756 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Čína (47)

Čína - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Čína

Letisko

04

11:38

okt

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Cina sa vracia do svojich domovoch. Mam pocit ze ti co oslavovali na namesti nebeskeho pokoja sa presunuli sem. Hlava na hlave. Pre istotu som utiekol do baru a…

Odlet

04

05:39

okt

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Skupina za chvilu nastupuje do svojho lietadla a ja cakam na pekingskom letisku. Vsetci do jedneho odleteli s pocitom ze spoznali dokonale Cinu. Nie je to len pocit ale…

Peking - posledny den

03

07:27

okt

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Nasa cesta sa chyli ku koncu a aj najvacsie oslavy na svete. Zajtra si to namieri skupina smer slovensko. Videli sme toho neurekom. Ale asi najviac vsetkych uchvatili…

Namiesto jablka had

02

15:37

okt

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Cinsky mur ma celkovu dlzku 7000 kilometrov a my sme stihli pozriet prvych 5 kilometrov tejto uzasnej stavby. Ostatne kilometre cakaju dalsie BUBO skupiny. Esteze sme…

Oslavy

01

13:05

okt

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Za normalnych okolnosti ma peking len 12.5 miliona obyvatelov. Dnes mal uz 20 milionov a stal sa momentalne najvacsim mestom na svete. 1. oktober je sviatkom kedy…

Xi an

30

09:04

sep

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

I ked nam prsi, videli sme modlidbu v najvacsej mesite v Cine. Kto by povedal ze v Cine druhu najpocetnejsiu nabozensku komunitu tvoria moslimovia? My uz vsak zijeme…

Xi an

29

14:39

sep

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnes nam prvykrat prsalo na nasej ceste, ale aj tak sme videli najvacsi archeologicky objav na svete. teracotovu armadu. Zajtra sa presuvame na najvacsie oslavy na svete…

Cinske benatky

27

13:49

sep

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Benatky azie alebo ciny. I tak sa da nazvat Suzhou, ktore je nasou dalsou zastavkou na nasej velkej ceste Cinou. Dnes vacsina z nas ochutnali skorpiony na ranajky a hned…

dusanovi

26

12:35

sep

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Cina zdravi egypt a pozdravuj aj Misa. babie leto je aj v Cine len je cervene:)

hangzhou 2

26

11:51

sep

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kupil som si pecene gastany a popijam najlepsi zeleny caj na svete, ktory sa tu pestuje. Vola sa dracia studna, len to nesmiete prehnat lebo nezaspite. gastany su uzasne…

hangzhou 2

26

11:45

sep

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kupil som si pecene gastany a popijam najlepsi zeleny caj na svete, ktory sa tu pestuje. Vola sa dracia studna, len to nesmiete prehnat lebo nezaspite. gastany su uzasne…

Nastavajuce oslavy

25

17:12

sep

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vsetko v cine vrie. Vsetko sa zacina zbiehat do Pekingu na oslavy 1 oktobra. V tento sviatok Cina besnie a oslavuje hrdinsky boj maovych bojovnikov proti zradnym a…