TMS 10. 1. 2012

TMS 10. 1. 2012

Spolu s manželom sme vždy túžili cestovať po svete. Už niekoľko rokov sme sledovali BUBO zájazdy, čítali sme zápisky a referencie. Keď teraz nastal ten vhodný čas, vybrali sme si zájazd Thajsko – Malajzia – Singapur. S veľkým rešpektom a pokorou sme sa vybrali do neznáma. Naše obavy sa hneď rozplynuli v prvý deň v Bangkoku.V Thajsku sa na nás ľudia po celý čas usmievali, boli veľmi milí, skromní a čestní. V bezpečných uličkách som sa kľudne mohla pohybovať aj sama, pokiaľ manžel oddychoval a popíjal pivko. Veľmi nám vyhovovala strava, či už thajské rezance pripravované na ulici, grilované mäsá na paličkách, zeleninové rolky, sýte polievky alebo ryby a morské plody v reštauráciách. Ešte zostalo mnoho jedál, ktoré sme nestihli ochutnať. Najviac som bola nadšená z ovocia, ktoré sa predáva na každom kroku, už očistené a nakrájané: sladučký ananás, šťavnaté ružové jablko, melóny, papaya, mango a rôzne exotické chlpaté, cesnakové, klobáskové ovocie. Nočný presun z Bangkoku na Krabi bol určite náročnejší ako letecky, ale cesta pohodlným autobusom sa zmenila na neopakovateľnú zábavu aj s československými pesničkami, lebo v zájazde sme mali manželský pár z Prahy (pozdravujeme). Očarili nás pláže a ostrovy na Krabi, teplučké more a toľko aktivít, že by sme tam potrebovali zostať ešte minimálne jeden mesiac. Cestu do Malajzie odporúčam absolvovať tiež autobusom, lebo sme sa zastavili na zaujímavých miestach, ktoré by sme pri leteckom prelete nemali možnosť vidieť. No a na záver nás očaril ostrov Singapur, Zájazd TMS od BUBO odporúčam aj všetkým, ktorí by radi cestovali, ale majú jazykovú bariéru. So sprievodcom BUBO to nie je žiadny problém. Chceme sa poďakovať nášmu sprievodcovi, ktorým bol Jožko Harvánek, oceňujeme jeho rozsiahle znalosti o histórii aj súčasnosti navštívených krajín. Jožko nie je len výborný sprievodca, ale hlavne výborný človek, s obdivuhodným nadšením pre svoju prácu. Di sini senang ... Tešíme sa aj na bonusový zájazd Los Angeles. A potom ešte možno niečo dobrodružnejšie, tajomnejšie, kto vie?

E

Ázia  

India


náročnosť

16 dní

Trvanie

3158 4859€
K

Amerika  

Karibik, Mexiko


náročnosť

16 dní

Trvanie

3295 4393€
B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

12668 22224€
Expo 2025 Osaka - Rakúšania aj Česi chcú prekvapiť Blog

Blog Expo 2025 Osaka - Rakúšania aj Česi chcú prekvapiť

Chystáte sa na svetovú výstavu Expo 2025 v Osake? Pripravili sme pre vás niekoľko zaujímavých riadkov o tom, ako to bude vyzerať a čo by ste…

Martin Šimko 8 min. čítania
Ako vychovať vaše dieťa? Blog

Blog Ako vychovať vaše dieťa?

Vzbudil vo mne túžbu po poznaní a od malička mi vštepoval, že stačí, ak bude najlepší len jeden - ja. Aj za spôsob, akým cestujem, vďačím svojmu…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania
KVÍZ: Zodpovedzte správne tieto otázky o Thajsku Blog

Blog KVÍZ: Zodpovedzte správne tieto otázky o Thajsku

Poznáte Thajsko? Viete, kde hľadať najväčšiu sochu zlatého Budhu, akou menou sa platí v krajine či kedy sa tu oslavuje exotický nový rok? Thajsko…

Viktor Háber 10 min. čítania