Ako vyzerajú naše základné hotely v Rusku?

Hotel Marco Polo Presnja (Moskva) – Hotel Marco Polo Presnja sa nachádza v pokojnej moskovskej štvrti len pár minút chôdze od ulice Tverskaja. K Červenému námestiu je to z hotela cca 1,8 kilometra. Izby sú príjemne zariadené s vlastnou kúpeľnou aj toaletou, klimatizáciou a satelitnou televíziou. Súčasťou hotela sú aj veľmi kvalitné a bohaté raňajky s európskou aj ruskou stravou. Ak by ste sa tu chceli navečerať, nie je to žiaden problém a okrem ruských chuťoviek tu nájdete aj výborné, medzinárodné jedlá. Interiér hotela pôsobí ako palác, a tak budete mať aj vo svojom ubytovaní nádych luxusu.

Hotel Dostoyevsky (Petrohrad) – Hotel Dostoyevsky leží v centre Petrohradu na slávnom Nevskom prospekte neďaleko Alexandrínskeho divadla. Vďaka jeho polohe sa môžete bez problémov vybrať na pešie potulky po krásach mesta. Ide o kvalitný hotel s vkusne zariadenými izbami, kde nájdete vlastné sociálne zariadenie, kúpeľňu, satelitnú televíziu, trezor, chladničku s minibarom aj pracovný stôl. K dispozícii je v hoteli aj wellness so saunou a nájdete tu aj kaviareň a reštauráciu s ruskou aj európskou kuchyňou.

Hotel Mayak (Listvjanka) – Príjemný 3* Hotel Mayak má dokonalú polohu presne v centre Listvjanky na brehu Bajkalského jazera. Len pár desiatok metrov od hotela nájdete známe trhovisko s bylinkami, čajmi, údenými rybami aj jedlom a tento hotel leží priamo na promenáde. Lepší v Listvjanke jednoducho nie je. Izby sú príjemne zariadené s vlastnou kúpeľnou aj toaletou, klimatizáciou a satelitnou televíziou. Súčasťou hotela sú aj veľmi kvalitné a bohaté raňajky s európskou aj ruskou stravou. Ak by ste sa tu chceli navečerať, nie je to žiaden problém a okrem ruských chuťoviek tu nájdete aj výborné, gruzínske jedlá.

Náročným odporúčame:

Hotel Baltschug Kempinski (Moskva) – Luxusný 5* hotel v centre ruskej Moskvy spĺňa všetky predstavy náročného klienta. Leží na brehu rieky a na slávne Červené námestie je to z hotela len cca 5 minút chôdze. Centrálnejšie sa bývať už takmer nedá. Pre svojich hostí si hotel pripravil na relax vnútorný bazén, SPA centrum či telocvičňu a priamo v hoteli nájdete aj skvelú reštauráciu s medzinárodnou, ruskou aj ázijskou kuchyňou. Posedieť si môžete aj v príjemnej kaviarni. Pohodlné, priestranné izby prekvapia svojou atmosférou a nájdete v nich vybavenie, ktoré potrebujete. Je tu všetko od čistej, útulnej kúpeľne s toaletou až po stôl s kreslom, drevené skrine, kanvica na zohriate vody na kávu alebo čaj aj chladnička s minibarom. Raňajky sú bohaté a sú súčasťou hotela. Toto miesto budete milovať a verte, že nebudete chcieť odtiaľto odísť.

Petrohrad Corinthia (Petrohrad) – Luxusný 5* hotel Corinthia má vynikajúcu adresu priamo na slávnom Nevskom prospekte, ktorý je pýchou Petrohradu. Fasáda hotela pripomína palác a služby v ňom vás presvedčia, že ste sa v ňom skutočne ocitli. Luxusná izba má všetko, čo by ste od 5* hotela mohli čakať. Nič mu nechýba a vy budete riešiť dilemu, či tu zostať oddychovať alebo sa vybrať do ulíc Petrohradu. Kvalitná kúpeľňa, zariadenie izby, to všetko má príjemný nádych luxusu aj tradície. Satelitná televízia, župany, kanvica na zohriatie vody, chladnička, minibar, wifi a dokonalé raňajky. V hoteli nájdete aj reštauráciu Imperial s medzinárodnou kuchyňou, kde si môžete vybrať otvorený bufet alebo a la carte. Oddýchnuť si môžete v saune, pri masáži alebo v kvalitnom bare so živou hudbou, o ktorú sa stará pianista. Prečo by ste v Petrohrade nemohli bývať ako v paláci?

Azylový dom v Bratislave pre ukrajinských utečencov Prémiový blog

Prémiový blog Azylový dom v Bratislave pre ukrajinských utečencov

„Táto vojna bude tri roka,“ hovorí mi moja ukrajinská upratovačka Oľga. Chodí k nám domov a už vie lámane po slovensky. Upratuje dobre, vždy ju v…

Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ Prémiový blog

Prémiový blog Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ

Prvý na južnom póle a zrejme aj prvý na severnom. Keďže som sa bezmála narodil ako Nór, mám k Amundsenovi úzky vzťah a tento blog píšem od srdca.

So Štefánikom okolo sveta Prémiový blog

Prémiový blog So Štefánikom okolo sveta

Štefánik sa bežne vníma najmä ako generál - zakladateľ česko-slovenského štátu. Je nám potešením prezentovať vám ho ako CESTOVATEĽA a pozývame…

Ľuboš Fellner 38 min. čítania
Výšková choroba a aklimatizácia Prémiový blog

Prémiový blog Výšková choroba a aklimatizácia

Prekvapujúco to nie je nedostatok fyzickej pripravenosti, ale výšková choroba, ktorá zabráni ľudom dostať sa na vrchol Mont Blancu, Kilimandžára,…