Fórum

233 príspevkov

27

06:17

júl

2019

Deň vietnamských vojnových invalidov a martýrov Viac o krajine

Deň vietnamských vojnových invalidov a martýrov

Dnes je 27. júla 2019. Pre Vietnam znamená tento dátum oslavu 72. výročia od doby, kedy vo Vietname vypukla Prvá vojna francúzskej Indočíny. Francúzske kolónie v rámci dnešného Vietnamu, Kambodže a Laosu s podporou amerických a britských vojakov spustošili krajiny a zanechali 1,2 milióna obyvateľstva s doživotnými následkami. Mnoho z nich sa zapája do každodenných činností s podporou socialistického štátu. Vojenskí veteráni, ktorí prežili, oslavujú dnes svoje 80/90te ročnice a sú dodnes odkázaní na pomoc najbližšej rodiny. Koncept vietnamskej rodiny je záležitosť, ktorá sa v rámci Európy nevidí často - pre Vietnamcov je totiž rodina, ako taká, jednou z najdôležitejších hodnôt, spolu so vzdelaním. Čokoľvek sa deje v rámci rodiny (rozumej niekedy stovky členov jednej bežnej vietnamskej rodiny) sa dá s pomocou najbližších vyriešiť. Žena a muž sú gendrovo vnímaní rovnocenne, rozdiel prichádza až v momente, kedy sa treba postarať o deti a obaja rodičia študujú. Vtedy sa žena dobrovoľne rozhodne prestať s plným úväzkom v škole, kedy sa na univerzite študuje 3-7 rokov, 8-10 hodín denne a s plnou podporou svojho muža sa venuje deťom. V dnešnej dobe pozná, dovolím si tvrdiť, každý z Vietnamcov aspoň jedného známeho alebo príslušníka rodiny, ktorý sa rôznych bojov v rámci dnešného Vietnamu zúčastnil. Samotný BUBO lokálny sprievodca Tuan má v rodine dvoch dedkov - obaja bojovali v Druhej Vietnamskej vojne, kde sever Vietnamu bojoval proti juhu, tzv. Vietkongu, a každý z nich bojoval za inú stranu. Až zistili, že sú jedna rodina, napriek ťažkým časom a vietnamským bojovníckym génom, žiadne napätie nevzniklo. Je nutné si uvedomiť, že posledná, Americká vojna vo Vietname skončila len nedávno - v roku 1975. Preto aj my v BUBO dnes vzdajme pokoru, zamyslime sa a oslávme spolu s 94 miliónmi obyvateľov Vietnamu ich neobvykle rýchlu schopnosť postaviť sa na nohy a budovať krajinu pre ďalšie generácie bez ich akýchkoľvek negatívnych vnemov. Foto z oblasti Cu Chi tunelov, o tých Vám porozprávam neskôr.  

