399 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta (31)

Najnovšie Turistické tipy a zážitky

Čierna Bosra UNESCO

11

16:39

okt

2005

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

UNESCO pamiatky sú vyhľadávaným artiklom. Ešte viac ak sa vymykajú z priemeru. Práve takou pamiatkou je Bosra. Aj dnes tu stoj…

Arwad

23

08:32

júl

2005

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Arwad podľa mňa patrí k najzastavenejším kúskom sveta. Nie je tu ani pol metra zelene. Toto úžasné chaotické miesto n…

10 dôvodov prečo je Andorra unikátna

17

11:55

júl

2005

Andorra Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ráno sa budíme na prašnom parkovisku. Je snáď 5 hodín ráno a celý autobus ešte spí. Máme za sebou…

Palmýra nevesta púšte

16

14:53

jún

2005

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Palmýra bola magnetom, ktorý lákal každého kto prechádzal sýrskou púštou. Výdatný prameň čistej,…

Šimon Stylita

09

10:05

jún

2005

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Šimon Stylita strávil väčšinu svojho života v tvrdom odriekaní práve v Sýrii. Kúsok od Ain Dara ležia ruiny katedr…

Ummajovská mešita v Damašku

07

13:23

jún

2005

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ummajovská mešita v Damašku je centrom všetkého diania v tomto starobylom meste. Stojí na mieste kde stálo už množstvo…

Aramejský jazyk

06

20:07

jún

2005

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Aramejčina bola jazykom Ježiša Krista. Dnes je to jazyk, ktorý je už takmer mŕtvy a hovorí sa ním hlavne v malých komunitách v…

Aleppo

06

17:23

jún

2005

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Aleppo je druhé najväčšie mesto Sýrie a jeho historický rival. Damašek má kultúru, gráciu, Aleppo má…

Mezopotámske kráľovstvo Mari

06

17:18

jún

2005

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Irak je pre nás z veľkej časti neprístupný a preto tajomstvá starej Mezopotámie môžeme objavovať len okrajovo. V Sýrii v…

Raqqa hlavné mesto sýrskych beduínov

27

08:19

máj

2005

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Do Raqqy smeruje náš BUBo autobus z Deir ez Zouru. Ak som predtým písal, že v Deir Ez Zoure je minimum turistov tak v Raqqe nie sú už…

Súq al Hamídí

21

19:50

apr

2005

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Stredovek neskončil, stredovek trvá asi tak si môžete predstaviť trh súq al hamídí. Tento krytý bazár, ktorý tvor…

Odkaz adrenalinovym Africanom

30

11:52

mar

2005

Botswana Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Som rad, ze ste doma aj napriek pokusu Emilovi splnit zelanie a na zaver vam pripravit zmenu letu. Aspon ste v Amsterdame nepodlahli nastraham tohto mesta :) Je mi za…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

OD PÓLU K PÓLU 2024

NAJVYŠŠIE ZĽAVY OD 13.9.