Veľké mestá v Rusku nie sú nebezpečné, ale určitá ostražitosť je samozrejme na mieste, pretože ide o známe miesta, a to radi všade vo svete využívajú vreckári. Zvýšený pozor si dávajte na preplnených miestach, trhoviskách, v moskovskom či petrohradskom metre.

Netreba sa ani po hlave púšťať do nekonečných politických debát, pretože sú na to mnohí veľmi citliví a málokedy to robí dobre.

Na každom z nás záleží ako bude schopný dodržiavať hygienické opatrenia a predísť takto ochoreniam. Prevencia je najdôležitejšia. Pred odjazdom navštívte svojho zubára a lekára! Upozorňujeme, že očkovanie nie je všemocné a vy budete musieť hygienické normy dodržiavať aj tak. Odporúčame očkovanie proti hepatitíde A a brušnému týfusu, dajte si skontrolovať Vaše preočkovanie proti tetanu. Jednoducho povedané, odporúčame to, čo odporúčame do každej krajiny sveta, vrátane Slovenska.

Vaša osobná lekárnička: Zoberte si Acylpyrín alebo Paralen. Antibiotiká, ktoré zvyknete užívať – najlepšie širokospektrálne alebo na tetracyklínovej báze (dobré aj na zažívacie ťažkosti). Kvapky do očí. Repelent. Opaľovací krém (podľa obdobia a oblastí ktoré navštívite). Niečo proti hnačke (Reasec, Immodium). Leukoplast na otlaky a jeden elastický obväz. Taktiež lieky, ktoré pravidelne doma užívate.

Mimoriadnu pozornosť všade venujte svojmu cestovnému pasu. Ak vám bude odcudzený, vaša dovolenka sa môže poriadne skomplikovať. Náhradný cestovný doklad, vystavený ambasádou, slúži iba na opustenie krajiny pri návrate na Slovensko. Na jeho odloženie využite hotelový trezor, recepciu alebo iné bezpečné miesto.

Užívanie liekov a prevencia je individuálnym rozhodnutím každého turistu. BUBO nie je zdravotníckym zariadením a naše odporúčanie preto nie sú nijak právne záväzné. Inšpiráciu a zaujímavé informácie o zdraví na cestách nájdete aj tu: https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestuj vďaka čítaniu

Čítajte, rozširujte si obzor a zbierajte pri tom zľavové kódy na cesty s BUBO.