Deň vietnamských vojnových invalidov a martýrov

Diana Vozárová

27

02:13

júl

2019

Hoi An po vidiecky - s ryžou a vodnými byvolmi Viac o krajine

Hoi An po vidiecky - s ryžou a vodnými byvolmi

Po včerajšej pešej prehliadke malebného, romantického, lampiónového a v neposlednom rade historicky obchodného mesta Hoi An, kde sa vietnamská architektúra spája s čínskou a japonskou, odlietame do mesta Nha Trang - našej plážovej zastávky v rámci nabitej poznávacej jazdy Vietnamom. Do odletu však stále máme ešte pár hodín a preto našim BUBO klientom ponúkame mimo základného programu extra možnosť, ako aktívne využiť doobedňajší čas. S naším lokálnym BUBO sprievodcom Tuanom vybavujeme bicykle pre 9 člennú posádku a hneď po raňajkách vyrážame na Hoi Anský vidiek! Zapojiť stehenné svaly a prevetrať hlavy sa po šiestich dňoch intenzívneho spoznávania a kontinuálneho presúvania v rámci Vietnamu vypláca. Prechádzame cez ekologickú, zeleninovo - bylinkovú dedinu Trà Quế, kde miestni pokorne a s úsmevom prezentujú svoje rozsiahle zeleninové záhrady, dokonalý zavlažovací systém pre pestovanie ryže a ľahkosť, s ktorou svoj prácou naplnený život vnímajú. Samotnú vôňu ryže cítiť vo vzduchu všade navôkol - Vietnam je predsa 2. najväčším producentom a 7. najväčším exportérom ryže na celom svete! Dávame si pravidelné fotoprestávky, kedy stretávame nádherne šedo sfarbených vodných byvolov, kúpajúcich sa v mokraďových jazerách alebo oddychujúcich na brehu spolu s malými psími kamarátmi ležiacimi na nich. Miestny Vietnamec ihneď chytá naše foťáky do rúk a ochotne každému zvečňuje tieto špeciálne momenty. Vedeli ste, že vodný byvol je zviera, ktoré je jedným zo symbolov Vietnamu? Vietnamci ich chovajú, byvolie mäso však nejedia a majú na to prostý dôvod - náročne sa prežúva, a nechutí im. Byvol je vo farmárskych rodinách vnímaný ako člen rodiny: “Muž ťahá pluh, žena seje, byvol ťahá hrable a deti navôkol sa hrajú.” Silné pohľady na skromné slamené domčeky, a ani počasie nemohlo byť lepšie! Tak ako svieti slnko, tak aj vietor fúka práve tak akurát, a my sa po prázdnych, neturistických cestičkách presúvame bicyklami späť na hotel, aby pred odletom ostal čas na sprchu aj obed. Dvojhodinová skupinová jazda pomedzi ryžové políčka necháva každému z nás úsmev na perách a zážitok, na ktorý sa nezabúda. Na hoteli sa rozchádzame, aby sme sa o hodinu opäť stretli - hor sa na plážovo-gurmánsky oddych do Nha Trangu! Nie však nadlho, čoskoro nás čaká mesto strýčka Ho Chi Minha a kontrastmi hýriaca Kambodža. Tešíte sa?  

Hoi An po vidiecky - s ryžou a vodnými byvolmi

Diana Vozárová

15

12:18

júl

2019

Partizánsky jedálniček Viac o krajine

Partizánsky jedálniček

Byť partizánom alebo partizánkou vo Vietname nebolo jednoduché. Neustále ohrozovanie zo strany nepriateľa síce dokázal zmierniť pobyt v podzemných “mestečkách”, resp., tuneloch, ale naskytla sa aj praktická otázka: čo budeme jesť? Koniec koncov, aj partizáni mali žalúdky, ktoré bolo potrebné nasýtiť a dodať energiu na ďalšie boje. V hustých lesoch by bolo pestovanie ryže príliš nápadné a preto bolo potrebné nájsť dostupný a dostatočne výživný zdroj obživy. Touto “vyvolenou” potravinou sa stala tapioka (známa aj ako maniok), nenápadná rastlina, ktorej plody vizuálne aj chuťovo pripomínajú zemiaky. Nevyžaduje si toľko starostlivosti ako ryža a jej nadzemná časť je pre netrénované oko ľahko splynuteľná s okolitou džungľou. Jedlá časť sa, podobne ako u zemiakov, nachádza pod zemou a tradične sa pred varením ošúpe a nechá niekoľko hodín vo vode, ktorá z nej “vytiahne” prípadné škodlivé látky. A keďže potrebujeme dobrý obed niečím zapiť, a čaj je priveľký luxus, partizáni pili chuťovo špecifickú alternatívu: nápoj z pandanu. Táto nenápadná rastlinka vyzerá ako obyčajná tráva, ale počas odboja bola vítaným osviežením. Uvarený maniok a pandanový čaj máme možnosť ochutnať v Cu Chi tuneloch neďaleko Saigonu, tak teda dobrú chuť, a nazdavie!  

Partizánsky jedálniček

Michaela Šimonová

13

04:26

júl

2019

Jazdiť rikšou v Nha Trangu? Áno! Viac o krajine

Jazdiť rikšou v Nha Trangu? Áno!

