100 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Keňa (3)

Keňa - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Keňa

Lev - skutočný kráľ savany

01

19:25

mar

2021

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Lev je najväčšou africkou mačkovitou šelmou. Žije v suchších oblastiach takmer celej Afriky. Kedysi rozšírená …

Zo života geparda

28

17:52

feb

2021

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Gepard je reliktom, ktorý prežil poslednú dobu ľadovú len s obrovským šťastím. Je ich málo a sú plachí.…

S rangerom pri rieke Mara

07

15:13

feb

2021

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Je známe, že počas safari je zakázané vystupovať z auta. Našim klientom sa vždy snažíme prinášať zážitky, ktoré sú o úroveň vyššie, a to platí aj na našich Afrických…

Piknik medzi levmi

31

16:20

jan

2021

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Piknik medzi levmi? Vieme ako na to. Dnešný deň sme si pre našich klientov pripravili celodenné safari v národnom parku Masai Mara,…

Nairobi - hlavné mesto Kene

29

19:02

jan

2021

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hlavné a najväčšie mesto Kene, ktorého názov pochádza od frázy “Enkare Nairobi”, čo v preklade znamená…

Múzeum Karen Blixen

15

19:22

jan

2021

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hovorí Vám niečo meno Karen Blixen? Nie? A čo takto postava z filmu Spomienky na Afriku, kde ju stvárnila Meryl Streep, alebo jej priateľ Denys…

Amboseli na Nový rok

10

11:04

jan

2021

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Rok 2021 zahajujeme presunom z Nairobi do druhého najpopulárnejšieho národného parku Kene. Je ním NP Amboseli, ktorý…

Amboseli - safari pod Kilimandžárom

18

20:38

nov

2020

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vitajte v Amboseli. Názov Amboseli pochádza z masajského slova “Empusel”, čo by sme mohli preložiť ako “slané a suché…

Masai Mara - Sanctuary Olonana lodge

13

10:16

nov

2020

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Jedna z vecí, ktorú si na Africkom safari zamilujete je ubytovanie. Tradičné africké lodge, sú ozajstným zážitkom. S…

Bodkovaná Maasai Mara

11

10:33

nov

2020

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Maasai Mara sa nachádza približne 270 km od hlavného mesta Kene, Nairobi. Prírodná rezervácia, ktorej hlavná časť má…

Ako sme kŕmili ženetky - nočné safari v Maasai Mara

10

10:39

nov

2020

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Afriku si človek buď zamiluje alebo znenávidí hneď na prvú návštevu. Ja som si ju zamiloval. Vždy, keď som v Maasai Mara som vo svojom…

Slony v Maasai Mare

08

17:36

nov

2020

Keňa Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Slon africký je najväčším suchozemským zvieraťom. Každý, kto sa vydá na safari by ho rád videl naživo a bezpečne bl…