DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Japonská spoločnosť je vo všetkom iná ako naša. Sebavedomý a tvrdo pracujúci japonský národ s jedinečnou izolovanou kultúrou. Ultramoderna veci sa stretáva s tisícročnými tradíciami a funguje to. Zoznámime sa s japonskou presnosťou, citom pre detail a zmyslom pre vkus. Pozrite sa, ako si Japonsko poradilo s otázkou ekológie.

Bambus - ikonická rastlina Ázie

Z bambusu je možné urobiť skoro všetko, hudobné nástroje, bicykle a dokonca automobil. Môže byť použitý ako materiál pre konštrukciu stavieb, výrobu nábytku, ale aj papiera a odevov, alebo aj ako potravina. Obsahuje hlavne bielkoviny a sacharidy. Ministerstvo životného prostredia bambusom pripisuje veľmi dôležitý význam. Ekologická ochrana je aktuálnou otázkou nielen v Japonsku, ale na celom svete. Prechádzka bambusovou záhradou Arashiyama Bamboo s BUBO je tradičná zastávka na dovolenke v Japonsku.

Môžete ho zjesť, alebo sa doňho obliecť
Bambus - ikonická rastlina Ázie
Športujeme v Japonsku

Športujeme v Japonsku

Počas našej zlatej cesty Japonskom najčastejšie bývame v štvrti Akasaka, jednej z najkrajších v Tokiu. Odtiaľto máte na beh ideálnu trasu doslova na skok. Okruh okolo areálu cisárskeho paláca, je veľmi obľúbená trasa aj samotných Tokijčanov. Hoci je Tokio nádherným čistým mestom, a je tu aj veľké množstvo parkov a ulíc plných zelene. Japonci sú vedení svojou vládou k ochrane životného prostredia a sami sa aktívne zapájajú do množstva ekologických aktivít, čo nám je v BUBO sympatické. Japonsko sa činí a využíva zdroje solárnej, geotermálnej a veternej energie. Už dávno výrazne prispelo k tvorbe emisií. Okrem iného Japonsko pomáha aj iným štátom sveta zvládnuť ekologické problémy.

Tip pre bežcov v Japonsku

Návšteva najstaršej zenovej záhrady v Japonsku

Zen budhizmus je spolu so šintoizmom pevne zakorenenou životnou filozofiou väčšiny Japoncov. Táto odnož budhizmu je okrem iného o niečo viac zameraná na meditácie v sede (zazene), a aj pre tieto účely už v starom Japonsku vznikali takzvané zenové záhrady. Aj prechádzka okolitým areálom je zážitok, vychutnáme si tu nádherný pokoj a typicky japonsky dokonalú architektúru. Aby sme nezabudli, areál chrámu a záhrada patria do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Rjóandži - najkrajšia záhrada
Návšteva najstaršej zenovej záhrady v Japonsku
Arašijama - prales v Kjóte

Arašijama - prales v Kjóte

Na východnom úpatí “najjaponskejšieho” mesta Kjóto, sa rozprestiera nádherný les, známy pod menom Arašijama. Slovo prales sa v jeho prípade používa preto, že cez neho vedie iba zopár ohradených cestičiek a do rastu lesa sa nijako nezasahuje. Zbadáte tuaj iné stromy, no 99% tvorí práve bambus. Je tu ale ešte jeden dôvod prečo Japonci bambusové lesy milujú a tým je zvuk šumenia ich listov. Japonci milujú rebríčky, milujú hľadať zo všetkého to “naj” a práve zvuk listov bambusu šepotajúcivh v jemnom vánku je pre nich ten najpríjemnejší zvuk. Nuž, s BUBO si tento fakt môžete overiť na vlastnej koži

Viac o projekte

Sopka Fuji na e-bike

Najvyššou horou Japonska je sopka Fuji, ktorej nadmorská výška je 3776 metrov. Táto svätá sopka je stále aktívna. Naposledy z nej láva chrlila v roku 1707. Domáci túto krásku prezývajú hanblivá hora, nakoľko je často krát schovaná v oblakoch. Nám sa posledné dva zájazdy zadarilo a majestátnu Fuji sme mohli vidieť na vlastné oči v plnej kráse. Ak si chcete užiť jeden z najkrajších výhľadov Japonsku a to ekologickou cestou, môžete využiť bicykel a nechať sa sprevádzať na legendárnu Fuji. Cesta má prevýšenie 1500 m a je dlhá 28 km. Môžete očakávať cenu cca 300 usd a na výlete strávite 9 hodín. E-bike je v Japonsku veľmi populárny.

Za krásami japonskej prírody
Sopka Fuji na e-bike
K

Ázia  

Južná Kórea, Japonsko


náročnosť

16 dní

Trvanie

7601
K

Ázia  

Japonsko, Čína


náročnosť

10 dní

Trvanie

3916
K

Ázia  

Japonsko


náročnosť

15 dní

Trvanie

4544 6990€
K

Ázia  

Japonsko


náročnosť

12 dní

Trvanie

6545