V oddychovej časti Vietnamských zájazdov prelietame načerpať extra sily pre ďalšie poznávačky do prímorského mesta Nha Trang. Pre niektorých leháro na pláži s nohami na stole a slnkom nad hlavami, pre ďalších lovenie nových skvelých zážitkov. BUBO má pripravený extra program a dáva na výber. Chcete sa plaviť po mori? Kúpať sa v bahenných kúpeľoch? Alebo v miestnej doprave preskúmať taje Nha Trangu na rikšiach? Áno! Zaznela odpoveď našich klientov na poslednú možnosť. Spoločne sme nastúpili pred hotelom do jedno-miestnych rikší, a hor sa spoznávať mesto. Prvá zastávka pri katedrále Krista Kráľa, kde sa ázijská výzdoba prelína s našou európskou, druhá zastávka pri pagode Long Son s 24 metrov vysokou sochou Budhu a výhľadom na celé mesto, tretia zastávka pri chamských chrámoch Po Nagar a kokosovými orechmi na osvieženie. Posledná, extra zastávka na najväčšom trhu v Nha Trangu, kde si každý milovník luxusného exotického ovocia a drobných morských príšeriek príde na svoje. Jazda v rikši je zážitok sám o sebe! Stať sa účastníkom miestnej dopravy po rýchlocestách, či najužších uličkách lokálnych Vietnamcov, s vetrom vo vlasoch a výhľadmi na hory a more.. To všetko pri neustále trúbiacich autobusoch, motocykloch, autách a, samozrejme, pri všetkej bezpečnosti! Celá jazda trvá takmer 3 hodiny, v prepočte stojí približne 15 EUR na osobu, a všetci do jedného odchádzame na hotel vysmiati a nadšení. Je čas oddýchnuť si. Alebo sa predsa ešte skúsime plaviť po mori a obahniť v miestnych kvalitných kúpeľoch?  

Jazdiť rikšou v Nha Trangu? Áno!

Diana Vozárová

07

08:48

júl

2019

Ako nám hanojský Quán bò nuong zachránil žalúdky Viac o krajine

Ako nám hanojský Quán bò nuong zachránil žalúdky

Prvý deň nášho zájazdu Vietnam, Kambodža sme začali v meste Hanoi. Večerné prechádzky starým mestom s názvom Hoan Kiem prinášajú omnoho viac ako čakáme - je piatok, pár hlavných ulíc centra uzatvorila miestna polícia a z klasickej chaotickej, neustále trúbiacej motocyklovej premávky sa okolo 19:00 razom stáva miestny trh s predajnými stánkami všetkého druhu. O lokálnom street food, alebo po slovensky “jedle na ulici” nehovoriac. Je však miestnym pravidlom, že všetky podniky na ulici by sa mali zatvárať o polnoci. Hanojská polícia autami prechádza uličkami a miestnych podnikateľov napomína osobne, jedného za druhým. Nikomu sa totiž zatvárať nechce - Vietnamci ulicou žijú a cítiť to na každom kroku. Od piva vyhnali aj nás. Žalúdok si ale pýtal niečo pod zub pred spaním, my však v uličkách starého mesta sledujeme už len lokálnych Vietnamcov, sediacich na tradičných, farebne plastových stoličkách “detskej” veľkosti spoločne večerať, po ich celodenných šichtách. Nebolo by to BUBO, keby sa s nočným hladom len tak uspokojilo! Zachádzame do bočnej uličky neďaleko nášho hotela Skylark a vidíme prázdne plastové stolíky. Vietnamci ich popri večeri ešte nestihli upratať. Spomaľujeme chôdzu, vidíme jedinečnú šancu, ako naplniť naše hladné žalúdky a zároveň uspokojiť naše chuťové bunky. Pribieha k nám miestny pán s jedálnym menu v ruke. Ukazuje, čo si máme dať. Názov Fried Beef neznie úplne lákavo, ale dlho neváhame, dávame si povedať. Po pár minútach nám postupne prinášajú malú keramickú misku pre každého - prázdnu. Potom sójovú omáčku v jednej miske, limetkový dip s chilli v miskách pre každého. Margarín v dózičke. Celý tanier surového hovädzieho mäsa, na ňom naukladaná, posekaná zelenina v podobe cibule, paradajok a jarnej cibuľky. Ananás, drobné hubičky. Vzápätí prinášajú obrovský horák s panvicou a alobalom na ňom. “Čo s tým mám robiť?” hovorím si. Zrazu panvica začne syčať a my vieme, že si na panvicu musíme naukladať všetko surové zo susediaceho taniera. Pochúťka ako nikdy, sami si pripravíte kvalitné jedlo na “variči”, dopečené podľa vlastnej chuti a kombinácií. Pomedzi to nám občas vypínajú svetlo nad hlavami a po celej ulici.. Možno preto, aby ich miestna polícia neodchytila kvôli obsluhovaniu po polnoci. Ako sa hovorí, na dobré sa čaká - trávime tam vyše hodiny opekaním miestneho jedla a následným vychutnávaním vietnamského gurmánskeho luxusu. Pri pohľade na domácich, ktorí hadicou čistia riady z celého dňa, napokon, odchádzame viac než spokojní. Quán bò nướng; ďakujem, chutilo.  

