DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Maurícius neustále chráni svoje prírodné bohatstvo a berie ekológiu vážne. My v BUBO tento raj na zemi navštevujeme a rešpektujeme lokálne tradície a zvyky. Podporujeme cestovný ruch, spolupracujeme s domácimi sprievodcami, kupujeme si tradičné ručne vyrábané produkty a vážime si našich domácich priateľov.

Najekologickejší rezort na Mauríciu

Constance Belle Mare Plage, hotel v ktorom bývajú BUBO klienti na našich zájazdoch, získal ocenenie za popredné zelené letovisko a popredný rodinný rezort na Mauríciu za rok 2021. Ostrov ako Maurícius dbá o svoje životné prostredie, čo z neho robí zaujímavú turistickú destináciu. Na hoteli nájdete napríklad sklenené fľaše namiesto tradičného plastu.

Viac o oceneniach
Najekologickejší rezort na Mauríciu
Budúcnosť ohrozených druhov

Budúcnosť ohrozených druhov

Nový projekt Mauritian Wildlife Foundation, podporovaný Programom OSN pre životné prostredie (UNEP), má za cieľ zmeniť dynamiku na ostrove Ile aux Aigrettes. Nadácia vykonáva na ostrove ekologickú obnovu už niekoľko desaťročí po tom, čo bola veľká časť jeho pôvodnej flóry a fauny zničená ťažbou dreva a príchodom exotických rastlín. Po obnove pôvodných rastlín, vegetácie a sa teraz zameriava na morské vtáky v nádeji, že priláka populáciu späť na ostrov.

Ohrozené druhy vtákov

Ekologické pestovanie

Na Mauríciu sa čaj pestuje na úrodných vysokých plošinách, kde sú klimatické podmienky ideálne na pestovanie čaju vyššej kvality. Je známe, že maurícijský čaj sa pestuje v súlade so životným prostredím a bez používania pesticídov. Ročne vyprodukujú len zlomok svetovej produkcie čaju, ide však o ťažkú ručnú prácu. V priebehu rokov boli maurícijskí výrobcovia čaju inovatívni a vyvinuli jedinečné odrody čaju.

Pestovanie čaju
Ekologické pestovanie
Lokálne vinárstvo s tradíciou

Lokálne vinárstvo s tradíciou

Vinárstvo Takamaka nemá vinice, nemá chateau a dokonca ani nemá hrozno. Všetko víno dorábajú z ovocia liči. Klasickému viniču sa tu veľmi nedarí a tak prišli s originálnou myšlienkou. Liči. Liči je pôvodom z Číny, kde sa pestuje už viac ako štyri tisíc rokov a bolo považované za najjemnejšie ovocie Nebeskej ríše. Vinárstvo sa rozprestiera v očarujúcej prírode. Miestni sa snažia prispôsobovať najnovším trendom, ktorých cieľom je minimalizovanie dopadov na životné prostredie. Tento rodinný podnik zároveň zamestnáva lokálnych obyvateľov, pre ktorých ide o jediný zdroj obživy.

Víno z liči

Záchranné plány

Celý maurícijský ľud je závislý od turizmu. Maurícius nič nenecháva na náhodu a má pripravený presný plán, ako postupovať pri ropných katastrofách. Dva roky dozadu sa stala obrovská ropná katastrofa, no Maurícius bol na túto situáciu pripravený, na pomoc prišli aj okolité štáty.

Viac o projekte
Záchranné plány
K

Afrika  

Réunion (FRA), Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

11 dní

Trvanie

3458 4940€
K

Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

12 dní

Trvanie

3648 4560€
K

Afrika  

Maurícius, Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

4429 5210€
K

Afrika  

Lesotho, Maurícius, Eswatini, Juhoafrická republika


náročnosť

14 dní

Trvanie

4039 5770€