DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Egypt nie je typickou krajinou pre obyčajné dovolenky a dokáže prekvapiť aj toho, kto si myslí, že v podstate už o ňom vie všetko. Iba s BUBO dôkladne odhalíte jeho starovekú minulosť, krásu a prekvapenia na každom kroku a s údivom zostanete premýšľať nad dedičstvom, ktoré nám prastará civilizácia po sebe zanechala. Pyramídami to len začína, v tejto zemi má každý kameň, každé zrnko piesku svoju históriu. Egypt však na tom ekonomicky nie je práve najlepšie. Z hľadiska ekológie a udržateľnosti má veľké medzery, na ktoré sú potrebné nielen financie, ale aj vôľa. BUBO sa so svojím miestnym partnerom spoločne usilujú o kroky v rámci ochrany prírody a pomoci sociálnym vrstvám, je to však cesta na dlhé mile. Spoločne však dokážeme pomôcť.

Stabilná práca pre kolegov

Egypt je krajinou skúšanou a napriek politickej stabilite navonok, je jeho vnútorná spoločensko-politická situácia neukotvená. Iba za posledných 10 rokov sa krajinou prehnali dve revolúcie a pandémia COVID-19. To sa prejavilo aj na zamestnanosti v oblasti cestovného ruchu a do veľkej miery postihlo práve nášho partnera, s ktorým spolupracujeme. Ten pod sebou zamestnával desiatky ľudí, ktorí prišli o prácu. Organizáciou našich zájazdov sme však pomohli udržať niekoľo pracovných miest pre šikovných miestnych sprievodcov a ďalších pracovníkov, vďaka ktorým sa naši BUBO klienti budú v Egypte cítiť ako v bavlnke.

naši egyptskí kolegovia
Stabilná práca pre kolegov
Prispievanie na charitu

Prispievanie na charitu

V časoch pred pandémiou COVID-19 bolo medzi jednotlivými organizáciami v cestovnom ruchu bežné prispievať aj na charitu. So šíriacim sa ochorením však prišla aj ekonomická kríza, naši partneri ale v pomoci tým, ktorí to potrebujú, neustávajú. Svoj program nastavili tak, aby mohli sprostredkovať pomoc jednotlivcov – či už chudobným bez domova, deťom a starším ľuďom, alebo nemocniciam po celej krajine. Nášho partnera tak v krajine môže ktokoľvek kontaktovať a poskytnúť pomoc tomu, komu uzná za vhodné. Sme hrdí na to, že rovnako tak aj BUBO môže byť stálou súčasťou podpory ostatných.

viac o turizme

Výmena dopravných prostriedkov

Prechod na tzv. zelenú mobilitu v krajine je náročný, za to ale má potrebnú podporu od kompetentných. Vláda neustále prehlasuje, že hľadá potrebné prostriedky na kúpu elektromobilov do verejného priestoru, napriek tomu sa mobilizujú skôr menšie firmy, združenia a organizácie. Jednou z nich je aj náš partner, ktorý svoje motorové vozidlá vymenil za hybridy kvôli snahe o zníženie emisií. Veríme, že je to jeden z dôležitých krokov k zelenšej budúcnosti v krajine.

Výmena dopravných prostriedkov
Etika cestovania

Etika cestovania

Pre nás v BUBO je nesmierne dôležité zachovávať úctu a rešpekt k obyvateľom navštevovaných krajín, ale rovnako aj k ich kultúre, tradíciám, náboženstvám, či pamiatkam. Egypt patrí medzi najzaujímavejšie a najexotickejšie zájazdy práve z toho dôvodu, že v rámci neho navštevujeme množstvo posvätných miest a stretávame sa s predstaviteľmi rôznych náboženstiev. Plnými dúškami nasávame atmosféru a reálie krajiny, dodržiavame všetky ich zákony a veríme, že si to svoje udržia čo najdlhšie. Svet je farebný a každá farba má zmysel.

Rešpekt k tradíciám

Pochutíme si zdravo

Egypt je krajinou tisícich chutí a každé miestne jedlo v sebe nesie veľkú dávku kultúrneho odkazu. Spolu s naším partnerom podporujeme zdravé stravovanie a naši klienti majú prístup k vegetariánskej, či vegánskej strave. Pri návšteve Egypta rozhodne odporúčame ochutnať predovšetkým kushari – veľmi obľúbené a ľahké jedlo, ktoré spája ryžu, špagety, paradajkovú omáčku, čiernu šošovicu a jemne praženú cibuľku. Jedno z najstarších jedál vôbec je určite ful mudamas. Ide o kašovitú hmotu pripravenú z bôbu, ktorá sa zväčša podáva s pita chlebom. Podporujeme miestnu gastronómiu a chceme, aby sa výdavky za miestnu kuchyňu vracali späť k domácim.

národné jedlo egypta
Pochutíme si zdravo
K

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

1950 2785€
K

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

2027 2385€

Detské zľavy

Dovolenka Egypt - maximálne poznanie  s deťmi
F

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

2565
K

Tunisko, Egypt

27.07. → 09.08. +4 termíny

náročnosť

14 dní

Trvanie

2704 4160€