Ako nám hanojský Quán bò nuong zachránil žalúdky

Diana Vozárová

27

16:19

apr

2019

A žili šťastne... Viac o krajine

A žili šťastne...

Na našich cestách (nielen) Vietnamom toho vždy zažijeme a vidíme omnoho viac, než sa dá napísať do katalógu v rámci itineráru. Jednou z takýchto perličiek, ktoré vždy lovcov zážitkov potešia je, keď stretneme v uličkách miest vyparádenú nevestu s vyfešákovaným ženíchom. Svadby patria medzi najdôležitejšie vietnamské obrady / ceremónie. Taká správna, tradičná vietnamská svadba pozostáva hneď z niekoľkých krokov. Keď si odmyslíme historické dohadovanie sa rodičov, s kým ich deti uzavrú sňatok (v dnešnej dobe si už manžela / manželku vyberá každý podľa svojej vôle), tak sú prvým krokom k úspešnej svadbe zásnuby - Đám Hỏi. Tie slúžia na oznámenie rodine, priateľom, komunite i svetu, že sa chystá svadba. V minulosti sa zásnuby diali približne pol roka pred samotnou svadbou, dnes sa však už toto pravidlo nedodržiava tak striktne. Samotná svadba začína príchodom ženícha s jeho sprievodom do domu nevesty. Tradičnejší ženích príde v sprievode rodiny a nezadaných kamarátov nesúcich dary, ako oriešky, ovocie, betelové listy, čaj či vínko, grilované prasiatko... Všetky darčeky sú ukryté v krabičkách, cez ktoré sú prehodené červené prikrývky, pretože červená tu, vo Vietname, symbolizuje šťastie, a je ich nepárny počet, z rovnakého dôvodu. Vybraný člen zo ženíchovej i z nevestinej strany predstaví členov svojho sprievodu a následne sa pred nevestinou rodinou odhalia dary. Nakoľko Vietnamci si veľmi vážia svojich predkov, časť darov putuje priamo na oltár predkov ako obetina. Až potom dostane ženích povolenie zvítať sa s nevestou. Spoločne s rodičmi nastávajúci na spomínanom oltári zapália vonné tyčinky, aby svojich predkov požiadali o požehnanie. Párik sa pokloní svojim rodičom a poďakuje im za výchovu a ochranu. Čajová a sviečková ceremónia za doprovodu príhovorov je tesne nasledovaná odovzdaním darov pre mladomanželov od nevestinej rodiny. Súčasťou týchto darov je aj pár náušníc a tradičný náhrdelník (kièng), ktoré neveste pripne svokra, čo má mladomanželom tiež priniesť šťastie. V dnešnej dobe sú už aj vietnamské svadby ovplyvnené západnou kultúrou, a tak často po týchto tradičných úkonoch nasleduje aj obrad v kostole či na inom mieste. Kým nevesta i ženích majú počas tej tradičnej časti oblečené rúcha (Áo dài), pred obradom v západnom štýle sa v dnešnej dobe už prezliekajú do bielych šiat a obleku. Takto prezlečenú dvojicu sme v malebných uličkách Hoi An mali možnosť vidieť i my na našom BUBO zájazde. Tak sme si ich rovno aj vyfotili, no uznajte, nie sú rozkošní? Ostáva nám už im len popriať veľa šťastia a lásky na spoločnej ceste životom, rozlúčiť sa a vydať sa za ďalším zážitkom!  

A žili šťastne...

Julka Čaplová a Zuzka Hábeková, BUBO

03

06:24

apr

2019

More, piesok a vietnamské slnko Viac o krajine

More, piesok a vietnamské slnko

Po krátkom a komfortnom miestnom prelete naše lietadlo pomaly zosadá na letisko Cam Ranh. Na modrom mori pod nami sa pohojdávajú plávajúce dedinky a rybie farmy, drobné lodičky kreslia na hladine biele rozčerené čiary. Prichádza náš oddych na plážach v Nha Trangu, kam sa počas vietnamskej vojny chodili rekreovať aj americkí vojaci. Po večeri v našom obľúbenom BUBO podniku priamo na pláži sa dohadujeme, čo najbližšie dva dni podnikneme. Lovci zážitkov predsa nevylihujú na pláži celý deň. Namiesto toho sa vyberáme na poznávaciu rikšovačku známym vietnamským letoviskom. Veže Po Nagar - unikátny pozostatok ríše Čamov, krásna pagoda Long Son so sochou snehobieleho Budhu, hľadiaceho na mesto, Nha Trangská katedrála s krásnymi vitrážami z českého skla, aj miestna tržnica s ovocím a tovarom od výmyslu sveta. A na druhý deň návšteva oceánografického inštitútu, loďka prenajatá len pre nás, šnorchlovanie pri krásnych koraloch, aj kávička na súkromnom ostrove Vinpearl. Oddych a poznávanie v jednom. Tak ako to v BUBO máme radi :)

