88 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta (3)

Najnovšie Turistické tipy a zážitky

Lávové tunely na Galapágoch

05

11:07

máj

2021

Galapágy Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Osobne považujem Galapágy ako jeden z mála najväčších skvostov našej planéty. Odkedy som ich navštívil ako…

Kylling bru -  najfotogenickejší kamenný most v Nórsku

05

10:40

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Poznám veľa ľudí, ktorí majú radi vlaky a železnice. Jedným z nich je aj môj kamarát Lukáš z Moravy. Vždy…

Kannensteinen - veľrybí chvost z kameňa na ostrove Måløy

05

10:39

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Nórsko má veľmi členité pobrežie, ktoré v niektorých fjordoch zachádza až do jednej tretiny jeho pevninskej šírky…

Puerto Ayora - večerná prechádzka na rovníku

05

10:36

máj

2021

Galapágy Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Je večer. Dnes sme na Santa Cruz, hlavnom ostrove Galapág. Všetci sme plní zážitkov z posledného dňa. Stále sa nám…

Leguán morský -galapážsky domorodec

05

10:35

máj

2021

Galapágy Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Galapágy sú varným kotlom evolúcie. Vyvinuli sa tu a žijú tu druhy rastlín a živočíchov, ktoré nikde inde na…

Korytnačí záliv, Galapágy

05

10:33

máj

2021

Galapágy Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ostrov Santa Cruz je turistickým centrom Galapág. Je jediným obývaným v celom súostroví. Na ňom sa nachádza mesto…

Street food vs. reštaurácia v Puerto Ayora

05

10:31

máj

2021

Galapágy Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Puerto Ayora je turistickým centrom Galapág. Je tu množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú všakovaké…

Opuncia Galapageia - perla Galapág

05

08:00

máj

2021

Galapágy Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Opuncia je veľmi starý rod kaktusu, ktorého domovinou sú územia od Kanady po Ohňovú Zem. 8- až 9 000 rokov dozadu ju začali pestovať v…

Hranica Nórska s Ruskom

02

20:15

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Škandinávia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Cestoval som po Škandinávii dlho. Na svojich cestách som často oslovoval miestnych a využíval moje vedomosti o mapách a hľadal miesta,…

Henningsvær – ryby a futbal

02

16:14

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

6 metrov nad morom a približne 200 km od polárneho kruhu sa nachádza malá, ale významná dedinka Henningsvær. Patrí do s…

Pláž Refvik

02

16:14

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Prechádzame úzkymi cestami, ktoré ledva prejde náš autobus. Odrazu sa z borovicového lesíka vynorí voľné…

Flåm – Myrdal – najmalebnejšia železnica v Škandinávii

02

16:13

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Malá dedinka Nærøyfjord leží pri fjorde, ničím sa nelíši od ostatných. Určite? Okrem toho, že odtiaľto vyplá…