16 príspevkov

Guinea - Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Guinea - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Guinea

Doumbouya sa v Guinei stal novým Alfa samcom

07

09:19

sep

2021

Guinea

O čo dnes ide v Guinei? Vojenský puč odstránil „demokratického prezidenta“ Alpha Condé. Keď som po prvý raz prechá…

Charita pre siroty, ktorým rodiny zomreli na ebolu

27

21:01

apr

2021

Guinea

Tento cestovateľský príspevok je o charite a o hystérii s covidom. Na covid je odborník dnes každý, a t…

Conakry – hlavné mesto Guinei

27

19:16

apr

2021

Guinea

Už som tu ako doma. Centrum mesta je totižto položené na polostrove, a keď sa sem už dostanete, všetko je blízko a ľahko to spozná…

Bane na zlato - exotický zárobok

13

11:56

apr

2021

Guinea

Prechádzame nehostinnou prírodou, bez akýchkoľvek ciest, iba koľaje v suchej červenej pieskovej zemi.  Hľadáme zlaté…

Kasta hudobníkov – Grioti, Džalí

13

11:46

apr

2021

Guinea Mali

V Mali existuje táto kasta hudobníkov od nepamäti. My ich voláme grioti, oni seba džalí. V textoch svojich skladieb pren…

Guinea – krížom krážom

13

11:44

apr

2021

Guinea

Mal som to šťastie že som tento neznámy štát prešiel krížom – krážom. Bedekre sa o ňom nezmieňujú,…

Mali empire- malijská ríša

13

11:43

apr

2021

Guinea

2. najväčšia ríša sveta mala svoje hlavné mesto väčšinu času v dnešnej Guinei.  Skutočne išlo…

Endogamia a zvláštne kmene sveta a ich choroby

13

11:41

apr

2021

Guinea

V Guinei nájdete kastu Griotov – viac o nich píšem pri Mali rep v blogu Expedícia do Timbuktu.   Vypočujete si…

Najbohatší černoch

13

11:39

apr

2021

Guinea

Rozmýšľate nad rappermi, boxeristami, basketbalistami či hráčmi a amerického futbalu? Podnikateľ v dnešnej dobe…

Bezpečnosť a choroby v Západnej Afrike

13

11:37

apr

2021

Burkina Faso Guinea

Západná Afrika od čias otrokárov nebola nikdy významným cieľom turistov.  Nevyspytateľné režimy sa postupne upokojuj…

Conde  vs Diallo – politika Guinei

27

19:07

okt

2020

Guinea

Už som spomínal príhodu ako ma skoro v Conakry zastrelila ochranka prezidenta Alpha Conde. Náš hotel sa nachádzal vedľa…

Očkovanie proti žltej zimnici

23

10:50

okt

2020

Burkina Faso Guinea Kongo Konžská demokratická republika Libéria Mali Rovníková Guinea Sierra Leone Francúzska Guyana

Do mnohých krajín sveta Vás nepustia bez očkovania. Takmer vždy sa vyžaduje iba jedno a to očkovanie proti žltej zimnici. Akonáhle Vás…