More, piesok a vietnamské slnko

Zuzka Hábeková, BUBO

20

02:15

mar

2019

Čarovný Hoi An Viac o krajine

Čarovný Hoi An

Z cisárskeho mesta Hue sme sa naším BUBO busom presunuli do mestečka HoiAn. Tento skrytý klenot krajiny bol v 16. a 17. storočí prominentným medzinárodným prístavom, kde sa domáca kultúra miešala s vplyvmi čínskej, japonskej, ale aj portugalskej či holandskej obchodnej komunity. Výsledkom je nádherné centrum mestečka, kde ulice lemujú tradičné obchodné domy, čínske kongregačné centrá či chrámy, remeselné dielničky s drevorezbou, keramikou a hodvábom. Aj preto patrí celé staré centrum do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Dnes je však Hoi An iný než obyčajne. Kráčame uličkami a počujeme vrčanie záložných generátorov, pristavených pred každou druhou budovou. V mestečku vypadla elektrina. Po plnom, programom nabitom dni si sadáme do reštaurácie pri rieke Thu Bon, osvetlenej len sviečkami na stoloch. O to viac vyniká spln mesiaca a rieka rozžiarená lampiónikmi na loďkách a sviečkami, plávajúcimi v papierových košíkoch dolu prúdom. Keď dojedáme tradičné Hoi Anské cao lau, mesto sa zrazu celé naraz rozsvieti. Návrat elektriny sprevádza hromadné „ooo“ a „wooow“ ľuďmi v plných uličkách. Veru tak, wow efekt to bol dokonalý. Tisícky lampiónov rozžiarili večerné mesto, v ktorom sa prechádzame a kocháme ošarpanou krásou a čarovnou atmosférou. Hoi An s BUBO nesklamal ani tento krát:)  

Čarovný Hoi An

Zuzka Hábeková, BUBO

25

16:11

feb

2019

Poďme na HOT POT Viac o krajine

Poďme na HOT POT

Čo je to hot pot? Je to spôsob vietnamského stravovania pri významných rodinných udalostiach, ako sú narodeniny alebo výročie. Musíte ale počítať, že takéto stolovanie trvá pokojne aj 2 hodiny, no stojí to za to. Najprv Vám na stôl prídu uhlíky aj s roštom, alebo varič. Ja mám najradšej verziu s hrncom, v ktorom sa dá variť aj grilovať zároveň. Keď sa gril rozpáli a voda začne vrieť, čašník prinesie čerstvé suroviny. Máte istotu, že sú čerstvé, pretože rybám sa oči perfektne lesknú a krevety Vám ešte vyskakujú z tanierika. Tu sa nemôžete vyhovárať na zlého kuchára. Vy sám ste kuchár! Opekáte si a varíte si presne podľa Vašej chuti. Patríte medzi ľudí, ktorí by pripiekli čaj, alebo osolili kávu? Nezúfajte, čašníci sú veľmi ochotní Vám to predviesť, a naučíte sa to naozaj rýchlo. Vietnam, to treba zažiť :)  

M

Martin Lipinský z BUBO

25

16:05

feb

2019

Gurmánske obžerstvo Viac o krajine

Gurmánske obžerstvo

Gurmánske obžerstvo            Možno morské plody neobľubujete, možno ste ich ešte neskúsili a možno na niektoré ani nikdy nenaberiete odvahu. Ale ak patríte medzi milovníkov chobotníc, rýb, morských ježkov, sépií a iných potvor, a radi skúšate nové veci, Vietnam je pre vás ako stvorený. Iba tu zažijete reštaurácie preplnené čerstvými morskými plodmi. Prídete do podniku a ukazujete čašníkovi na jednotlivé akváriá, že chcete pol kila kreviet, kráľovskú makrelu, zo desať morských slimákov, svalovinové trubičky, ktorých názov nielen že nepoznáte, ale nie ste ani schopní vysloviť ich vietnamský názov :) ani sa nenazdáte, a už sa stoly prehýbajú pod váhou objednaného jedla. Vynikajúca chuť je zaručená, a gastro zážitok ulovený :)  

