Irán je obrovská krajina a tak niet divu, že aj hotelová scéna tu bude skutočne rozmanitá. Nenájdete tu známe renomované značky ako na západe, no aj napriek tomu sa viete spoľahnúť na kvalitu, ak ju hľadáte a vyžadujete. Už aj iránsky Teherán má svoje 5* hotely a medzi tie najlepšie patrí Espinas s nádherným výhľadom na hlavné mesto a perfektnou reštauráciou. Elegantný hotel Wisteria patrí k luxusným voľbám a teheránsky hotel Parsian Azadi je zase častou voľbou diplomatov či VIP návštevníkov. Irán má množstvo butikových hotelov, najmä v najznámejších mestách akými je Isfahán, Širáz alebo Yazd a rozhodne ti tu budete mať z čoho vyberať.

Časy, kedy cestovatelia spávali v tradičných perzských mosaferchúne bez toalety na izbe sú už dávno preč. Irán dokáže zaujať aj svojimi unikátnymi hotelmi. Čo by ste povedali na hotelovú izbu vysekanú v skalách v mestečku Kandovan? V okolí Kermanu môžete prespať v maličkých domčekoch z blata, tak ako spali ľudia na tomto mieste stáročia a v Asalouyeh na brehu Perzského zálivu zase stojí bizarný hotel, kde je vašou hotelovou izbou upravená obrovská rúra. Ste len pár metrov od mora a ten výhľad za mikroizby stojí za to! Môžete tu dokonca prespať aj na púšti a milovníci príbehov a histórie ocenia aj fakt, že niekoľko vzácnych karavanserajov sa premenilo na lukratívne hotely. Medzi tie TOP miesta patrí karavanseraj Zein-o-Din alebo isfahánsky karavanseraj Abbasi, ktorý sa radí medzi najluxusnejšie miesta v Isfaháne. Mesto Yazd zaujme ubytovaním v starých domoch z kadžarskej éry s krásnym nádvorím a izbami postavenými okolo neho. Mašad zase preferuje pútnicky hotely či apartmány pre celé rodiny. Irán má rozhodne čo ponúknuť!

Ako vyzerajú hotely používané na cestách s BUBO?

Hotel Javad (Mašad) – Hotel Javad leží v srdci iránskeho Mašadu, priamo na hlavnej ulici Emáma Rezu. Patrí medzi najobľúbenejšie hotely posvätného mesta. Javad je mimoriadne príjemný hotel s výbornou reštauráciou a raňajkami. Izby sú priestranné, moderne zariadené s klasickou výbavou 4* hotela a dokonca je tu aj fungujúce wifi. Súčasťou hotela je aj kaviareň, bazén a SPA centrum (oddelené časy pre mužov aj ženy). Hotel má obrovskú výhodu, pretože stačí vyjsť von a len cca 300-400 metrov od vás leží svätyňa Emáma Rezu, najposvätnejší bod celého Iránu, za ktorou ročne prichádzajú milióny pútnikov. Pár metrov od hotela je predajňa orieškov, sušených plodov, šafranu, ale aj malý supermarket či podniky rýchleho občerstvenia.

Hotel Asareh (Teherán) – Teheránsky Hotel Asareh leží v západnej časti hlavného mesta. Je to klasický, iránsky 4* hotel s kvalitným vybavením a zariadením pre váš komfort. Izby sú vybavené klimatizáciou, chladničkou (minibarom), TV, kúpeľnou s WC a nechýba tu ani bezplatná wifi. Raňajky sa podávajú formou bufetu a v lobby hotela je príjemná kaviareň. Pár desiatok metrov od hotela nájdete aj predajňu ovocia, zeleniny a dva menšie obchodíky s potravinami. V hotelovej reštaurácii ponúkajú široký výber iránskej kuchyne.

Hotel Zohreh (Esfahán) – Hotel Zohreh v Esfaháne leží neďaleko rieky Zayandeh a jej mostov a cca 20 minút peši od slávneho Emámovho námestia, ktoré je srdcom Esfahánu. Recepcia hotela je štýlovo zariadená a posiata maľbami perzských eposov. Nájdete tu aj kútik s novinami (aj iránskymi písanými po anglicky), ktoré si môžete vziať, či prečítať priamo v lobby. Oproti recepcie leží kaviareň, kde sa ráno podávajú raňajky formou bufetového stola. Na vrchnom poschodí nájdete perzskú reštauráciu, no jedlo vám bez problémov prinesú aj na izbu. Izby sú o čosi menšie, ale nechýba v nich chladnička, klimatizácia, WC, kúpeľňa, TV aj nočný stolík. Priamo pred hotelom je poštová schránka, ak chcete posielať pohľadnice a neďaleko od hotela nájdete aj predajňu ovocia so zeleninou, malú samoobsluhu, predajňu čerstvých džúsov či reštauráciu.

