DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Cesta do Turecka je cestou za objavovaním známych aj neznámych miest, ktorá dokáže nadchnúť každého milovníka histórie. Turecko nie sú len rezorty v letoviskách či kebab a lacné nákupy s ktorými sa nám táto krajina niekedy spájala, je to krajina s takmer neobmedzeným množstvom stredomorského pobrežia je miestom, kde nájdete unikátnu faunu aj flóru.

Najekologickejší rezort Turecka

Ak hľadáte ekologický rezort v Turecku, práve ste narazili na ten najlepší a najznámejší. Luxusný hotel Kaplankaya patrí medzi lukratívnu sieť Six Senses a tak máte hneď od začiatku záruku, že ste natrafili na najvyššiu kvalitu. Rezort postavili na skalnatom brale neďaleko pobrežia s dôrazom na zelené strechy vďaka čomu sa ochladzuje okolité prostredie, no zároveň je rezort vďaka podobným plochám aj miestom mnohých rastlín či stromov. Kaplankaya si dala za cieľ podporu lokálnych komunít a to je presne to, čo máme v BUBO radi a čomu sa venujeme aj na našich cestách.

Zelený rezort neďaleko Bodrumu
Najekologickejší rezort Turecka
Líder v produkcii veternej energie

Líder v produkcii veternej energie

Turecko vykročilo smerom k udržateľnej energii už pred niekoľkými rokmi, no dnes sa stáva jedným z regionálnych lídrov, z ktorého si mnohé iné krajiny berú príklad. Reč je o veternej energii, do ktorej krajina investovala a dnes zbiera dôležité ovocie. Udržateľnosť je pre Turecko mimoriadny dôležitým konceptom a dnes sa môže popýšiť tým, že podiel veternej energie presiahol hodnotu 20%, čím sa dostala krajina na 12.priečku v celosvetovom meradle. Okrem toho dokonale využíva aj geotermálnu energiu a elektrinu vyrábanú vo vodných elektrárňach.

Úspech Turecka v udržateľnej energii

Udržateľná mobilita

Turecko sa v snahe zlepšovať sa v udržateľnosti so zreteľom na ekológiu začalo vyrábať plne elektrické autobusy, ktorými zásobuje svoje cesty. Turkom sa podarilo vypustiť na trh plne funkčný, elektrický autobus, ktorý vyrobili priamo vo svojej krajine. Takýto autobus môže bez problémov prejsť okolo 80 kilometrov na jedno nabitie a pri krátkych nabíjaniach môže byť k dispozícii 24 hodín. Obrovskou výhodou elektrických autobusov je nulová záťaž emisiami a tiež eliminácia hluku, ktorý vydáva klasický autobus.

Elektrické autobusy "made in Turkey"
Udržateľná mobilita
Podpora lokálnych komunít

Podpora lokálnych komunít

Podpora lokálnych komunít patrí medzi najpríjemnejšie zážitky z cestovania. Naše cesty do východného Turecka pod legendárny Ararat sú presne týmto zážitkom. Nechceli sme len prísť, vyliezť na vrchol a odísť, ale podporiť domácich v tomto ťažko skúšanom regióne na konci sveta. Ararat pozná každý, ale to, ako tento chudobný región vyzerá, si už vie predstaviť iba málokto. BUBO navštevuje Ararat a vždy do tohto regiónu prinesie nádej toho, že sa turizmus nezastavil.

Ako sa dá pomôcť pod Araratom?

Záchrana korytnačiek

Na tureckom pobreží môžete stretnúť krásne korytnačky Caretta Caretta, ktoré brázdia Stredozemné more. Na ich záchranu existuje množstvo projektov a jedným z nich je projekt, ktorý pred tromi desaťročiami začal v pobrežnom Dalyane. Pointou ich prežitia je nájsť čistú pláž, kde sa vie samica dostať a do piesku naklásť vajcia. Ak takéto miesto nenájdu, populácia korytnačiek sa stráca.

Projekt z tureckého mesta Dalyan
Záchrana korytnačiek

Najlepšie Turecko

Dovolenka Turecko - orientálna rozprávka
K

Ázia   Európa  

Turecko


náročnosť

11 dní

Trvanie

2850
K

Ázia   Európa  

Turecko


náročnosť

10 dní

Trvanie

2797

Atény a Istanbul

Dovolenka Fantastické Atény a úžasný Istanbul (Atény a Istanbul)
K

Európa  

Turecko, Grécko


náročnosť

6 dní

Trvanie

1157 1780€
K

Ázia   Európa  

Turecko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2340