123 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Mjanmarsko (4)

Mjanmarsko - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Mjanmarsko

Bagan a chrámy

09

15:27

okt

2016

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Predstavte si plochu velku ako Bratislava, na ktorej v priebehu 230 rokov vyrastlo 4446 chramov. To znamena, ze v priemere kazde 3 tyzdne sa zacalo s vystavbou noveho…

Tradičné trhovisko

09

15:25

okt

2016

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pred nami je niekolko hodinovy prechod nasim prenajatym autobusom z Jazera Inle, kde sa vesluje nohami, cez sanske kopce az do Baganu, kde sa podla mnohych nachadza top…

Plávajúce dediny

09

14:07

okt

2016

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ked som vcera povedal nasej barmskej skupine, ze dnes budeme ranajkovat uz o siestej a odchadzat tak skoro, nie vsetci sa na mna pozerali s uplnym nadsenim. Nebolo ale…

Vnútroštátny let v Barme

09

14:05

okt

2016

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dostať sa z centra Rangoonu na letisko môže trvať 30 minút alebo aj 3 a pol hodiny, všetko záleží od toho o ktorej hodine vyrá…

Pagoda Sule

05

17:02

okt

2016

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vraj sa na Slovensku uz ochladilo? A co by ste povedali na to, keby ste sa v tychto dnoch zobudili do slnkom zaliateho rana, vysli von na terasu svojho bungalowu,…

Budhov vlas

05

16:36

okt

2016

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnes rano sme vyrazili z Rangoonu, mesta v ktorom od roku 2003 panuje zakaz jazdenia na motorkach a bicykloch. Vraj dovodom je, ze raz jeden motorkar ukazal istemu…

Koloniálny Rangún

03

17:56

okt

2016

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vsetci sme stastne dorazili do byvaleho hlavneho mesta Rangoonu, ktore od roku 2005 hlavnym mestom uz nie je. Vtedajsi general spustil megalomansky tajny projekt…

Potenciál Mjanmarska

02

13:32

okt

2016

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V krajine zlata a budhizmu je všetko pripravené na novú skupinku 17 cestovateľov zo Slovenska a Čiech, ktorí v tomto momente nastupujú…

Barmské dni

22

01:56

okt

2014

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

...sa chýlia ku koncu. Dnes sa odlieta domov. Barma je úžasná som včera počul. A veru je! Celej mojej skupinke dvanástich sa tu veľmi p…

Barmská ríša

07

18:01

apr

2014

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

a sme v Bagane...ak by existovali majstrovstvá sveta najokuzlujucejsich pamiatok, tak barmskemu Baganu hneď na začiatku turnaja dajú zlatú medailu a…

Internet v Barme

02

15:22

nov

2013

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Barma je úžasné miesto! Ale rýchlo sa mení z exoticko-expedičnej na exoticko-pohodovú krajinu. Zmeny sa tu odohrávajú…

Cesta do Barmy

01

01:51

nov

2013

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

... alebo ďakujeme, že sa Barma spolu s Mjanmarskom opäť otvorili turizmu. Včera som sa opäť presvedčil, že aj pri akejkoľvek snahe nechcieť porovnávať…