Hotel Malek-o-Tojjar (Yazd) – Štýlový hotel Malek-o-Tojjar je typickým hotelom Yazdu, pretože má v sebe nádych butikového hotela. Yazd je známy svojimi starými domami (podobne ako Buchara), a preto aj ubytovanie v tomto meste bude iné na aké ste boli zvyknutí z Teheránu, Esfahánu či Mašadu. Malek-o-Tojjar je hotel, ktorého srdcom je vnútorné nádvorie okolo ktorého sú rozmiestnené izby zariadené v starom, perzskom štýle. Vybavenie hotela zodpovedá klasike od klimatizácie, vlastnej kúpeľne, WC, chladničky po wifi. Veľmi príjemne pôsobí nádvorie, kde môžete sedieť alebo si ľahnúť na drevený tacht, objednať si večeru alebo kanvicu čaju a nasávať perzskú atmosféru.

Hotel Persepolis (Širáz) – Hotel Perzepolis v centre Širázu leží len pár minút od slávnej hrobky básnika Haféza. Ide o kvalitný, iránsky hotel s kvalitnými službami, priestrannými izbami s typickým vybavením dobrého 4* hotela. Súčasťou hotela je aj bazén, reštaurácia, kaviareň a chutné raňajky formou otvoreného bufetu. Priamo oproti hotelu nájdete malé potraviny aj predajňu s orieškami a sušeným ovocím. Hotel ponúka svojim hosťom aj bezplatné wifi.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Persepolis Hotel

Persepolis Hotel

⭑⭑⭑⭑⭑

Širaz, Irán

V samotnom srdci mesta Širaz, kúsok od slávnej hrobky básnika Haféza, leží Hotel Persepolis, ktorý Vás zaujme svojimi kvalitnými službami, polohou a iránskym duchom s rodinnou atmosférou. Recepcia hotela, z ktorej Vás privíta priateľský personál a príjemná atmosféra s lahodnou vôňou Vás naplnia nadšením a pokojom. Ubytovanie v priestranných izbách, v ktorých nájdete všetko potrebné, Vám ponúkne jedno z najlepších ubytovaní v tomto meste. Súčasťou hotela Persepolis je bazén, sauna, biliardová hala, reštaurácia a kaviareň. Na každom kúsku tohto hotela budete cítiť, že sme pre Vás vybrali to najlepšie, čo sa dá. Nezabudnite si na záver zájazdu vychutnať tradičnú perzskú šálku čaju pri zapadajúcom slnku ponad obzor, ktorú si môžete dať v hotelovej čajovni. Naozaj úžasná bodka na záver zájazdu!

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Asareh

Hotel Asareh

⭑⭑⭑⭑

Teherán, Irán

V srdci mesta Teherán sa nachádza hotel Asareh, ktorý spoznáte aj z diaľky, nakoľko vrch budovy je nasvietený v národných farbách. Je skvelou voľbou na ubytovanie v hlavnom meste Iránu, nakoľko v sebe skrýva klasický, iránsky štýl s kvalitným vybavením a zariadením pre Váš komfort. Hoci izby nie sú práve najluxusnejšie, zachovávajú si svoj tradičný rodinný nádych, takže sa tam cítite veľmi pohodlne a vyspíte sa do lepšieho dňa. Ak by ste túžili po kúsku relaxu, ani toto ubytovanie Vás nesklame. Hotel, okrem bazéna, telocvične a SPA, ponúka aj možnosť využitia hotelového barbera, knižnicu a iné služby. My v BUBO hodnotíme tento hotel skôr na 3* oproti tomu, čo si udáva hotel.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Hotel Laleh

Hotel Laleh

⭑⭑⭑

Yazd, Irán

Uz v minulosti bolo mesto Yazd jedno z najviac navštevovaných miest Iránu a pre miestnu architektúru má dodnes svoje neskutočné čaro. V rámci prehliadky Yazdu budeme obdivovať mnohé nádherné budovy a práve v jednej z nich budete aj bývať. Budova hotela bola kedysi bežným perským domovom, až kým v roku 1978 nebola prestavaná do dnešnej podoby hotela. Ak by sme mali opísať hotel iba jedným prídavným menom, tak ho nazveme autentický. Izby sú zdobené tradičnou výzdobou, vysokými stropmi a s výhľadom na dvor, kde je bazénová fontána a nádherne vysadená záhrada. Práve tento dvor hotela je ako malý raj, v ktorom si môžete vychutnať raňajky. Ak by ste chceli nazrieť do miestnej knižnice alebo sa ostrihať u holiča, nemusíte chodiť ďaleko, nakoľko sa nachádza v hoteli. Najesť sa môžete v krytej alebo vonkajšej reštaurácii a internetová kaviareň v hoteli Laleh Yazd vás udržiava v spojení so zvyškom sveta.

