DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Keď sa povie Vietnam, všetci si predstavíme vietnamské jedlo, rušné cesty, spleť motocyklov na každom kroku, krásnu prírodu a tradície. Vietnam si však prežil svoje, ľudia poznačení následkami vojen, to dnes nemajú ľahké. My v BUBO sa im však snažíme pomáhať, robíme charitu vo Vietname a podporujeme lokálny turizmus.

Školský systém

Vo Vietname je to česť ak sa vôbec študent do školy dostane. Práve štúdium (najmä vyššie vzdelanie) je nákladné pre bežného Vietnamca a tým pádom ťažko dostupné pre každú rodinu, hoci škôl je dosť. Ak je rodina chudobná a môže si dovoliť študovať len jeden z potomstva, syn je automaticky uprednostňovaný. My sme vo Vietname navštívili základnú školu, kde sme za BUBO odovzdali rozsiahlu charitu v podobe školských potrieb a hračiek. Preto lebo Bubo Bubo je výr skalný a sova je symbolom poznania a filozofie. Charitu realizujeme od svojho vzniku.

Viac o našej škole
Školský systém
Zelená doprava vo Vietname

Zelená doprava vo Vietname

Vietnam podnikol kroky a uzavrel partnerstvo so spoločnosťou, ktorá sa zaoberá e-mobilitou, s cieľom podporiť zelenú dopravu a čistejšiu kvalitu ovzdušia prostredníctvom iniciatívy Zelená e-doprava. V praxi to znamenalo pilotné testovanie schémy zdieľania e-bikov, ktoré bude prebiehalo s približne 500 e-bicyklami, 50 stanicami a jedným operačným strediskom. Pôsobivé výsledky pilotného testovania boli pozitívnym prekvapením a je jasné, že iniciatíva Green E-Transportation Initiative sa bude z Hue rozširovať ďalej do viacerých miest vo Vietname.

E-biky vo Vietname

Pomoc hendikepovaným

Významná časť populácie Vietnamu trpí zdravotným postihnutím. Zistenia z prieskumu ukazujú, že domácnosti s členmi so zdravotným postihnutím bývajú chudobnejšie ako celoštátny priemer. Pri našich cestách Vietnamom sa často zastavujeme na odpočívadlách, kde vidíme pracovať ženy, matky, sestry alebo dcéry zdravotne postihnutých ľudí. Oni ťažko pracujú a vyrábajú ručne tkané obrazy z vietnamskej bavlny, ktoré si môžete kúpiť a podporiť ich takto pri začleňovaní sa do spoločnosti. Pre nás je to malé gesto, pre nich to však znamená významnú pomoc, ktorá im často pomáha prežiť.

Viac o projekte
Pomoc hendikepovaným
Cesta vlakom z Hanoja do Hue

Cesta vlakom z Hanoja do Hue

Vietnam je veľmi rozľahlá krajina a najlepší spôsob, ako prekonať veľké vzdialenosti, je cestovať vlakom, poskytne nám to zaujímavý kultúrny pohľad. V Hanoji vo večerných hodinách prechádzame takmer centrom mesta, na dosah sú okná susedných domčekov, ráno sa zase zobúdzame do čarokrásnej scenérie vietnamského vidieka. Vlaky sú pohodlné a ekologické riešenie, ako prekonať dlhé vzdialenosti na našich cestách.

Vlakom naprieč Vietnamom

Ochutnajte jedlo budúcnosti

Lokálna kuchyňa to sú aj tarantuly, kačacie zárodky, larvy, šváby, škorpióny či cvrčky. Všetko je to pripravené na rôzne spôsoby najčastejšie orestované na panvici s chilli a cesnakom. Prekvapujúco to chutí veľmi dobre. Dokonca je to aj zdravé a nie nadarmo sa hmyz práve preto považuje za jedlo budúcnosti. Ochutnať ho môžete spolu s BUBO na našich cestách.

Jedlo budúcnosti
Ochutnajte jedlo budúcnosti
K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

3831 4353€
K

Ázia  

Vietnam


náročnosť

12 dní

Trvanie

3090 3433€
K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

4330
K

Ázia  

Vietnam, Thajsko, Kambodža


náročnosť

13 dní

Trvanie

3094