DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Švajčiarsko v sebe skrýva to najkrajšie z alpskej prírody, neskutočné prírodné bohatstvo. Najvyššia úroveň služieb, elegancia a architektúra miest, dizajn švajčiarskych výrobkov sa snúbi s nádhernou prírodou, štrnganím kravských zvoncov a šumom vodopádov. Krajina, ktorá je lídrom v ekológii a ochranu životného prostredia kladie na prvé miesto, my si z nej môžeme brať príklad.

Najzelenšia krajina na svete

Index environmentálnej výkonnosti (EPI) kvantifikuje environmentálnu výkonnosť politík krajiny a meria jej environmentálne trendy a výkonnosť. S celkovým skóre 87,42 je Švajčiarsko najzelenšou krajinou na svete. Švajčiarsko získalo vysoké skóre v oblasti sanitácie vody a vodných zdrojov, okrem toho zaznamenalo pozoruhodne vysoké skóre v oblasti udržateľnosti, s využitím mnohých čistých energií, ako je solárna energia, veterné turbíny, vodná energia, geotermálna energia a tepelné čerpadlá.

Viac o zelenom indexe
Najzelenšia krajina na svete
Ekologické cestovanie vlakom

Ekologické cestovanie vlakom

Jungfraubahn je zrejme najznámejšia úzkokoľajka švajčiarskych Álp. Od roku 1912 vedie čosi cez deväť kilometrov zo stanice Kleine Scheidegg na najvyššie položenú železničnú stanicu v Európe Jungfraujoch (3454 m). Väčšina trasy (sedem kilometrov) s neuveriteľným prevýšením 1400 metrov vedie v tuneli vysekanom do hôr Eiger a Mönch. Dve stanice v tuneli majú panoramatické okná a na najvyššej stanici nazývanej aj Top of Europe, je všetko pripravené pre turistov. Samozrejme cesta vlakom prispieva aj k ochrane životného prostredia, je to ekologický spôsob prepravy, ktorý často využívame aj na našich BUBO zájazdoch.

Vlak na Jungfraujoch

Turistické chodníky vo Švajčiarsku

Nová 300 km dlhá turistická trasa spája mestá, jazerá a hory aje prístupná pre všetkých turistov. ViaBerna má 20 etáp s dĺžkou od 10,5 km do 24,3 km a sú hodnotené ako ľahké, stredné alebo ťažké. Prvých päť etáp novej trasy sa tiahne cez zalesnené svahy pohoria Jura. Chodník potom prechádza cez hlavné mesto Švajčiarska Bern. Prechádza popri jazere Thun a na veľkolepú cestu vedúcu cez Alpy do priesmyku Susten. Nový trek prechádza cez mestá ako sú Biel, Bern, Thun a Spiez. Pešia turistika je ideálna na spoznávanie krajiny akou je Švajčiarsko a zároveň je šetrná k životnému prostrediu.

Via Berna
Turistické chodníky vo Švajčiarsku
Líder v energetike

Líder v energetike

Po katastrofe reaktora vo Fukušime v roku 2011 federálna rada a parlament rozhodli o postupnom odstúpení Švajčiarska od výroby jadrovej energie. Švajčiarsko časom vyradí z prevádzky svoje jadrové elektrárne tak, že ich na konci súčasnej predpokladanej životnosti odpojí. Jednoducho povedané do roku 2050 chcú Švajčiari dosiahnuť stopercentne obnoviteľnú energiu a stať sa uhlíkovo neutrálny štát. Znamená to, že do ovzdušia vypustia rovnaké množstvo CO2 ako z neho načerpajú a ich celkový dopad na atmosféru sa rovná nule, teda je neutrálny. Švajčiari majú neutralitu radi.

energetická stratégia do roku 2050

Udržateľnosť cestovného ruchu

V medzinárodných hodnoteniach udržateľnosti sa Zurich pravidelne umiestňuje na popredných miestach. Organizácia cestovného ruchu sa zaviazala k environmentálnej, ekonomickej a sociálnej udržateľnosti. Okrem toho bola prvou klimaticky neutrálnou švajčiarskou organizáciou cestovného ruchu. Turizmus v Zürichu stelesňuje postoj, že každý – verejný sektor, súkromný sektor, veda a obyvateľstvo – musí aktívne prispievať k dosiahnutiu trvalo udržateľného rozvoja. My v BUBO Zurich radi navštevujeme a správame s v ňom ekologicky.

Viac o projekte
Udržateľnosť cestovného ruchu
K

Európa  

Lichtenštajnsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Nemecko, Francúzsko

24.08. → 01.09. +1 termín

náročnosť

9 dní

Trvanie

2039 2265€