Bar

Bar

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Hotel Aseman

Hotel Aseman

⭑⭑⭑⭑

Esfahán, Irán

Aseman je luxusný 4-hviezdičkový hotel, a taktiež najvyššia budova v historickom meste Esfahán. Hotel bol postavený v roku 2005, v Medzinárodný deň cestovného ruchu. Nachádza sa vedľa rieky zvanej Zayandeh Rud, pri ktorej sa nachádzajú krásne parky, kde sa aj Vy môžete poprechádzať a spoznať pod romantickým rúškom tak jedno z najkrajších miest Iránu. Hotel sa môže pochváliť 13 poschodiami, 93 izbami, mnoho krásnymi suitami a apartmánmi. Taktiež môžete vyskúšať exkluzívnu reštauráciu s výhľadom na toto krásne historické mesto a na vždy zelenú rieku. Každopádne určite oceníte jemné detaily a vynikajúcu architektúru, ktoré slúžia ako ohromujúce pozadie moderných návrhov a jedinečných osobnostných čŕt v Esfaháne.

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

Javad Hotel

Javad Hotel

⭑⭑⭑⭑

Mašad, Irán

Javad leží priamo na hlavnej ulici Emáma Rezu a patrí medzi najobľúbenejšie hotely posvätného mesta. Hotel má tak obrovskú výhodu, pretože stačí vyjsť von a len cca 300-400 metrov od vás leží svätyňa Emáma Rezu, najsvätejší bod celého Iránu, za ktorou ročne prichádzajú milióny pútnikov. Toto ubytovanie je známe svojím rodinným prostredím, kde nechýbajú rôzne zariadenia a vybavenie pre cestovateľov ako ste vy. Vďaka blízkosti zaujímavých miest, ako napr. Armenian Cemetery (3,9 km) a Kooh Sangi Park (4,6 km), môžete jednoducho prebádať známe miesta. Izby sú vzdušné a na iránske pomery moderne zariadené. Môžete využiť vírivku alebo SPA, ktoré sú rozdelené na ženskú a mužskú časť. Počas pobytu môžete navštíviť výbornú reštauráciu Naseem Lebanon (0,9 km) len v krátkej pešej vzdialenosti od hotela.

Bar

Bar

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

Spa/Wellness

Spa/Wellness

K

Ázia  

Irán


náročnosť

12 dní

Trvanie

3495
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Irán


náročnosť

21 dní

Trvanie

4920
E

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Irán, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

27 dní

Trvanie

5759
B

Ázia  

Pakistan, Afganistan, Irán, Čína, Kirgizsko


náročnosť

15 dní

Trvanie

7890
Alexander Macedónsky Prémiový blog

Prémiový blog Alexander Macedónsky

Najúspešnejší Európan? Vzor každého ambiciózneho muža? Aj po vyše 2 000 rokoch jeho meno pozná každý. Na človeka, ktorý sa rozhodol dobyť celý…

Ľuboš Fellner 45 min. čítania
Marco Polo – sex a najťažšia časť cesty Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo – sex a najťažšia časť cesty

V druhej časti môjho blogu o veľkom cestovateľovi nejde samozrejme iba o sex na cestách. Mladý Marco Polo prechádzal Arménskom, kde pod nedostupným…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania
Atmosféra Ramadánu naživo Prémiový blog

Prémiový blog Atmosféra Ramadánu naživo

Takto to vyzeralo v deň vzniku týchto fotografíí, na prvý deň Ramadánu. Cez zážitky sa vám pokúsim tú atmosféru priblížiť.

Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to - KAM ísť, ale aj KEDY tu…

Ľuboš Fellner 23 min. čítania
Azadegan v Esfaháne

01

17:27

feb

2024

Irán Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Najobletovanejšia čajovňa iránskeho mesta Esfahán je miesto zvané Azadegan. Na prvý pohľad ho možno ani nenájdete, ale pri bližšom pohľade objavíte skutočný klenot. My v…