DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Na Blízky východ viedli naše prvé cesty ešte začiatkom deväťdesiatych rokov starou Karosou cez Bulharsko a Turecko. V Sýrii vládol mier, Petra bola ďaleko ako južný pól a slanosť Mŕtveho mora okúsilo len pár stoviek Slovákov. Pod vedením vyštudovaného arabistu Tomáša Hušeka sme si tu vybudovali kamarátstva a partnerstvá, ktoré vydržali dodnes. Aj vďaka nim majú cesty s BUBO do tohto vzrušujúceho regiónu hlbší zmysel.

Pomoc znevýhodneným ženám

Medzi biblickou horou Nebo a Madabou nájdete viacero dielní, kde úžitkové umenie vzniká takmer pred vašimi očami. My v BUBO sa vždy zastavíme na podobnom mieste na tejto ceste, aby sme navštívili ženy, ktoré sa živia výrobou mozaík. Mnohé z nich sú začlenené v komunite, ktorá mozaikami žije a mnohé z nich pochádzajú zo znevýhodneného prostredia.

Viac o projekte
Pomoc znevýhodneným ženám
Milióny stromov pre Jordánsko

Milióny stromov pre Jordánsko

Prvé stromy už v okolí Ajlounu majú svoje miesto, a tak sa všetko pekne rozbieha. Vzhľadom k jordánskej klíme sa tu najviac darí eukalyptom či rohovníku (poznáme ho aj ako karob). V prvej fáze vysádzania stromov sa jordánska vláda venuje druhom, ktoré nie sú náročné na vodu a dokážu prežiť aj v suchšom prostredí. Dôležitým projektom je okrem sadenia stromov aj prevencia proti požiarom, pretože aj v posledných rokoch sa obrovské množstvo hektárov so stromami stratilo kvôli ohňu. Prvé výsledky by mali Jordánci vidieť už o 4-5 rokov a počíta sa aj s rozvojom včelárstva. Všetko so všetkým súvisí. Jordánci to vedia a pracujú na svojom zelenom projekte.

Viac o projekte

Tip na vegánsku reštauráciu

Hľadáte v Jordánsku vegánsku reštauráciu? Už nemusíte, pretože ju BUBO našlo za vás. Prvou vegan-friendly reštauráciou v jordánskom Ammáne sa stalo miesto zvané Wild Jordan Center. Nejde tu len o reštauráciu, ale o celý komplex, ktorý patrí pod Royal Society for the Conservation of Nature. Tento zaujímavý priestor leží na pahorku nad starým Ammánom, a tak je bonusom k návšteve aj fantastický panoramatický výhľad na hlavné mesto.

Viac o vegánstve v Ammáne
Tip na vegánsku reštauráciu
Príklad ekologickej dediny

Príklad ekologickej dediny

Jordánske kráľovstvo má rozpracovaných viacero ekologických projektov a medzi pilotné projekty patrí aj zriadenie ekologického parku Sharhabil Bin Hassneh na severe krajiny. Sharhabil Bin Hassneh sa nachádza na mieste, ktoré zasahuje do údolia rieky Jordán a stalo sa akýmsi modelovým miestom, ktoré bude vzorom pre mnohé ďalšie. Cieľom ekologického projektu je rehabilitácia krajiny s víziou toho, že by sa údolie rieky Jordán premenilo na živé miesto, ktoré by vrátilo krajinu nazad ľuďom.

Viac o ekologickej dedine

TOP rezort Jordánska na poli ekológie

Rezort leží medzi Mŕtvym morom a slávnou Petrou, a tak môže byť ľahko skvelým výletným cieľom. Ekologický rezort Feynan vyhodnotil prestížny časopis National Geographic ako jedno z TOP 25 miest sveta, ktoré sa venujú práve tomuto turizmu, a v Jordánsku by ste nenašli kvalitnejšie a zaujímavejšie miesto v ekologickom segmente. Lodge má iba 26 izieb, ktoré sú citlivo zasadené do prostredia. Z celého rezortu budete mať veľmi príjemný pocit, pretože sa preplietol s víziami lokálnych Beduínov, ktorým návštevou na tomto mieste pomáhate.

Viac o rezorte
TOP rezort Jordánska na poli ekológie
B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

22224
K

Ázia  

Jordánsko


náročnosť

6 dní

Trvanie

1618 1903€
K

Ázia  

Libanon, Jordánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3404
K

Ázia  

Jordánsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

2697 3289€