171 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Egypt (10)

Egypt - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Egypt

Najstaršia univerzita sveta

02

16:01

apr

2021

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Nie, nie je to Bologna (rok začiatku výučby: 1088), ani Oxford (rok začiatku výučby: 1096), Cambridge (rok začiatku výučby: 1209), či Salamanca (rok…

Najstaršia psychiatrická klinika

02

08:47

apr

2021

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Titul najstaršej kliniky liečiacej psychické poruchy chce držať mnoho krajín a mnoho miest. Vo finále je Hospital de los Inocentes v…

Najkrajšia ulica Káhiry

02

08:46

apr

2021

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

 O ulici al Moez Ldin Allah Al Fatmi ste zrejme ešte nepočuli. No, áno, považujem ju za tú najkrajšiu v celej Káhire. A…

Džoserová pyramída - prvá kamenná stavba sveta

16

07:01

mar

2021

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

BUBO má ďalšie prvenstvo. Vstúpili sme dovnútra najstaršej pyramídy Egypta. Stalo sa tak 27. februára 2021 o 12 hod…

Zikmund a Hanzelka v Egypte

03

20:38

mar

2021

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pán Zikmund má dnes 102 rokov. Prajem mu všetko najlepšie. Keď mal 100, osobne som mu gratuloval a potriasol rukou. Ja som mal polovicu (50).…

Foul - Tradičné jedlo Egypta

02

14:50

mar

2021

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Foul patrí spoločne s košarí k národným jedlám Egypta. Vyzerá jednoducho, je jednoduchý, ale jeho chuť…

Egyptské múzeum

19

09:30

jan

2021

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Absolútne ohromujúca zbierka starožitností vystavená v Káhirskom egyptskom múzeu z neho robí aj dnes jedno z najväč…

Memnonove kolosy, Luxor

18

10:58

jan

2021

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na západnom brehu starovekých Téb, dnešného Luxoru, sa rozkladá jedno z najpozoruhodnejších miest krajiny a t…

Karnacký chrám

07

09:54

jan

2021

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Staroveké Téby. Mesto početných chrámov a palácov na obidvoch brehoch Nílu. Mesto slnečného boha Amona, legendá…

Vianočný pozdrav z Egypta

22

21:01

dec

2020

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ahmed. Ahmed je klasické arabské meno skloňované v egyptských uliciach na každom rohu. Pre mňa osobne to však nie je len meno, ale…

Údolie kráľov, Luxor

13

10:36

nov

2020

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Naša egyptská cesta, putovanie po najznámejších pamiatkach tejto krásnej krajiny sa pomaličky prehupla do grande finale a to…

Chrám Philae

10

07:00

nov

2020

Egypt Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Chrámový komplex Philae je najunikátnejším miestom v okolí juhoegyptského Asuánu. Sme jediná loďka, ktor…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

OD PÓLU K PÓLU 2025

NAJVYŠŠIE ZĽAVY OD 13.9.