DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Irán, krajina starobylej Perzie je na mape každého dobrodruha. Vznešenú krajinu plnú histórie, milých ľudí a unikátnych pamiatok spoznávame už takmer tri desaťročia a tak viete, že s BUBO tu zažijete cestu plnú zážitkov. Spoznávame dušu krajiny, učíme sa o histórii a stretávame sa s ľuďmi, ktorí menia naše nazeranie na svet. Irán je unikátne miesto.

Vegánsky Irán

Vegánstvo v Iráne? Ak je reč o vegánoch a Iráne, zdá sa, že tieto dve slovné spojenia nepatria k sebe, samozrejme pred rokmi by ste o vegánskych podnikoch ani len nechyrovali a ak ste boli vegetarián často ste si vystačili so šalátom. To všetko sa zmenilo a ak hľadáte tip na jednu z najlepších vegetariánskych reštaurácií v Teheráne, v BUBO odporúčame podnik s názvom Ananda. Má veľmi príjemnú atmosféru, nájdete tu dokonca vegánske kreácie v jedlách, kde by ste to nečakali.

Tipy pre vegánov v Iráne
Vegánsky Irán
Elektromobily v Pasargadách

Elektromobily v Pasargadách

Počas návštevy iránskeho historického miesta Pasargady, už dnes nemusíte využívať autá či autobusy, ale Irán na tomto mieste vsadil na elektromobily. S BUBO navštevujeme Pasargady pravidelne niekoľko krát za rok a boli sme medzi prvými, ktorý tento alternatívny spôsob dopravy mohli využiť. Autobus či autá sa dnes nechajú na parkovisku a obrovský areál Pasargád môžete absolvovať buď peši, alebo naskočíte do elektromobilu a ten vás odvezie pohodlne až na samotný koniec archeologického parku pod Šalamúnov trón.

Viac o projekte

Lokálne tradície

Podporovať lokálne komunity môže mať v Iráne viacero významov. Môžete navštíviť dediny, nomádov, môžete sa zastaviť v zaujímavých náboženských komunitách, alebo sa môžete stretnúť s iránskou rodinou, ktorá pre vás navarí. Je to malý detail, ale presne na takýchto detailoch v BUBO staviame naše zážitkové cesty.

Večera v iránskej rodine
Lokálne tradície
Iránsky kaviár a udržateľnosť

Iránsky kaviár a udržateľnosť

Iránsky kaviár je symbolom luxusu, je preslávený po celom svete, a aj v tomto odvetví sú spoločnosti, ktoré myslia na ekológiu a udržateľnosť. Ako prví na svete a dnes sa môžu pýšiť tým, že ich luxusný kaspický kaviár má nálepku udržateľnosti. Kaspické more nie je nevyčerpateľným zdrojom a práve Irán je akýmsi lídrom v zavádzaní noviniek. Podporuje sa myšlienka ekologických fariem, kde by sa chovali jesetere za účelom kaviáru, ale zároveň aj vychovávali mladé ryby, ktoré vracajú nazad do Kaspiku.

Kaviár z Kaspiku

Iránsky ekoturizmus

Irán patrí právom medzi najpríťažlivejšie krajiny sveta a ak tu chcete zažiť niečo unikátne, môžete sa vydať za nomádskym kmeňom Kaškajov. Žijú roztrúsení najmä na juhu dnešného Iránu a najviac ich žije v provincii Fars, kde aj v našich BUBO zájazdoch objavujeme krásu Širázu či stopy starovekých Peržanov. Ak hľadáte tipy na iránsky ekoturizmus, stretnutie s nomádmi bude tým najlepším!

Návšteva nomádov
Iránsky ekoturizmus
K

Ázia  

Irán


náročnosť

12 dní

Trvanie

2621 3495€
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Irán


náročnosť

21 dní

Trvanie

3936 4920€
E

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Irán, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

27 dní

Trvanie

4101 5859€
B

Ázia  

Pakistan, Afganistan, Irán, Čína, Kirgizsko


náročnosť

15 dní

Trvanie

8679