RIGA

Riga je považovaná za akési neoficiálne hlavné mesto Pobaltia. A naozaj, s jej významnou minulosťou centra obchodu, bohatým kultúrnym dedičstvom, súčasným príjemným kozmopolitným ruchom a temperamentným nočným životom jej len ťažko tento prívlastok vziať. Je svetoznáma svojou secesnou architektúrou, vďaka ktorej je centrum mesta zapísané do svetového zoznamu dedičstva UNESCO, autorom viacerých budov je tu napríklad aj architektonický guru Eisenstein. Dá sa tu stráviť dlhý, príjemný čas, a keď už sa vám nebude chcieť pešo, môžete si mesto pozrieť z lode. Rieka ponúka celkom iný, čarovný pohľad na mesto Riga.

JOURMALA

Neveľké mesto len zopár kilometrov od Rigy. Populárna plážová destinácia Pobalťanov, ktorú nazývajú aj baltská verzia francúzskej riviéry. Jourmala je pekná pre svoje secesné vilky, lesopark a najmä dlhočiznú pláž s jemným pieskom, vodnými atrakciami, barmi.

NÁRODNÝ PARK GAUJA

Národný park Gauja je ideálnym miestom na oddych. Je to zároveň najväčší a najstarší národný park v Lotyšsku. Preteká ním rieka Gauja, podľa ktorej je aj pomenovaný, park je rozdelený do piatich zón s rôznym stupňom ochrany. Prejdite sa kilometrami úžasných turistických chodníkov, preskúmajte fascinujúce stredoveké hrady alebo sa zabávajte pri bungee jumpingu, bobovaní a iných dobrodružných aktivitách. 

KULDIGA

Mesto Kuldiga je ideálna destinácia pre romantický víkend alebo rodinnú dovolenku, známe aj ako lotyšské Benátky. Toto krásne mesto ponúka zmes barokovej nádhery a dychberúcich drevených domov a budov zo 17.-18. storočia, nájdete tu zrekonštruované mosty cez rieku Alekšupite, najširší vodopád v Európe, očarujúce reštaurácie a penzióny, ktoré vám zabezpečia čarovný pobyt v Lotyšsku.

RUNDALE PALÁC A MÚZEUM

Palác Rundale (Rundāles pils), prezývaný baltické Versailles, vás prenesie do veku nádhery. Rundale, navrhnutý Francescom Rastrellim, architektom, ktorý vytvoril aj petrohradskú Ermitáž, je vynikajúco zrekonštruovaným barokovým a rokokovým majstrovským dielom plným umeleckých pokladov a obklopený nádhernou ružovou záhradou.

K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2588 3195€
K

Európa  

Škandinávia, Lotyšsko, Litva, Fínsko, Estónsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1458 1695€
Riga - metropola Pobaltia plná prekvapení Riga

Riga Riga - metropola Pobaltia plná prekvapení

Riga je považovaná za akési neoficiálne hlavné mesto Pobaltia. A naozaj, s jej významnou minulosťou centra obchodu, bohatým kultúrnym dedičstvom,…

Eva Andrejcová 13 min. čítania
Najlepší bar v Rige

05

17:35

feb

2024

Lotyšsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Uprostred starého mesta v Rige stojí podnik ktorý je už od prvého pohľadu niečím výnimočný. Upúta vás tmavým interiérom ako aj svojim názvom, Riga Black Magic – v…