DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Dánsko je od minulosti spoločnosťou založenou na poľnohospodárstve, či rybolove. Dáni sa stále cítia úzko spätí s pôdou, vodou a celkovo prírodou okolo nich. Táto úcta k prírode je dôvodom, prečo je Dánsko priekopníkom v presadzovaní udržateľnosti. BUBO na svojich zájazdoch, keď navštevujeme nami obľúbenú Kodaň, našim klientom častokrát pripomína, ako sa Škandinávske krajiny stavajú k ochrane životného prostredia a v čom by sme si od nich mali brať príklad.

Eko kajaky v Kodani

Jednou zo skvelých aktivít, ktorú BUBO robí pravidelne a odporúča všetkým, je plavba na kajakoch po kodaňských morských kanáloch za účelom zbierania odpadkov. Na začiatok si jednoducho rezervujete kajak na niektorom zo stanovíšť spoločnosti greenkayak. Keď prídete na miesto, dostanete kajak a vašou úlohou je plaviť sa prekrásnou Kodaňou a jej okolím, pričom vždy keď zbadáte nejaký odpad, tak ho kliešťami uchopíte a odhodíte do odpadkového koša. Pri takejto aktivite si užijete Kodaň úplne inak.

Zelené kajaky
Eko kajaky v Kodani
Mesto s najväčším počtom bicyklov na svete

Mesto s najväčším počtom bicyklov na svete

Výhody bicyklov v meste asi pripomínať nemusíme. Okrem odľahčenia dopravy v centre mesta je to rozhodne menej splodín a s tým spojený čistejší vzduch, menej hlučné prostredie a menšia uhlíková stopa, ktorú obyvatelia Kodane za sebou zanechávajú. Keď najbližšie navštívite toto úžasné mesto, spomeňte si na fakt, že Kodaň je práve zo sedla bicykla tou Kodaňou, ako ju máme my v BUBO radi.

Bicykle v Kodani

Prístup Dánska k udržateľnosti a ekológii

Prístup k udržateľnosti cítiť v Dánsku na každom kroku. Triedenie odpadu je tu dlhé roky samozrejmosťou, všetky fľašky, či plechovky sú už dávno zálohované. Krajina, v ktorej je vysoká životná úroveň, si potrpí na kvalitný dánsky dizajn, každý si tu radšej kúpi kvalitný kus nábytku, ktorý mu v domácnosti vydrží skoro celý život. Vidieť to aj na obliekaní ľudí a celkovom životnom štýle, ktorý hovorí, menej kvalitného je rozhodne viac.

Viac o udržateľnosti
Prístup Dánska k udržateľnosti a ekológii
Veterná energia

Veterná energia

Dánsko sa častokrát vo svete energetiky pokladá za priekopníka vo vývoji komerčnej veternej energie. Dáni stavajú svoje veterné elektrárne na mori, čím využívajú prúdenia pri pobreží a medzi jednotlivými ostrovmi. No využívajú aj svoju rovinatú krajinu a geografické umiestnenie krajiny. Za povšimnutie rozhodne stoja aj futuristicky vyzerajúce projekty umelých ostrovov s veternými turbínami, či solárnymi panelmi, ktoré sa pomaly ale isto stávajú skutočnosťou.

Výroby elektrickej energie v Dánsku

Spaľovňa, na ktorej si zalyžujete

Pri návšteve Kodane nevynechajte aj jednu z jej veľmi zaujímavých atrakcií. Jedná sa o spaľovňu odpadu, ktorá zároveň efektívne vyrába teplo a elektrickú energiu, pričom sa vďaka modernej technológii snaží minimalizovať vznikajúce emisie. Samotná spaľovňa odpadu má na streche umelú lyžiarsku zjazdovku.

Amager Bakke
Spaľovňa, na ktorej si zalyžujete

Detské zľavy

Dovolenka Dánsko z rozprávky
F

Európa  

Škandinávia, Dánsko


náročnosť

6 dní

Trvanie

1795
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Grónsko, Arktída, Island, Dánsko, Grónsko (Dánsko)


náročnosť

10 dní

Trvanie

4950
E

Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

1919 2399€
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

3140