Hotely v Iráne sa každým rokom zlepšujú. Aj tu cítiť, že sa Irán otvára svetu. Izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, kúpeľnou s vaňou alebo sprchou, TV, niekedy aj chladničkou a, samozrejme, klimatizáciou. Súčasťou iránskych hotelov je už takmer pravidlom aj wifi pripojenie.

Ako vyzerajú základné hotely používané na cestách s BUBO?

Hotel Javad (Mašad) – Hotel Javad leží v srdci iránskeho Mašadu, priamo na hlavnej ulici Emáma Rezu. Patrí medzi najobľúbenejšie hotely posvätného mesta. Javad je mimoriadne príjemný hotel s výbornou reštauráciou a raňajkami. Izby sú priestranné, moderne zariadené s klasickou výbavou 4* hotela a dokonca je tu aj fungujúce wifi. Súčasťou hotela je aj kaviareň, bazén a SPA centrum (oddelené časy pre mužov aj ženy). Hotel má obrovskú výhodu, pretože stačí vyjsť von a len cca 300-400 metrov od vás leží svätyňa Emáma Rezu, najposvätnejší bod celého Iránu, za ktorou ročne prichádzajú milióny pútnikov. Pár metrov od hotela je predajňa orieškov, sušených plodov, šafranu, ale aj malý supermarket či podniky rýchleho občerstvenia.

Hotel Asareh (Teherán) – Teheránsky Hotel Asareh leží v západnej časti hlavného mesta. Je to klasický, iránsky 4* hotel s kvalitným vybavením a zariadením pre váš komfort. Izby sú vybavené klimatizáciou, chladničkou (minibarom), TV, kúpeľnou s WC a nechýba tu ani bezplatná wifi. Raňajky sa podávajú formou bufetu a v lobby hotela je príjemná kaviareň. Pár desiatok metrov od hotela nájdete aj predajňu ovocia, zeleniny a dva menšie obchodíky s potravinami. V hotelovej reštaurácii ponúkajú široký výber iránskej kuchyne.

Hotel Zohreh (Esfahán) – Hotel Zohreh v Esfaháne leží neďaleko rieky Zayandeh a jej mostov a cca 20 minút peši od slávneho Emámovho námestia, ktoré je srdcom Esfahánu. Recepcia hotela je štýlovo zariadená a posiata maľbami perzských eposov. Nájdete tu aj kútik s novinami (aj iránskymi písanými po anglicky), ktoré si môžete vziať, či prečítať priamo v lobby. Oproti recepcie leží kaviareň, kde sa ráno podávajú raňajky formou bufetového stola. Na vrchnom poschodí nájdete perzskú reštauráciu, no jedlo vám bez problémov prinesú aj na izbu. Izby sú o čosi menšie, ale nechýba v nich chladnička, klimatizácia, WC, kúpeľňa, TV aj nočný stolík. Priamo pred hotelom je poštová schránka, ak chcete posielať pohľadnice a neďaleko od hotela nájdete aj predajňu ovocia so zeleninou, malú samoobsluhu, predajňu čerstvých džúsov či reštauráciu.

Hotel Malek-o-Tojjar (Yazd) – Štýlový hotel Malek-o-Tojjar je typickým hotelom Yazdu, pretože má v sebe nádych butikového hotela. Yazd je známy svojimi starými domami (podobne ako Buchara), a preto aj ubytovanie v tomto meste bude iné na aké ste boli zvyknutí z Teheránu, Esfahánu či Mašadu. Malek-o-Tojjar je hotel, ktorého srdcom je vnútorné nádvorie okolo ktorého sú rozmiestnené izby zariadené v starom, perzskom štýle. Vybavenie hotela zodpovedá klasike od klimatizácie, vlastnej kúpeľne, WC, chladničky po wifi. Veľmi príjemne pôsobí nádvorie, kde môžete sedieť alebo si ľahnúť na drevený tacht, objednať si večeru alebo kanvicu čaju a nasávať perzskú atmosféru.

Hotel Persepolis (Širáz) – Hotel Perzepolis v centre Širázu leží len pár minút od slávnej hrobky básnika Haféza. Ide o kvalitný, iránsky hotel s kvalitnými službami, priestrannými izbami s typickým vybavením dobrého 4* hotela. Súčasťou hotela je aj bazén, reštaurácia, kaviareň a chutné raňajky formou otvoreného bufetu. Priamo oproti hotelu nájdete malé potraviny aj predajňu s orieškami a sušeným ovocím. Hotel ponúka svojim hosťom aj bezplatné wifi.

Alexander Macedónsky Prémiový blog

Prémiový blog Alexander Macedónsky

Najúspešnejší Európan? Vzor každého ambiciózneho muža? Aj po vyše 2000 rokoch jeho meno pozná každý. Na človeka, ktorý sa rozhodol dobyť celý známy…

Marco Polo – sex a najťažšia časť cesty Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo – sex a najťažšia časť cesty

V druhej časti môjho blogu o veľkom cestovateľovi nejde samozrejme iba o sex na cestách. Mladý Marco Polo prechádzal Arménskom, kde pod nedostupným…

Atmosféra Ramadánu naživo Prémiový blog

Prémiový blog Atmosféra Ramadánu naživo

Takto to vyzeralo v deň vzniku týchto fotografíí, na prvý deň Ramadánu. Cez zážitky sa vám pokúsim tú atmosféru priblížiť.

Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to - KAM ísť, ale aj KEDY tu…