M

Martin Lipinský z BUBO

25

15:30

feb

2019

Stretnutie Trump & Kim Viac o krajine

Stretnutie Trump & Kim

Nachádzame sa vo Vietname a spoločne sa pýtame, čo prinesie hanojské stretnutie severokórejského lídra s americkým prezidentom? Vietnamom sa v zákulisí šušká, že by mohli oficiálne ukončiť vojnu o Kórejský polostrov, ktorý zatiaľ nebol uzavretý mierovou zmluvou, ale len prímerím. Prinesie jadrové odzbrojenie severokórejského režimu? Otvorí sa sever svetu a investíciám? Je to sofistikovaná stratégia cukru a biča, keď po vyvinutí jadrových zbraní a zlepšení balistických rakiet severokórejský líder naoko vyjednáva o upokojení situácie výmenou za potravinovú pomoc a zmiernenie ekonomických sankcií. Alebo je to celé len rafinovaný plán, ako vylepšiť imidž oboch politikov? Uvidíme, aké výsledky to prinesie, ale ak sa skutočne oficiálne ukončí konflikt na Kórejskom polostrove, tento dátum vstúpi do dejín, a BUBO bude pri tom :)  

M

Martin Lipinský z BUBO

16

14:50

jan

2019

Najlepšie Pho Hanoja Viac o krajine

Najlepšie Pho Hanoja

Hneď po príchode do hlavného mesta Vietnamu sme nelenili. Po krátkej pauze na prezlečenie vyrážame do ulíc, priamo do pulzujúceho centra vietnamskej metropoly Hanoj, do starého mesta Hoan Kiem. Práve tu v 36tich obchodných uliciach nájdete koncentrovanú dušu priebojného vietnamského národa. Všade okolo nás je ruch, po uliciach premávajú motorky, po chodníkoch rovnako a na každom kroku Vám podnikaví Vietnamci niečo predávajú. Od zaručene pravého športového oblečenia, až po nové podrážky na topánky. My máme ale jasný cieľ – navštíviť najlepšiu vývarovňu s vietnamským národným jedlom Pho v celom starom meste. Vyhýbame sa konvenčným reštauráciám a turistickým pasciam a naše kroky smerujú rovno do okienka v bočnej uličke pri ulici Dinh Liet. Ak neviete aký poklad tu hľadať, tak by ste sem určite nezašli. Osobne mi tento podnik odporučil náš dlhoročný miestny kolega Thanh až po pár rokoch spolupráce. „Sem nechodíme s každým, inak by sem prichádzalo priveľa turistov“. Ja som sa ale rozhodol, že sa o túto malú reštauráciu nemôžem nepodeliť. Bola by to večná škoda, pre každého kto navštívil Hanoj a nestavil sa na ich misku silného hovädzieho vývaru s ryžovými rezancami. Keď som tu bol prvý krát tak tu sedeli len Vietnamci. Už sa ale zjavne rozkríklo ako tu varia a pomer Európanov a Vietnamcov je aktuálne jedna k jednej. Horko ťažko si nachádzame miesto a objednávam Pho pre všetkých. Majú dve verzie, štandardnú vietnamskú s predvareným mäsom, a pre odvážnejších aj najtradičnejší recept, kde sa do polievky dáva mäso surové. Osobne neváham ani sekundu a hneď si pýtam tú tradičnejšiu verziu. Neponúkajú ju všade, ale práve tu je obrátka veľká a mäso na prvý pohľad čerstvé. O tri minúty predo mňa pristane miska vývaru z ktorého sa husto parí. Chytám sa poličiek a pridávam si do polievky limetku, chilli papričky a aj tradičné dochucovadlo – cesnak s octom. Je presne ako som si ju pamätal. Exkluzívne pho aké v bežnej reštaurácii nedostanete, tobôž za ľudovú cenu 45 000 dongov (1,8 eura). Aj tí najskúsenejší z našej skupiny uznávajú kvality tejto domácej Vietnamskej kuchyne a ja sa už teraz teším ako sem zájdem keď sa do Hanoja zasa raz vrátim!  

Najlepšie Pho Hanoja

Samuel Kĺč

ODPORÚČANÉ ZÁJAZDY

Priekopníci luxusných expedícií

Najvyššie zľavy teraz!