DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Singapur je jedna z mála krajín, ktorá celoplošne zbiera dažďovú vodu. Klimatické zmeny sa týkajú nás všetkých. Každý z nás má podiel na tom, ako naša planéta vyzerá dnes a ako môže vyzerať zajtra. Singapur si túto skutočnosť uvedomuje, preto vytvoril plán, v ktorom chce zapojiť všetkých svojich obyvateľov. Najzaujímavejším projektom je biomimetika mangrovníkov a rybičiek, ktoré dokážu získavať sladkú vodu zo slanej vlastnými biologickými procesmi.

Inteligentný zber plastov

Zberné koše na plast totiž obsahujú mechanizmus, ktorý vašu plastovú fľašu stlačí na dno a uvoľní tak priestor pre ďalší plastový odpad až 8-násobne. Senzor následne odošle novú informáciu do centrály, kde presne vedia, koľko odpadu sa v danom koši nachádza a kedy je čas ho vyprázdniť. Koniec zbytočným rutinným kontrolám odpadkových košov - v Singapure sa vyprázdňujú iba tie, ktoré sú naozaj plné. Šetrí sa tým hneď dvojnásobne.

Koše so solárnym panelom a wifi
Inteligentný zber plastov
Ekologická udržateľnosť v najkrajších záhradách sveta

Ekologická udržateľnosť v najkrajších záhradách sveta

Recyklácia a udržateľné využívanie prírodných zdrojov nie je Singapuru cudzie. BUBO chodí do Gardens by the Bay vždy a všetkým odporúča prehliadku. Oba skleníky majú špeciálne sklá, ktoré minimalizujú nahrievanie okien a maximalizujú priepustnosť svetla. Ak vás až tak nefascinujú rastliny (čo sa na tomto mieste môže zmeniť), bude vás fascinovať technická stránka a riešenie celého projektu. V objekte nechýbajú informačné tabule, kde sa o celom systéme viete dozvedieť viac.

Gardens by the Bay

Ekologický líder v udržateľnom využívaní vody

Singapur má najambicióznejší projekt na svete na šetrenie pitnej vody a zvýšenie jej zdrojov. Okrem celoplošnej kampane, ktorá pripomína miestnym vypínať kohútik pri umývaní zubov, sprchovať sa krátko a šetriť každú kvapku, má Singapur projekt tzv. štyroch kohútikov. Ide o štyri hlavné zdroje pitnej vody - dažďová voda, recyklovaná voda, importovaná voda a odsoľovanie morskej vody.

Ambiciózny projekt štyroch kohútikov
Ekologický líder v udržateľnom využívaní vody
Singapur berie klimatickú krízu vážne

Singapur berie klimatickú krízu vážne

Singapur už recykluje vodu, ďalším krokom je recyklácia popola zo spaľovania, ktorá by mala znížiť množstvo odpadu o 30%. Podpora mestskej hromadnej dopravy, bicyklovania či prechádzok, edukačné programy pre mladých ale aj podpora ECO projektov z celého sveta a vytvorenie centra pre zelenú ekonomiku nielen v Ázií, ale celosvetovo - to všetko v priebehu nasledujúcich 10 rokov. Zdá sa, že Singapur nikdy neprestane fascinovať. V BUBO ho obdivujeme už roky a už teraz sa tešíme na návštevu v roku 2030!

Viac o projekte

Vegetariánska reštaurácia s Michelinským ocenením

Singapur ponúka jedlo z celého sveta a viete sa tu najesť v luxusných reštauráciách, ale aj v pouličných stánkoch - najznámejšie sa nachádzajú v čínskej, indickej či arabskej štvrti. Aj Singapur má však svoje špeciality, ktoré stoja za vyskúšanie. V BUBO však hľadáme aj výborné tipy na reštaurácie pre vegetariánov a vegánov. Môžete byť čokoľvektarián, no v tejto reštauráci sa najete výborne.

Výborné jedlo za priaznivú cenu
Vegetariánska reštaurácia s Michelinským  ocenením
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3853
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3904
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy

20.10. → 12.11.

náročnosť

24 dní

Trvanie

10950
K

Ázia  

Thajsko, Singapur


náročnosť

15 dní

Trvanie

5020

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek