DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Uzbekistan je srdcom Hodvábnej cesty a preto si našiel cestu aj do nášho BUBO srdca. Krajina s najkrajšími pamiatkami Strednej Ázie, kde hľadáme stopy Aralského jazera, učíme sa o ekologických katastrofách a kde si vychutnávame staré medresy premenené na čajovne, kde dodnes žijú staré príbehy. Samarkand, Buchara, Chiva, čo pojem, to unikátny zážitok.

Vlak namiesto autobusu

Ekologické témy neobišli ani túto stredoázijskú krajinu a čoraz viac sa do podvedomia cestovateľov dostávajú uzbecké vlaky. BUBO navštevuje Uzbekistan už viac než 15 rokov a tak môžeme sledovať príjemné zmeny aj na vlastnej koži. Medzi tie najvítanejšie patrí rekonštrukcia železnice, úprava koľajníc a zavedenie rýchlovlakov, ktoré sú jednak ekologickejším, ale aj rýchlejším spôsobom prepravy v krajine.

Uzbecká železnica
Vlak namiesto autobusu
Podpora cestovného ruchu

Podpora cestovného ruchu

Pri cestovaní Uzbekistanom zohráva gastronómia v spoznávaní krajiny veľkú úlohu a aj tu máte veľa krát na výber z mnohých možností. Podpora lokálnych obyvateľov a lokálnych komunít patrí u nás v BUBO medzi základné piliere našej filozofie a presne preto sa v uzbeckej Nurate ocitneme na obed v miestnej rodine. Za obyčajnou bránou sa otvorí nádvorie tradičného uzbeckého domu so záhradou, kde rastú moruše a kde sa čo-to dozviete o uzbeckej rodine a tradíciách. Podpora lokálnych obyvateľov má tak niekoľko príjemných rovín.

Ako podporiť lokálnych obyvateľov v Uzbekistane?

Ekoturizmus v Uzbekistane

Uzbekistan sa za posledné roky zakotvil na cestovateľskej mape sveta a čoraz viac sa táto krajina skloňuje v prípade ekoturizmu. Uzbekistan sa stal ťahúňom ekoturizmu v celej Strednej Ázii a má množstvo plánov, ako pritiahnuť turistov z celého sveta. Potenciál má obrovský a aj my v BUBO už roky pracujeme na tom, ako túto krajinu predstaviť a ukázať ju našim cestovateľom. Ekoturizmus nesie v sebe princípy udržateľnosti a chce vás nasmerovať na miesta, ktoré nie sú preplnené turistickým ruchom.

Ako Uzbekistan rozvíja ekologický turizmus?
Ekoturizmus v Uzbekistane
Vegánska reštaurácia v Uzbekistane

Vegánska reštaurácia v Uzbekistane

Región Strednej Ázie nie je rajom pre vegetariánov a Uzbekistan samozrejme nebude výnimkou. My v BUBO radi hľadáme unikátne miesta a práve Eco Cafe je jedným z nich. Medzi najzaujímavejšie jedlá, s ktorými sa tu stretnete, bude kvalitný falafel, bochníčky z quinoy, cukinové palacinky, polievky, ale aj omeleta s tofu, kaša či gluten free dezerty.

Podnik pre vegetariánov a vegánov v Taškente
K

Uzbekistan


náročnosť

10 dní

Trvanie

2560
K

Ázia  

Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

8 dní

Trvanie

1916 2395€
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Irán


náročnosť

21 dní

Trvanie

3936 4920€
K

Ázia  

Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan, Kirgizsko, Kazachstan


náročnosť

16 dní

Trvanie

4495

DOVOLENKA V EXOTIKE

ZISTIŤ VIAC