DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Poďte s nami do krajiny cestovateľa Štefánika, k tyrkysovým plážam, vysokým Alpám, levanduľovým poliam, aj na francúzsky vidiek. V kolíske kulinárstva ulovíme spolu tie najnezabudnuteľnejšie zážitky, a nebudú len gurmánske. Krajina galského kohúta posúva svoje hranice v udžateľnosti cestovného ruchu a my v BUBO sme pritom.

Gurmánske zážitky

Na našich BUBO zájazdoch podporujeme lokálne tradície a lovíme gurmánske zážitky, a k nim neodmysliteľne patria aj francúzske pohánkové palacinky. Galette Bretonnes sú väčšinou robené naslano, plnené vrstvou šunky, syra a volským okom. Nielen sladké, ale aj slané palacinky sú vo Francúzsku bežným javom a objavujú sa vo všetkých rôznych variáciách s chutnými regionálnymi náplňami a rôznymi druhmi palacinkového cesta.

Bretónske palacinky
Gurmánske zážitky
Ekologické zaobchádzanie s potravinami

Ekologické zaobchádzanie s potravinami

Tretina svetových potravín sa vyhodí, ale Francúzsko sa s tým snaží niečo urobiť. Od roku 2016 majú veľké obchody s potravinami v krajine zákaz vyhadzovať nepredané potraviny, ktoré by mohli byť rozdané. Francúzi si jedlo nielen vážia, ale sú odhodlaní ním neplytvať. Veľké reťazce majú teraz za úlohu darovať nepredané potraviny charitatívnym organizáciám.

Naučme sa šetriť jedlom

Trvalo udržatelný vinič

Viac ako dvadsať rokov dozadu sa vinársky priemysel v Bordeaux zaviazal k zodpovednému a udržateľnému vinohradníctvu. V roku 2018 60 % vinohradov prijalo certifikovaný environmentálny prístup.Na eliminácii používania pesticídov vo vinohradníctve pracuje viacero miestnych a regionálnych programov. Tieto nové prístupy formujú výrobu vína zajtrajška.

vIAC O PROJEKTE
Trvalo udržatelný vinič
Boj s pieskami času

Boj s pieskami času

Skalnatý ostrovček Mont-Saint-Michel každoročne privíta 2,5 milióna návštevníkov z celého sveta. V polovici 19. storočia sa zátoka začala zanášať nánosmi piesku kvôli krátkozrakým plánom, ktoré reprezentovalo najmä vybudovanie hrádze. Veľký projekt na obnovu jeho oceánskeho aspektu bol starostlivo naplánovaný, berúc do úvahy všetky environmentálne a ekonomické otázky súvisiace s oblasťou. Vybudovaný most definitívne ukončil znečistenie spôsobené dopravou a parkovaním vozidiel na úpätí opátstva a my v BUBO sme za to vďační, pretože podporujeme toto riešenie. Počas nášho zájazdu Tour de France pre gurmánov je táto pamiatka povinnou zastávkou.

Viac o projekte

Uhlíková neutralita pod Mont Blancom

Zatiaľ čo lyžiarske vleky zostali počas minulej zimy zatvorené a fungovali len so základným personálom, spoločnosť, ktorá prevádzkuje vleky pod Mont Blancom sa rozhodla sa povzbudiť svoj tím - za úlohu majú predvídať a vytvárať inovatívne a zodpovednejšie environmentálne projekty. Cieľom je totiž dosiahnuť uhlíkovú neutralitu. Denne tu pozorujú vplyv globálneho otepľovania na miestny reliéf. Zatiaľ čo väčšina zariadení spoločnosti je poháňaná vodnými elektrárňami, ratraky stále vypúšťajú emisie CO2. Letné sezóny neboli ovplyvnené a aj vďaka tomu sme my v BUBO mohli počas nášho zájazdu Alpská päťka vnímať naplno krásu najväčších európskych veľhôr

Uhlíková neutralita na obzore
Uhlíková neutralita pod Mont Blancom
K

Európa  

Lichtenštajnsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Nemecko, Francúzsko

24.08. → 01.09. +1 termín

náročnosť

9 dní

Trvanie

2039 2265€
K

Európa  

Francúzsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2128 2660€
K

Európa  

Anglicko, Belgicko, Veľká Británia, Francúzsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2368 2960€
K

Amerika   Európa  

Francúzska Guyana, Francúzsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

2431 2860€