše rokom. Písal som vtedy o extravagantnom prezidentovi Yahya…

Najmenší štát Afriky - Gambia

23

10:44

nov

2015

Gambia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Najmenší štátik obrovského afrického kontinentu pripomína jazyk. Rozkladá sa po oboch brehoch majestátnej…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek